Таблиця розведення самогону додаванням води

Зміст

 • Необхідність розведення.
 • Правила розведення самогону
 • Часті помилки при розведенні

Розведення самогону водою відбувається з метою зменшення його міцності. Навряд чи хтось стане пити чистий, нерозведений напій. Але, в яких пропорціях його розбавляти знає не кожен. Для цього можна скористатися спеціальною таблией Фертмана, в якій показано як слід розводити спиртові напої.

Таблиця розведення самогону додаванням води

Як видно, головна складність в приготуванні самогону — вірно вибрати пропорції для розведення. Крім застосування таблиці можна скористатися спеціальною формулою:

Таблиця розведення самогону додаванням води(A / B) * C – C = D,

 • де А – первісна фортеця спирту,
 • В – бажані обороти,
 • З – обсяг наявного самогону
 • D – об’єм води для розведення.

Наведемо приклад. Ми маємо 1 літр 94 % спирту. Отже: А буде дорівнювати 94 %, С = 1 літр. А потрібно отримати напій 40 %. Обчислюємо за формулою:

(94 / 40) * 1000 – 1000 = 1350 (мл).

Скористатися таблицею, як видно з прикладу, набагато простіше, ніж виробляти обчислення.

Необхідність розведення.

Часто виходить, що в домашніх умовах ми отримуємо самогон різного рівня фортеці. Відбувається це із-за великої різноманітності продуктів, на основі яких він готується. Серед найбільш популярних: варення, свіжі ягоди і фрукти, пшениця, кора дуба, чорнослив та інші. Навіть з ідентичних інгредієнтів не завжди вийде напій однакового рівня фортеці. Крім цього, ми не завжди зможемо дотриматися всі етапи і нюанси його приготування. Таке під силу лише механізованого виробництва.

У процесі приготування спирту можна отримати напій до 96 % фортеці. Природно, він не придатний для вживання. Тоді самогон розводять іншою рідиною.

Правила розведення самогону

Крім обчислення кількості води, яким слід розбавляти самогон, необхідно знати деякі правила:

 • Таблиця розведення самогону додаванням водиСаме відоме ще з уроків хімії правило — не можна лити воду в спирт (у нашому випадку самогон), так як рідина сильно нагрівається, внаслідок чого зміниться не тільки смак, але і фортеця. Обов’язково заливайте тільки самогон у воду.
 • Краще використовувати спеціальну джерельну воду або, в крайньому випадку, очищену. Вода з-під крана, як правило, містить багато зайвих домішок, які дадуть каламуть при приготуванні напою. Дистильовану воду також краще не використовувати, оскільки у неї практично повністю відсутній смак. Якщо ж самогон все-таки помутнів, в нього слід покласти вугілля (активоване або кокосовий) і настояти щонайменше тиждень до придбання ним прозорості. Потім його слід процідити через згорнуту в кілька разів марлю або щільну тканину, щоб позбутися від непотрібних домішок.
 • Обов’язково перед споживанням повністю готового вже розведеного продукту, слід його відстояти. Оптимальний термін, протягом якого спирт після приготування не можна пити — тиждень. За цей час пройдуть всі хімічні реакції в напої. Але якщо ж у вас немає для цього часу, дайте відстоятися хоча б на одну ніч або ж добре збовтайте і покладіть в морозильну камеру на кілька годин.
 • Скористайтеся спиртометром, щоб не помилитися в розрахунках. У більшості випадків продукт прийнято розводити до 40 градусів, оскільки чим вище міцність спирту, тим більше його здатність вбирати в себе шкідливі речовини.
 • Краще використовувати дробний спосіб перегону при приготуванні спирту. Полягає він у трьохетапному процесі його приготування. На першому етапі відбувається виділення шкідливої для споживання рідини. Становить вона близько 8 %. Її потрібно злити. На наступному етапі виділяється етиловий спирт. Третій період є завершальним у виробництві, коли відбувається виділення повністю готового самогону.
 • Такі головні правила, яких слід дотримуватися при приготуванні продукту.

  Часті помилки при розведенні

  Через недотримання основних правил розведення самогону водою можна отримати не той напій, який ви очікували. Розглянемо основні помилки, що здійснюються виробниками:

  • Таблиця розведення самогону додаванням водиРозведення продукту неочищеною водою. Це призводить до появи каламуті в напої. Виправити це можна наведеним вище способом за допомогою вугілля. Деякі наполягають його на березових брусках, після чого у самогону з’являється красивий золотистий колір.
  • Застосування мінералізованої води. З-за цього на дні посуду з напоєм з’являється осад у вигляді солей. Тому слід використовувати тільки слабо минерализированную воду.
  • Додавання води в спирт. Це призводить до отримання простого напою, пахне алкоголем, а не є таким. Правильно тільки спирт додавати у воду.
  • Додавання занадто великої кількості сторонніх інгредієнтів. Це може перетворити самогон в спиртову настоянку. Відомо, що для пом’якшення смаку напою до нього можна додати цитрусові соки (з апельсина або лимона), мед, цукор, глюкозу. Але у всьому потрібно знати міру.

  Таким чином, для отримання якісного самогону, який всім буде приємно споживати, слід дотримуватися вище наведені правила. До того ж не економте на продукті, користуйтеся тільки якісним сировиною для його виробництва. Від цього залежить не тільки його смак, але і якість.