Точки замерзання горілки і спирту і дозволить температура в морозилці заморозити ці рідини

Точки замерзання горілки і спирту і дозволить температура в морозилці заморозити ці рідиниБагато хто задається питанням — чи реально заморозити горілку в морозилці. Втім, деякі стверджують, що їм доводилося діставати з морозилки замерзлу пляшку горілки. З іншого боку, численні експерименти друзів не дозволяли повторити цей результат, і людини піднімали на сміх. Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Точка замерзання спирту

Точки замерзання горілки і спирту і дозволить температура в морозилці заморозити ці рідиниСпирт являє собою хімічне з’єднання, що складається з двох атомів вуглецю, одного атома кисню і шести атомів водню. Хімічно його формула описується як С2Н5(ВІН). Він є безбарвною рідиною і мало хто бачив його замерзлим. Але, як відомо, всі речовини можна переводити з одного агрегатного стану в інше, вся справа тільки в температурі.

Звична за медичними термометрам ртуть є металом, але в звичайних умовах ми її знаємо як рідина. При охолодженні до 38 градусів нижче нуля за Цельсієм вона перейде в тверду фазу. Отже і спирт при охолодженні рано чи пізно стане кристалічним. Чому ж нам не вдається побачити замерзлий спирт? Вся справа в тому, що його охолодити потрібно дуже сильно.

Також рекомендуємо прочитати:

У земних умовах спирт замерзає при температурі, яка дорівнює мінус 115 градусів за шкалою Цельсія. Такої температури на нашій планеті просто ніколи не фіксувалося і вона доступна тільки в лабораторних умовах. Це якість і служить того факту, що багато антифризи або миючі рідини містять його у своєму складі, щоб взимку вони могли успішно виконувати свої функції. А ще ми встановили, що спирт в морозилці не замерзне ні при яких умовах.

Ще потрібно зазначити, що ця рідина є горючою, закипає при сімдесяти восьми градусів, у Бразилії, наприклад, спирт використовують замість бензину в двигунах внутрішнього згорання автомобілів.

Читайте також: Як готувати березовий сік: брага і самогон — рецепт

Властивості води і точка її замерзання

Точки замерзання горілки і спирту і дозволить температура в морозилці заморозити ці рідиниДля того, щоб зрозуміти властивості горілки, мало знати лише про спирті, потрібно мати уявлення і про другий частини її складової — воді.

Вода є хімічна сполука двох атомів водню і одного атома кисню. Хімічна формула — Н2О.

Багато називають воду самою дивною рідиною у Всесвіті. Насамперед, вона дарує життя нашій планеті і пов’язано це з одним незвичайним властивістю води, яку, крім неї, мають тільки два речовини. Як відомо з курсу шкільної фізики, будь-яка речовина при охолодженні зменшується в об’ємі, аналогічно веде себе і вода, але тільки до температури на 4 градуси Цельсія. Потім, вона починає розширюватися, завдяки цій властивості океани не промерзають до дна, айсберги не тонуть, а забута пляшка пива в холодильнику може лопнути.

Перетворюється в лід вода при нулі градусів за Цельсієм, що зовсім не дивно, так як точка замерзання води і була обрана за початок температурної шкали. Температура кипіння даної рідини дорівнює 100 градусів і це друга реперна точка температурної шкали Цельсія.

Що таке горілка і яка температура її замерзання

Точки замерзання горілки і спирту і дозволить температура в морозилці заморозити ці рідиниНе вдаючись в особливі подробиці можна стверджувати, що горілка надає собою розчин, який складається з чотирьох часткою етилового спирту і шести часткою води. Вона являє собою прозору рідину з характерним запахом етанолу.

Так як температура замерзання спирту мінус 115 градусів, а біля води нуль градусів, то логічно припустити, що температура замерзання горілки знаходиться десь в цих межах. Таким чином, на питання замерзає чи горілка? — ми змушені дати позитивну відповідь. При якій температурі замерзає горілка? — на це питання конкретно відповісти не можна. Ця температура залежить від концентрації етилового спирту у воді. Кажучи по-простому концентрація (фортеця) —це скільки в горілці градусів.

