Сухе вино:

Зміст

  • Як отримати червоне сухе вино в домашніх умовах
  • Отримання напівсухого вина

Сухим вином називається напій, приготований без додавання стороннього цукру. В процесі бродіння приймає участь тільки фруктоза, що міститься в ягодах. Отриманий таким способом п’янкий нектар є самим натуральним, а його цукристість не перевищує 0,3% від змісту. На зорі виноробства усі виготовлені спиртні напої були сухими. Для того щоб зробити хороше сухе вино в перерабатываемом продукті має бути високий вміст фруктози, інакше напій вийде кислим. Ідеальним продуктом для виготовлення домашнього сухого вина є виноград має цукристість 15-20%. При використанні таких ягід вдасться приготувати якісне домашнє вино міцністю 8-10 градусів.

Як отримати червоне сухе вино в домашніх умовах

Сухе червоне вино роблять будинки з темних сортів винограду. Рецепт отримання напою досить простий. Сухе вино:Щоб приготувати домашнє червоне сухе вино потрібно виноград, ємність для бродіння, гідрозатвор чи гумова рукавичка. Зібраний виноград перебирається, видаляються гнилі і недозрілі ягоди. Плоди відділяються від кисті. Цей рецепт передбачає бродіння за допомогою диких дріжджів містяться на шкірочці ягід. Тому зібрані плоди мити не слід, щоб не зменшити кількість спор необхідних для початку процесу сухого напою.

Відібрані ягоди розминають і поміщають у ємності для первинного бродіння. Так як спливаючу мезгу для запобігання загнивання потрібно періодично помішувати (2-4 рази на добу) для цих цілей добре підходять емальовані відра і баки. Для того щоб зробити якісний напій, що містяться в ягодах кісточки не повинні дробитися, тому розминати їх слід руками, уникаючи механічних пристосувань. Ємність з суслом накривається марлею і залишають для первинного бродіння на 5 днів.

Бродіння повинно відбуватися в приміщенні з температурою близько 28°С. Приблизно через добу сусло починає гуляти, виноградні шкурки утворюють шапку, в якій якщо її не перемішувати утворюються оцет і гниль, псують продукт. Сусло, що бродить, досить активно, тому заповнювати ємкості мезгою до самого верху не слід. До закінчення початкового етапу приготування сухого напою сусло стає червоним, з характерним винним ароматом.

Для продовження процесу сбродивший сік відокремлюють від мезги. Для цього рідину обережно зливають, а залишилася мезгу віджимають за допомогою тканини чи марлі. Червоне сусло поміщають у посудину з вузькою шийкою для подальшого отримання сухого напою. Мезга також підлягає подальшій переробці, з неї можна зробити хороший виноградний самогон – чачу, рецепт отримання якого достатньо простий. Ємність для подальшого процесу отримання сухого напою повинна бути чистою і оснащуватися гідрозатворів або можливістю надіти гумову рукавичку.

Заповнену на 2/3 ємність відправляють для подальшого бродіння в темне приміщення з температурою близько 18°С. При відсутності темного приміщення ємність може бути накрита не пропускає світло тканиною. Однак слід враховувати, що в процесі бродіння температура сусла підвищується, а тканина буде перешкоджати відведення тепла, внаслідок чого отримане червоне сухе вино трохи втратить в Сухе вино:якості. На даному етапі частого контролю за бродінням не потрібно, достатньо робити перевірку раз в 2-3 дня. Через 21 день бродіння має повністю завершитися. Ознакою цього є відсутність бульбашок в гидрозатворе або сдувшаяся рукавичка. Отримане домашнє сухе червоне вино вже можна вживати, але смак у нього буде недостатньо виражений.

Для надання смакових якостей напою молоде червоне вино має дозріти. Для цього його обережно розливають по пляшках за допомогою капронової трубочки. У ємності сухе червоне вино наливають до самого верху, намагаючись щоб повітря було, як можна менше і закупорюють пробками. Розлитий напій відправляють в приміщення з температурою близько 10°С для освітлення і дозрівання. Через 3-4 місяці напій стане прозорим, і його можна буде подавати за стіл. Зберігати домашнє сухе вино можна протягом декількох років при відповідних умовах.

Отримання напівсухого вина

Напівсухі напої відрізняються досить ніжним ароматом і тонким смаком, що обумовлено в них великим вмістом цукру. Для того щоб робити такі вина використовується виноград з великою цукристістю, більше 20%. При низької цукристості сировини в нього може додаватися в необхідних обсягах цукор. Виготовити хорошу домашню напівсолодке столове вино досить складно. Це обумовлено тим, що процес бродіння необхідно зупинити в потрібний момент, а також запобігти подальше бродіння. Рецепт отримання такого спиртовмісної напою будинку досить складний і потребує значних зусиль. Тому перш ніж починати робити напівсухе вино, потрібно ретельно все зважити. Готувати таке вино будинку слід у невеликих ємностях.

Пропонований нижче рецепт використовується молдавськими виноробами для приготування напівсухого вина. З винограду сік віджимається, мезга пресується для збільшення обсягу сусла. З віджимань будинку можна зробити чачу. Якщо потрібно зробити червоне напівсухе вино, то віджата мезга додається в сусло для бродіння. Отриману рідину залишають на 1 добу в приміщенні з температурою 12°С. Тому у будинку повинен бути підвал з зазначеним температурним режимом. Протягом цього часу відбувається освітлення сусла. Після Сухе вино:цього сусло відділяють від осаду і мезги і залишають бродити при температурі 16°С.

Зупиняти процес бродіння слід при отриманні необхідної цукристості. Для цього домашнє напівсухе вино охолоджують до температури -2°С і залишають для посвітління на 2-3 тижні. Після цього його зливають з осаду, розливають по пляшках і залишають на зберігання при температурі близької до нуля. Припинити бродіння можна нагрівання сусло до 55-60°С, і витримавши його при такій температурі протягом 10 хв. Після цього роблять освітлення при близько нульових температурах.

Зробити вдома столове напівсухе можна купажуванням сухого вина та виноградного соку. Для підвищення міцності в цьому випадку додається невелика кількість спирту або якісної горілки. Цей рецепт більш простий і доступний для будь-якого винороба. Солодкість і міцність одержуваного напою можна контролювати зміною додаються в сухе вино інгредієнтів. Рецепт купажування можна легко знайти на тематичних сайтах глобальної мережі.