Вибір хорошого алкотестера, його пристрій і принцип роботи

Вибір хорошого алкотестера, його пристрій і принцип роботиАлкотестер — це технічний пристрій, функцією якого є визначення обсягу спожитого людиною алкоголю. Даний вимірювальний прилад використовується в роботі поліцейськими, медиками, контролерами тверезості на підприємствах.

Крім цього, в сучасному світі, де безліч людей мають особисті автомобілі, хороший домашній алкотестер може стати вірним помічником.

Подібний прилад просто необхідний будь-якому автовласникові, адже платити штраф за зайві проміле, які показав аналізатор інспектора ДІБДР, дуже накладно. Як правильно вибрати алкотестер можна дізнатися з цієї статті.

Інформація про принципи дії алкотестерів

Відомо, що найбільш точним методом виявлення алкоголю в крові, є аналіз цієї самої крові, але брати матеріал для аналізу у всіх, кого потрібно перевірити, просто нереально. Перевірка видихуваного повітря з метою виявлення в ньому надлишків алкоголю — самий швидкий і простий спосіб визначити ступінь сп’яніння. Процедура тестування дуже проста: перевіряється громадянину необхідно дунути в трубочку приладу.

Вибір хорошого алкотестера, його пристрій і принцип роботиУ пристрої алкотестера немає нічого складного. Головним елементом такого апарату є датчик, з яким повітря, що видихається з легких, вступає в контакт. Виникає в результаті цієї взаємодії електричний сигнал посилається на мікропроцесор, а дані виводяться на табло пристрою. Ніяких особливих умов і навичок для роботи з алкотестером не потрібно, тому впоратися з тестуванням зможе будь-яка людина.

Види алкотестерів

Пристрої, що визначають кількість алкоголю в організмі, бувають декількох видів:

 • професійні алкометры;
 • спеціальні;
 • персональні;
 • одноразові.

До типу професійних алкомеров відносяться прилади, з допомогою яких співробітники ДАІ виявляють правопорушників. Також ними користуються медичні працівники та контролери на великих підприємствах. Апаратами такого типу можна тестувати щодня від 150 до 300 осіб.

Читайте також: Алкогольний калькулятор для вимірювання проміле у водіїв

Алкотестерами, які відносяться до категорії спеціальні, припустимо перевіряти 5-30 чоловік в день. Ними користуються установи з невеликими колективами.

Вибір хорошого алкотестера, його пристрій і принцип роботиСпеціальні і професійні алкометры повинні бути повністю сертифіковані. Це дозволить при необхідності використовувати їх дані в суді.

Персональні алкотестери — це невеликі прилади, розраховані на 2-3 тестування на добу. Подібні моделі купуються для самоконтролю. Їх показання не можна використовувати в суді, так як вони не мають юридичної сили.

Найдешевшим і обмеженим за кількістю використань варіантом алкотестера є одноразовий.

Відмінності алкотестерів різних типів

У тому, як працюють алкотестери, оснащені різними типами датчиків, є відмінності. Всього існує три зразки подібних датчиків:

 • фотометричні;
 • напівпровідникові;
 • електрохімічні.

Алкотестер з напівпровідниковим датчиком

Вибір хорошого алкотестера, його пристрій і принцип роботиОсобливості роботи приладів такого типу полягають в тому, що молекули алкоголю, що містяться в повітрі, що видихається, при вступі у взаємодію з реагентом, який поміщений всередину датчика, змінюють його електропровідність. Це перетворення відображається на приладовій панелі пристрою.

Апарати даної конструкції найдешевші і неточні. Проблем у них кілька, основна — погана стабільність, прилад потребує частої регулюванню. Інша біда таких аналізаторів — це погана стійкість до змін у навколишньому середовищі, вони реагують на коливання температури, тому її підвищення або зниження впливає на кінцевий результат аналізу.

Алкометр з електрохімічним датчиком

Встановлений в даний прилад датчик являє собою комірку, в якій закріплені два електрода і анодний каталізатор, окислюється при контакті з етанолом. Якщо під вдуваемом в апарат повітрі є алкоголь, то каталізатор реагує на це виділенням вільних електронів.

Читайте також: Що можна випити в домашніх умовах від похмілля?