Читайте також: Самогонний апарат з сухопарником і барботером своїми руками

Звичайно, сучасна горілка, як в принципі і коньяк, має різні добавки і навіть при одній і тій же фортеці дві різні пляшки почнуть замерзати при різних температурах. Дуже впливає на температуру замерзання горілки наявності в ній цукру. У коньяку вельми важливу роль мають дубильні речовини.

Точки замерзання горілки і спирту і дозволить температура в морозилці заморозити ці рідиниСам процес замерзання горілки нелінійний. Спочатку утворюється кірка льоду на поверхні, у зв’язку з тим, що лід складається з води, що залишилася рідини підвищується концентрація спирту. Для решти потрібно більш сильне охолодження, ще на 4-6 градусів.

Так як найбільше людей цікавить питання температура замерзання горілки 40 градусів, і реальна ситуація, коли горілка замерзла в морозилці — відповімо на ці питання.

 • При фортеці горілки в 30 градусів вона замерзає при температурі — від 18 до 20 градусів Цельсія.
 • Фортеця дорівнює 35 — точка замерзання в районі 21 градуса.
 • Концентрація етилового спирту 40 відсотків — початок замерзання 25-28 градусів.
 • Міцна горілка в 55 градусів — поява першого льоду 40-41 градусів нижче нуля.
 • Таким чином, ми можемо визначити скільки градусів в горілці, якщо вона замерзла у вас в морозилці. Відомо, що сучасні морозилки вкрай рідко мають можливість охолоджувати нижче 24 градусів морозу.

  На 24 градусах морозу стандартна сорокаградусна горілка, почне покриватися льодом, тільки якщо в ній дуже багато добавок.

  Якщо ви виявили, що в пляшці з’явився лід, а в морозилці хоч на скільки-небудь тепліше мінус 18 градусів — то набутий вами продукт просто-напросто не є горілкою. Так як горілки з міцністю менше 30 відсотків не буває.

  Читайте також: Рецепт шнапсу: як приготувати і як правильно пити

  Висновок

  Точки замерзання горілки і спирту і дозволить температура в морозилці заморозити ці рідиниНа закінчення хочеться сказати ще раз — фіксованої температури замерзання у горілки просто немає, а процес починається з утворення на поверхні крижаної скориночки. Потім відбувається помутніння розчину з збільшенням її в’язкості, і кінцева стадія — повна кристалізація. Точно так само немає і фіксованої температури закипання даної рідини — при выкипании частини розчину, температура точки кипіння збільшується.

  Отже, спробуємо звести воєдино всі отримані нами відомості — при якій температурі замерзає спирт, а коли він закипає, а також і інші вивчені нами рідини.

 • Точка замерзання спирту — мінус 115 градусів Цельсія, точка кипіння — 78 вище нуля за Цельсієм.
 • Точка замерзання води — 0 у шкалі Цельсія, точка кипіння — 100 градусів.
 • Сорокаградусна горілка замерзає при температурі 26-27 градусів морозу, а закипає коли буде досягнута відмітка 94 вище нуля.
 • Нарешті, згадаємо і про любителів пива — концентрація етилового спирту в звичайних сортах бурштинового напою коливається в межах від 2,5% до 6,8%. Так от, саме легке з даного проміжку почне замерзати як тільки охолоне до одного градуса нижче нуля, а при мінус трьох замерзне і найміцніше з цього списку.

  Біда в тому, що на відміну від горілки, замерзле пиво вже не відновить свої смакові якості. Крім того, банки або пляшки з пивом можуть банально лопнути за розширення води при охолодженні.

  Таким чином, якщо ви очікуєте веселу компанію, то про долю горілки в морозилці можна не турбуватися, а ось за пивом потрібен особливий догляд.