Зміст

  • Технологія приготування самогону
  • Як готувати цукрово-дріжджову брагу
  • Як приготувати самогон з крохмаловмісних матеріалів
  • Спосіб приготування самогону на основі ягідно-фруктових сумішей
  • Як правильно робити перегонку самогону

У процесі перегонки браги виходить відмінний міцний спиртосодержащий напій. Технологія приготування самогону для новачка буде зовсім незрозумілою і складною. Тут дуже важлива практика, наявність усіх необхідних матеріалів і сировини, а також дотримання технологій і пропорцій. Все необхідно робити згідно з рецептом, тоді напій вийде якісний і чистий.

Основна складова хорошого самогону – це етиловий спирт. Такий спирт використовується для розтирань і приготування трав’яних настоїв, і є харчовим продуктом. Для приготування браги основною сировиною виступає цукор в парі з дріжджами. У виготовленні браги також можна використовувати безліч інших продуктів, фрукти, ягоди, крохмалевмісні продукти, кукурудзяні зерна, пшеницю, овес, ячмінь і т. д, які також підійдуть для наливок. Ще одним варіантом виробництва браги в домашніх умовах, є фермация, процес дуже складний, тому рідко використовується. У цьому випадку використовуються крохмалевмісні речовини, так як крохмаль перетворюється на цукор в процесі фермации, що вимагає граничної точності в технології приготування.

Технологія приготування самогону

У самому стандартному варіанті приготування самогону в домашніх умовах, який відомий споконвіку, використовується цукор, дріжджі і вода. У більшості випадків застосовуються наступні пропорції: на 1 кг цукру ми заливаємо 5 л води, додаємо 100 г дріжджів, можна використовувати як пекарські, так і сухі дріжджі. Якщо ви вирішили використовувати сухі дріжджі, то їх знадобиться приблизно 18 р.

Воду слід використовувати чисту і теплу, щоб швидше розчинився цукор, тим більше в теплій воді дріжджі швидше починають грати. Спочатку слід додати цукор і заважати до розчинення, а потім висипати дріжджі. Все це робиться у спеціальній бродильної ємності, після чого вона щільно закривається, вставляється гідрозатвор і рідина залишається бродити певну кількість часу. Готової брагу можна вважати приблизно через тиждень-півтори. Дуже важливо не пропустити момент, коли брага готова, якщо її перетримати, то напій вийде мутний і неякісний.

Після того як брага готова, її слід акуратно перелити в самогонний апарат, так щоб осіла рідина не потрапила в судину. Потім можна починати перегонку і процес отримання самогону. Якщо ви хочете додати незвичайного смаку або запаху вашому самогону, можна додати в процесі бродіння різних фруктів, ягід або трав.

Як готувати цукрово-дріжджову брагу

Одним з найважливіших етапів виробництва самогону в домашніх умовах є саме бродіння. При використанні 5 кг цукру на 100 г сухих дріжджів, у вас вийде 5,5 л самогону. Міцність такого напою буде становити близько 46%. Для заготівлі браги, можна використовувати спеціальні ємності для бродіння або скляні банки, металеві посудини, цистерни, все, що можна герметично закрити. Використовувати можна все що завгодно, уникаючи пластикової або оцинкованого посуду, яка не призначена для приготування їжі.

Щоб правильно виконати всю процедуру бродіння в домашніх умовах, краще використовувати цукор, який вже розподілений по пакетах вагою в 1 кг Дріжджі краще використовувати саме сухі, від стандартних мокрих слід відмовитися за порадою професіоналів самогонного справи. При використанні сухих дріжджів самогон виходить набагато якісніше і міцніше, він набуває насичений смак, не містить різкого запаху, тоді як при додаванні хлібопекарських дріжджів, спирт здобуває гіркуватий смак. Для того, щоб в процесі отримання браги не з’являлася велика піна, краще всього додати в брагу дрібно розтерте печиво, в невеликій кількості. Після додавання печива піна швидко йде. Воду для браги краще використовувати чисту, або профільтрувати водопровідну.

Як правильно розвести дріжджі у воді? Для цього необхідно підібрати ємність потрібного розміру. Для цих цілей можна використовувати великий тазик або велику емальовану миску, головне, вибирати посуд, в якій буде зручно змішувати всі інгредієнти. Вода повинна бути теплою, але не більше 30°, щоб дріжджі не зіпсувалися. Коли всі компоненти змішані, їм дають час постояти, поки дріжджі почнуть працювати і набухати. В цей час в ємкості для бродіння готуємо воду з цукром, необхідно використовувати теплу, але негарячу воду, в якій розводиться цукор і змішалась до повного розчинення. Коли дріжджі набубнявіли, їх акуратно перемішують і виливають в бродильну ємність. Зверху доливається потрібну кількість води.

