Вибір самогонного апарату для дому: що враховувати при виборі дистилятора

Вибір самогонного апарату для дому: що враховувати при виборі дистилятораСамогоноваріння – це заняття, популярність якого завжди залишалася високою. Самостійним приготуванням міцних напоїв людина займається вже протягом кількох століть, продовжуючи винаходити нові рецепти спиртного. Самогонний апарат, або дистилятор – це спеціальне обладнання, призначене для виготовлення алкоголю в домашніх умовах.

Принцип роботи самогонного апарату базується на різниці температур кипіння складових браги – базового спиртової сировини для виробництва алкогольних напоїв. Як вибрати самогонний апарат для будинку і не помилитися? Щоб відповісти на це питання, потрібно не тільки вивчити огляд самогонних апаратів, але і зрозуміти, які види дистиляторів існують.

Конструкція дистилятора

Будь самогонний апарат, який здійснює дистиляцію спиртовмісної сировини, складається з таких елементів:

Також рекомендуємо прочитати:

 • Перегінний (бражный) куб: це велика посудина, виготовлена з нержавіючої сталі або міді. Перегінний куб призначений для нагрівання сировини для перегонки самогону. Товщина дна і стінок ємності дорівнює декільком міліметрам, що є головною умовою рівномірного нагрівання браги та її закипання.
 • Змійовик: це тонка вигнута сталева трубка, по якій циркулює пара, що виділяється з киплячої браги. Тут пара пересувається, паралельно охолоджуючись, тому перетворюється на конденсат.
 • Хороший самогонний апарат зазвичай оснащується:

 • Вибір самогонного апарату для дому: що враховувати при виборі дистилятораСухопарником (відстійником): являє собою порожню ємність, яка встановлюється між перегінним кубом і змійовиком-холодильником. У сухопарнике осідає конденсат, в тому числі і тих складових браги, присутність яких небажано в готовому самогоні. Наявність відстійника є обов’язковою умовою для повноцінного видалення з самогону шкідливих домішок. Сухопарником укомплектовано більшість моделей дистиляторів для винокуріння. При бажанні самогонний апарат можна оснастити кількома сухопарниками, що дозволить більш якісно очищати самогон у процесі перегонки.
 • Дефлегматором, або ректифікаційної колоною: завдяки цьому елементу дистилятора здійснюється ефективне очищення спирту за рахунок його розподілу на фракції.
 • Читайте також: Ареометр — визначник міцності спирту і домашнього вина

  Кращі самогонні апарати для будинку оснащуються ректифікаційної колоною. У колоні пар браги розділяється на фракції – складові браги, що відрізняються один від одного температурою кипіння. Існують такі фракції, як «голови» (отруйні домішки), «тіло» (безпосередньо самогон) і «хвости» (сивушні масла). Експлуатація ректифікаційної колони дозволить добути з браги чистий, придатний для вживання самогон без шкідливих домішок. Крізь ректифікаційної колони можна переганяти лише сорокаградусний спирт. Якщо наповнити обладнання брагою, то висока ймовірність того, що воно вийде з ладу.

  Багато винокури задаються питанням про те, що краще за своїми технічними характеристиками: бражная колона або хороший самогонний апарат. Насправді купівля колони не виключає необхідності в дистилляторе, нехай навіть він буде мати просту конструкцію. Як вже було сказано, через ректифікаційної колони не можна переганяти чисту брагу. Тому відповідь на питання про те, яке обладнання найкраще, очевидний.

  Терморегулятор: якісний самогонний апарат дистилятор завжди оснащується пристроєм для відстеження температурного режиму нагріву браги. Це важливий для самогоноваріння процес, адже на різних етапах кипіння браги відбувається закипання її складових.

  Види самогонних апаратів відрізняються один від одного конструкцією і наявністю додаткових складових. Все ж, кожен винокур повинен вирішити для себе, чи потрібен йому дистилятор складної конструкції.

  Читайте також: Ректифікаційна колона для самогонного апарату

  Як вибирати дистилятор для дому?

  Як правильно вибрати самогонний апарат для дому? Щоб зробити правильний вибір, слід приділити увагу таким характеристикам дистилятора:

 • Вибір самогонного апарату для дому: що враховувати при виборі дистилятораОбсяг бражника : хороший самогонний апарат для будинку має бражный куб місткістю не менше 10-12 літрів. Якщо самогонник планує переганяти невеликі обсяги спиртовмісної сировини, то бражного куба місткістю 12-14 літрів цілком вистачить. А ось бражник обсягом 20-25 літрів дозволить виробляти десятки літрів самогону.
 • Метал: краще вибирати і купувати агрегат, виготовлений з міді або нержавіючої сталі – надійних і зносостійких металів. Що стосується товщини стінок перегінного куба, то товщина металу повинна бути не менше, ніж 2-3 міліметра.
 • Наявність в конструкції дистилятора деталі для очищення самогону: у хорошого самогонного апарату є відстійник з скла або нержавіючої сталі, бажано той, який має розбірну конструкцію.
 • Який самогонний апарат краще: той, що має просту конструкцію або складний дистилятор з ректифікаційної колоною. Насправді для приготування звичайного домашнього самогону досить буде самого простого агрегату. Якщо ж самогон буде виготовлятися у великих обсягах, а саме спиртне повинно бути ідеальної якості, то краще купувати дистилятор з ректифікаційної колоною.

  Рейтинг агрегатів і відгуки про них

  Сьогодні на ринку товарів для винокуріння запропоновано багатий вибір самогонних апаратів вітчизняного виробництва. Список популярних дистиляторів для самогону виглядає так:

 • Умілець: самогонний апарат Умілець вважається недорогим дистилятором з відмінною продуктивністю. Елементи обладнання виготовлені з нержавіючої сталі. Умілець простий у використанні і надійний.
 • Петрович: насамперед самогонний дистилятор володіє відмінною продуктивністю і зносостійкістю. Продуктивність обладнання — 1,2 літра самогону в годину. Перевагою даної моделі є те, що самогонний апарат Петрович вважається мобільним обладнанням, що не вимагає підключення до водопровідної мережі.
 • Бармалей Адмірал: дистилятор, який оснащується бражным кубом місткістю 12 літрів. Крім бражника і змійовика, дистилятор укомплектовується сухопарником і терморегулятором.
 • Джерело Класик: дешевий і хороший самогонний дистилятор. Його виготовляє російське підприємство Термосфера. Незважаючи на низьку вартість, Джерело Класик може виробляти до двох літрів якісного самогону в годину, що вважається хорошим показником.
 • Читайте також: Застосування насадки Панченкова в самогонному апараті

  За невеликі гроші придбав відмінний дистилятор російського виробництва «Бармалей». Все подобається, працює справно, але не вистачає другого сухопарника. Планую купити його!

  Ігор, 40 років

  Підсумки

  Вибір самогонного апарату для дому: що враховувати при виборі дистилятораРейтинг самогонних апаратів складений на основі відгуків людей, які займаються винокурінням в домашніх умовах. Щоб правильно вибрати дистилятор для виробництва алкоголю в домашніх умовах, потрібно вирішити, скільки в середньому буде проводитися спиртного, чи є необхідність в ректифікаційної колоні і так далі.

  Незалежно від зробленого вибору, будь-який, навіть найкращий самогонний апарат важливо експлуатувати згідно з правилами інструкції. При бажанні дистилятор можна змайструвати своїми руками з підручних матеріалів в домашніх умовах, адже в Інтернеті є чимало відповідних майстер-класів. Перш ніж приступити до виробництва дистилятора в домашніх умовах, потрібно ретельно ознайомитися з особливостями такої роботи.