Техніка самогоноваріння

Зміст

  • Вибір, купівля та підготовка вихідної сировини
  • Бродіння
  • Перегонка
  • Очищення
  • Облагороджування

Вибір, купівля та підготовка вихідної сировини

Від правильного вибору сировини для виробництва самогону буде залежати якість і смакові властивості кінцевого продукту. Напій можна робити практично з усіх фруктів, зернових і більшості бобових. Головне щоб у вихідній сировині містився цукор або крохмаль, який перед Техніка самогоноваріннябродінням осахаривают. Найбільше вихід самогону отримують з чистого цукру.

Другими по виходу спирту є бобові і зернові, але тільки в тому випадку, коли правильно проведено оцукрювання сировини.

Із зернових виходить найкращий самогон, з гарним ароматом. Але схеми приготування такого продукту досить складні для новачків самогоноваріння. Робити спиртосодержащий напій можна з фруктів і ягід, такий продукт відрізняється хорошими смаковими якостями. Але для виробництва такого самогону знадобиться велика кількість плодів, а це дороге задоволення, навіть для південних регіонів. Тому справжню чачу у продажу зустріти практично неможливо, в основному на її виробництво йдуть вичавки виноробства. Коли вибирають вихідна сировина, слід враховувати його доступність і вміст цукру.

Бродіння

В процесі бродіння, що міститься у вихідній сировині цукор переробляється дріжджами в спирт, воду, вуглекислий газ і побічні продукти, від яких доведеться позбавлятися в процесі перегонки. Бродіння повинно проходити при температурі 18-24°С без доступу кисню. Бродіння можна розділити на три етапи: активна фаза, основна фаза і остаточна фаза або доброджування.

На 2-3 день після постановки браги, коли починається бурхливий газоутворення і бурління рідини, можливе підвищення Техніка самогоноваріннятемператури. В цей період за брагою потрібен посилений контроль, для запобігання викидів продукції. Через пару днів процес заспокоюється і зазвичай через два тижні майже повністю припиняється. Бродіння припиняється при досягненні фортеці браги 10%, тому дуже важливо визначитися з кількістю цукру в сировині. При доброжуванні процес практично припиняється і відбувається освітлення продукту. Герметичність процесу забезпечують за допомогою гідрозатворів, виробів з гуми і інших пристосувань, що запобігають контакт повітря з етиловим спиртом. При окисленні спирту киснем утворюються альдегіди, оцтова кислота і метанол.

Перегонка

Наступним етапом є відділення спирту. Робити самогон з поспевшей браги можна кількома способами: виморожуванням, випарюванням і за допомогою апаратів перегонки. Найбільше поширення отримали самогонні апарати, найпростіші схеми яких складаються з перегінного куба і змійовика.

Техніка перегонки досить проста, при нагріванні браги в кубі утворюються пари спирту охолоджуються в змійовику і стікають в Техніка самогоноварінняпідставлену ємність. Але при нагріванні також випаровуються альдегіди, метанол, ефіри і сивушні масла, які мають близьку до етилового спирту температуру кипіння. При перегонці браги в самогон їх слід відокремлювати. Для цього перші п’ять і останні п’ятнадцять відсотків одержуваного продукту відокремлюють від основного продукту. Але вміст шкідливих речовин в отриманому продукті ще досить висока, тому для отримання якісної самогонки буде потрібно повторна перегонка. Слід зазначити, що наявність у перегоночного апарату сухопарника або ректифікаційної колони істотно покращує якість одержуваного продукту і його вихід.

Очищення

Очищенням самогону істотно підвищується його якість і смак. Робити очищення слід після кожного етапу виробництва. Перед заливкою браги в перегінний куб її очищають від продуктів діяльності дріжджів допомогою додавання бентоніту, желатину, чаю каркаде або відстоюванням при низьких температурах. При використанні бентоніту процес очищення займе близько доби, при відстоюванні близько тижня. Після Техніка самогоноварінняперегонки браги в самогон його очищають за допомогою марганцівки, або активованого деревного вугілля, додаванням яєчного білка або молока.

Хімічними препаратами зазвичай очищають продукт після першої перегонки. Необхідну кількість марганцівки додають в рідину і після випадіння осаду зливають і фільтрують через вугільний фільтр. Робити органічну очищення краще на заключному етапі перегонки. Після додавання органіки чекають, коли присадки осядуть, після чого напій зливають і фільтрують. На заключному етапі очищення використовують паперові або ватяні фільтри.

Облагороджування

Після правильної перегонки і якісного очищення самогон готовий до вживання, але багато хто воліє його додатково облагородити. Для надання необхідного кольору і смаку напій наполягають на ягодах, фруктах, корінні і травах. В результаті виходять наливки, настоянки, Техніка самогоноваріннялікери, бренді, віскі та інші спиртовмісні напої.

Особливістю міститься в самогоні спирту є те, що він сприяє досить довгому збереженню в напої придбаних корисних речовин. Підібрати потрібний рецепт для облагороджування самогону можна на безкрайніх просторах інтернету і на сторінках даного сайту. Але принцип більшості рецептів досить простий. Вихідний продукт заливають самогоном, герметично закривається і забирається в темне прохолодне місце на термін від двох тижнів до шести місяців. Коли завершиться наполягання, напій не соромно буде виставити на стіл або використовувати в лікувальних цілях.