Дуже важливо, щоб посуд, у якій буде бродити брага, була герметично закрита. Для цього можна використовувати звичайну кришку, але не варто забувати і про гидрозатворе, для нього необхідно зробити спеціальний отвір. Щоб у приміщенні не смерділо брагою, можна пропустити спеціальний шланг, який буде проходити через гідрозатвор і виходити у вікно. У приміщенні, в якому дозріває брага, необхідно підтримувати певну температуру, вона не повинна перевищувати 27°. Якщо такої можливості немає і приміщення холодне, то брагу можна підігрівати, використовуючи спеціальні прилади, а температура при цьому повинна бути не більше 27-28°.

Як приготувати самогон з крохмаловмісних матеріалів

В домашніх умовах можна приготувати професійний елітний напій. Таким вважається самогон із зерна. Щоб його зробити, потрібно мати певний досвід, інакше шансів отримати дійсно стоїть напій буде дуже мало. Незважаючи на досить складну технологію приготування, процес і витрачений час того варто. У чому суть такого приготування? У будь-якому зерно та крупах міститься багато крохмалю, а крохмаль, як відомо багатий молекулами цукру. Сам крохмаль можна швидко переробити цукор, для цього використовується процес фермации. Якщо використовувати 1 кг будь-якого зерна і почати процес фермации наявного в ньому крохмалю перетворюючи його на цукор, то на виході вийде кількість цукру порівнянного з вмістом його в 6 кг борошна. Використовується крупу, слід проварити. Розчин, одержаний в результаті, прийнято називати суслом. Саму процедуру необов’язково виконувати, використовуючи солод. Щоб спростити процес можна використовувати готові ферменти.

Такий складний процес, як фермация, вимагає точності і зосередженості, щоб отримати потрібну кількість цукру з наявного крохмалю. Для збереження якості ферментів, сусло не можна нагрівати вище, ніж на 74°С. Але ще важливіше підтримувати потрібну температуру сусла, якщо вона недостатня, то ферментація не завершиться як треба. Після приготування важливо охолодити сусло до кімнатної температури. В іншому випадку дріжджі загинуть, вони просто не зможуть розмножуватися.

Коли необхідний цукор отриманий розчин можна зброджувати, додаючи необхідну кількість дріжджів. Коли всі етапи завершені, приступають до самої перегонці самогону. В цьому випадку використовують гліцеринову або водяну баню, звичайний самогонний апарат не підійде, сусло може підгоріти при сильній температурі.

Спосіб приготування самогону на основі ягідно-фруктових сумішей

Приготування такого самогону один з найпростіших варіантів, але теж має певні вади і тонкощі. При підготовці сировини його необхідно повністю подрібнити. В шкірці фруктів і ягід містяться натуральні дріжджі, які прискорюють процес бродіння природним способом. Всі фрукти і ягоди також підійдуть і для наливок на самогоні. Подрібнені фрукти, поміщені в ємність, вже через пару днів починають бродити.

При бажанні можна додати ще цукру, з розрахунком приблизно 1,5 кг на 10 л. Також такі суміші можна розвести водою, щоб напій був м’якше. Всі інгредієнти, і в особливості цукор, додаються з розрахунком, так само як і при приготуванні стандартної браги їх цукру і дріжджів. Перш ніж робити перегін самогону важливо переконатися, що в готовій бразі немає частинок або шматочків ягід, для цього її потрібно процідити або відфільтрувати. Також можна використовувати водяну баню або парогенератор.

Як правильно робити перегонку самогону

Для перегонки браги в домашніх умовах використовують спеціальний самогонний апарат. Від якості такого апарату буде залежати якість самого напою, а також його кількість. Поганий самогонний апарат може пропускати повітря і спирт буде йти, а в підсумку на виході вийде мало напою. Складаються всі апарати з контейнера для браги, охолоджуючої ємності і змійовика. Коли брага нагрівається в ній утворюються пари спирту, вони проходять через змійовик, в якому охолоджуються і конденсуються.

Важливим моментом всієї перегонки є обов’язкове дотримання температурного режиму. Щоб самогон вийшов максимально якісний і чистий, потрібно стежити, щоб температура не піднімалася вище 90°с. Якщо температура піднімається вище процес слід припинити. Якщо у вас немає в наявності спеціального термометра, то даний етап можна спростити, застосувавши змочування вати в самогоні і підпалювання. У разі, коли полум’я не набуває синій колір, це означає, що вміст сивушних масел в напої перевищує норму і вигонку слід негайно зупинити. Перша партія самогону, приблизно 300 мл, називається «первак», від неї слід позбутися. Вживати цю рідину заборонено, в ній міститься багато токсинів і сивушних масел. Після цього самогон очищається за допомогою активованого вугілля, пропускається через щільний шар вати і марлі.