Найпоширенішим на теренах країн СНД є узбецький плов.

Його відмінність від інших видів – цей плов готується виключно на зирваке (зирваком називається основа плову — всі інгредієнти, приведені до стану напівготовності крім круп’яної частини – м’ясо, овочі, прянощі), м’ясо використовується для узбецького плову може бути тільки баранячим, також дуже потрібною складовою є внутрішній баранячий жир – курдючий жир барана.

В узбецькому плові немає великої кількості приправ і спецій. У традиційному рецепті використовують цибулю, моркву, гострий перець, зіру і барбарис, в деяких районах Узбекистану додають ще куркуму.

  • Час приготування: 25 mins
  • Готування: 2 hrs
  • 25 mins

    2 hrs

    2 hrs 25 mins

  • Порції: 6 порцій

Інгредієнти

1 мультистакан рису (найбільш компромисным варіантом, якщо немає спеціального рису дів-зіра, можна його замінити пропаренным тайландским);

1 мультистакан окропу;

500 г моркви;

2 середніх цибулини і 1 маленька;

5 зубків часнику;

2 цілих гострих перцю;

0,5 кг баранини;

3 шматочка бараних реберець;

300 г курдючного жиру барана;

1,5 ч. л. солі;

1 ч. л. зіри;

2 ч. л. барбарису.

Покрокові інструкції

М’ясо ні в якому разі не можна мити, навпаки, чим сухіше буде м’ясо, тим рассыпчастей вийде плов.М’якоть баранини нарізати смужками 3Х1 див.

Цибулю, часник і моркву очистити. Моркву нарізати брусками 3Х1Х1 см, 2 цибулини нашаткувати півкільцями, одну маленьку цибулину залишити цілою.

У добре розігріту чашу мультиварки викласти жир і на режимі «Випічка» смажити до золотистого кольору (приблизно 20 хвилин).

Всі інгредієнти потрібно смажити при відкритій кришці, тому слід заздалегідь подбати про витяжці.

Курдюк повинен віддати весь жир, а шкварки потім прибрати шумівкою. В розпечений жир кинути цілу цибулину і обсмажити її 5 хвилин, потім видаліть її з мультиварки.

Далі викласти часник, цибулю та моркву, обсмажити їх 10 хвилин, додати м’якоть і ребра, обсмажити ще 15 хвилин, акуратно вилити окріп, додати сіль, зіру, барбарис, перець.

Ось тепер закрити кришку і протушкувати зірвак 15 хвилин. Рис промити раз 10-12 поки промивна вода не стане прозорою.

Дуже обережно висипати рис у каструлю з зирваком. Включити режим «Гасіння» і готувати 30-40 хвилин.

Слідуючи цим рецептом можна приготувати справжній узбецький плов, нітрохи не гірше, ніж виходить на багатті в казані.