Рецепт для мультиварки Redmond (редмонд)

Хтось з дитинства любить бабусине ласощі — топлене молоко з печі. Густе, красивого світло-коричневого кольору, і навіть з товстої рум’яної пінкою зверху! А хто-то, зовсім навпаки… Може не було таких чудових бабусь? А магазинне пряжене молоко воно і є магазинне, зроблене для всіх, а не особисто для нас, для найдорожчих і коханих? Росіяни печі активно йдуть небуття, їх місце на наших кухнях займають сучасні агрегати, чудо-машини, які цілком можуть продовжувати творити чудеса на наших кухнях! Наприклад, мультиварка. Сучасні моделі можуть все більше і більше, і як-то вже ніхто не питає, чи може мультиварка ідеальний рис зварити або спекти шарлотку, всім вже хочеться чогось чарівного, чогось, чого більше ніде і ніяк не приготувати. Нічого подібного, скажете ви. Молоко можна і в духовці топити! Можна. Але є нюанс, як говориться. Головна відмінність топленого молока в мультиварці від його побратима в духовці збереженні обсягу. В духовці все одно обсяг загубиться, в мультиварці ж ви отримаєте стільки ж, скільки залили. Ну потім, жарким літом топити кілька годин молоко в духовці – це не для кожного, а відмовляти собі в улюбленому кава з топленим молоком вранці або домашню ряжанку з холодильника дістати до сиру або фруктів навіщо ж, коли мультиварка в кухні є!

Справедливості заради варто відзначити, що не в кожній мультиварці можна топити молоко. Молоко топити найкраще при температурі 100 градусів за Цельсієм. При 120 воно кипить, і ви ризикуєте залити і мультиварку, і кухню. І ніякого молока не захочеться. Тому, або у вашої мультиварки повинна бути функція регулювання температури приготування (мультиповар, мультишеф), або до процесу приготування можна пристосувати аналогічний по температурі режим в 100 градусів за Цельсієм, згідно прикладеної інструкції. Зверніть увагу на, скажімо, режим «Гасіння», там цілком стерпний режим може виявитися. Молоко досить топити 3 години. Якщо хочеться більш яскравого колірного рішення, то можна і довше, але без фанатизму.

Тепер про молоко. Ніж молоко жирніше, тим воно більш насиченим смаком, тим пінка виходить товщі. Для різного використання, для кави, ряжанки і використання у випічці цілком достатньо молока 2,5 – 3,2 %.

Інгредієнти для страви «Топлене молоко в мультиварці редмонд»:

– 1 л молока жирністю 3,2%.

Як приготувати топлене молоко в мультиварці редмонд:

Молоко кімнатної температури (тоді вміст мультиварки нагріється швидше і, відповідно, почнеться програма) вилити в чашу мультиварки. Закрити каструлю.

Вибрати програму «мультиповар», 100 градусів, встановити час приготування – 3 години.

Якщо молоко топиться запас у великій за обсягом мультиварці, то приготувати потрібну кількість пляшок з щільною кришкою за час приготування молока.

Після закінчення програми (близько 3,5 годин) відкрити мультиварку. Якщо потрібно молоко більш інтенсивного кольору, поставити програму ще на 30 хвилин – 1 годину, більше навряд чи варто.

Гаряче молоко розлити по пляшках і відразу закрити щільно кришками. Зберігати в холодильнику. Зберігається молоко досить довго. Приготувати з нього теж можна багато різних смачних страв.

Приємного апетиту!

Рецепт «Топлене молоко в мультиварці редмонд» підготувала Марія Булатова