Апарат цього типу вважається надійним і високоточним, температура навколишнього середовища майже не впливає на його роботу. Вибираючи пристрій, слід придивитися саме до моделі, оснащеної електрохімічним датчиком.

Алкотестер з фотометричним сенсором

Вибір хорошого алкотестера, його пристрій і принцип роботиСамими сучасними і точними алкотестерами є прилади, обладнані фотометричним датчиком. Інфрачервоний сенсор виділяє з перевіряється повітря спектр похідних алкоголю, а посилає інформацію на дисплей.

Аналіз, проведений апаратами такого типу, відрізняється високою точністю, але є великі мінуси — для його роботи потрібне створення певних умов, занадто висока або низька температура не дозволять отримати точного результату тесту. Алкометры подібної конструкції не підходять для експлуатації на вулиці, це обладнання для лабораторій.

Як вибирати алкотестер для особистого користування

Для отримання точного результату тестування, потрібно вибирати хороший домашній алкотестер, який гарантовано прослужить тривалий час.

Управління автомобілем після вживання спиртного небезпечно й карається. Якщо людина, яка є автовласником і водієм, іноді вживає алкоголь, то він повинен точно знати, що йому можна сідати за кермо. Для отримання інформації про кількість міститься в організмі алкоголю потрібно просто скористатися хорошим персональним алкотестером.

Параметрів, на які потрібно звернути увагу в момент вибору алкотестера для особистого користування, кілька. Одним з головних показників корисності приладу даного типу є стабільність вимірювань. Навіть численні тестування не повинні впливати на точність результату алкотестера. Ще один важливий параметр — надійність. Пристрій має прослужити певний період і не зламатися. Також важливо зручність. Необхідно відразу визначитися, як і де буде використовуватися прилад і виходячи з цього вирішити яким повинен бути його розмір.

Відомості, представлені в даному огляді, допоможуть відповісти на запитання, якою вибирати алкотестер для особистого користування:

 • Вибір хорошого алкотестера, його пристрій і принцип роботиAlcoHunter Professional+. Недороге і досить якісне пристрій для проведення аналізу. Точність результатів тестування нітрохи не менше, ніж у професійних алкомеров. Зручність в управлінні, компактність. Розробники домоглися того, що зміни у зовнішньому середовищі ніяк не заважають приладу працювати правильно. Зроблено в Росії. Ціна 8500р.
 • Вибір хорошого алкотестера, його пристрій і принцип роботиДінго-025. Надійний і доступний за ціною прилад. На підготовку до тесту йде всього півхвилини. Саме цього часу достатньо, щоб напівпровідниковий датчик нагрівся. Розмір алкотестера дозволяє носити його в кишені. Зроблено в Росії. Ціна 3250р.
 • SITITEK Pro2. Вибір хорошого алкотестера, його пристрій і принцип роботиЧудове недорогий пристрій. Мініатюрний розмір. Крім визначення кількості алкоголю, прилад може заміряти температуру навколишнього середовища, показати час, попрацювати будильником. Зроблено в Росії. Ціна 2000?3000р.
 • Сімс-2 Drivesafe II. За даними опитувань, представлена модель алкотестера визнана однією з кращих. Вибір хорошого алкотестера, його пристрій і принцип роботиЕксплуатація не вимагає якихось спеціальних знань і навичок. Прилад приємний на вигляд, компактний, володіє великим ресурсом роботи. Налаштування раз в рік достатньо для правильної роботи апарату. Електрохімічний аналізатор, яким забезпечений алкотестер, гарантує достовірність відомостей, отриманих в результаті аналізу. Зроблено в Канаді. Мінусами даного пристрою є: необхідність використовувати змінний мундштук і ціна, зараз його можна придбати за 19000-20000 рублів.
 • Alcotest 7510 Drager. Вибір хорошого алкотестера, його пристрій і принцип роботиДаний апарат вважається найточнішим з присутніх на ринку, але разом з тим купити його може далеко не кожен. Ціна приладу в комплекті з принтером становить 103000 р. Зроблено в Німеччині. Крім визначення кількості етанолу в перевіряється повітрі, аналізатор даної моделі здатний підрахувати, скільки його міститься в ротовій порожнині. Така функція може бути корисною водіям, які приймають ліки, що містять спирт.

Читайте також: Історичні передумови для введення сухого закону в США і СРСР