Виготовлення виноградного вина в домашніх умовах

Зміст

 • Переваги напою
 • Підготовчий етап
 • Класичний рецепт
 • Рецепт для сорту Ізабелла
 • Столове по-польськи
 • Угорський спосіб
 • «Гвоздичка»

Технологія приготування вина має тисячолітню історію. Ще в Стародавній Греції і Римі високо цінували напій, який виходить після бродіння натурального виноградного соку.

В останні роки зросла кількість людей, які самі хочуть займатися виготовленням виноградного вина в домашніх умовах. Це дає можливість спробувати сухе і напівсухе, десертне солодке вино, яке повністю відповідає смаковим перевагам і стане не тільки приємним напоєм, але і найціннішим ліками від багатьох хвороб.

Переваги напою

Вся справа в тому, що для ягід винограду характерно високий вміст цукру і вуглеводів, корисних Виготовлення виноградного вина в домашніх умовахмікроелементів і мінеральних солей.

Вино фактично містить невелику таблицю Менделєєва, вітаміни В6 і В12,Р і РР, С і В1, фолієву і пантеоновые кислоти, так як в ньому зберігаються всі цінні якості винограду.

Не дивно, що споживання 100-200 грамів вина в день допомагає боротися з радіоактивністю і анемією, підвищує апетит, стабілізує тиск. Бактерицидні властивості напою домашнього посилять імунітет і стануть хорошим профілактичним засобом від різних захворювань.

Основна відмінність пов’язано з вмістом алкоголю і цукру і вини. Виготовлення не викликає особливих складнощів, але важливо підготувати сировину, тару та обладнання, використати відпрацьовану технологію. При цих умовах вдасться незабаром випити склянку білого мускату або червоної ізабелли, які порадують смаковими відчуттями.

Підготовчий етап

Домашнє виробництво вина вимагає особливо ретельної підготовки і дотримання ряду правил, які
добре відомі потомственим виноробам.

 • Витримувати вино треба в дубових бочках, тому їх добре очищають від минулорічних опадів і пропарюють, обкурюють сіркою. Часто використовують емальований посуд або скляні бутлі (бажано на 10-20 л).
 • Для вичавлювання соку потрібен прес. Цілком підходить м’ясорубка з насадками, дробарка або соковижималка. Чим менше дотику ягід винограду з залізом, тим краще. Металеві частини повинні бути з нержавіючої сталі.
 • Всі недостиглі або дефектні ягоди винограду видаляють, але мити їх не варто, оскільки цукор і ароматичні речовини перейдуть у воду.

Залишається тільки вибрати рецепт. Слід розуміти, що кожен кущ винограду росте при певних погодних умовах, які вплинуть на якість вина.

Класичний рецепт

У цьому полягає цінність домашнього напою, адже вже через два роки він стане марочним, а через шість років —Виготовлення виноградного вина в домашніх умовах колекційним.

 • Для того, щоб виготовити біле, червоне або рожеве вино підійдуть стиглі сорти винограду: рислінг, ізабелла, каберне, мускат, ркацителі, цимлянське, піно, шардоне, совіньон.
 • Ягоди винограду краще тиснути руками або ногами, застосовувати дерев’яну толкушку. Для білого вина потрібен тільки сік, тому відразу прибирають всі шкурки.
 • Отримана маса розливається в ємності або бутлі, мезга постійно перемішується протягом трьох днів при 25-30°С. Краще використовувати підготовлену заздалегідь закваску, щоб підвищити якість і міцність.
 • Щоб отримати хороші винні дріжджі потрібно взяти 200 г родзинок або розім’ятих ягід винограду, 50 г цукру і вода. Їх змішують і загальний обсяг не перевищує дві третини ємності. За 4 дні буде відбуватися бродіння.
 • Зміст 25% цукру в суслі буде оптимальним. Однак знизити кислотність та підвищити міцність допоможе додавання цукру. Досить додати 20г на 1 л, щоб фортеця стала на 1°більше.
 • Вміст кислоти повинно бути в межах 6-9 г, зменшити її допоможе додавання води, збільшити — винна кислота.
 • Отриманий сік відокремлюють від мезги і заливають в бутель з вузьким горлечком, залишаючи 10 см для підняття піни. Треба зробити водяний затвор. Для цього бутель закривають корковою пробкою або закручують кришку, потім роблять отвір і поміщають там один кінець гумовий трубки. Другий перебуватиме в банку з водою, щоб виходив вуглекислий газ. Місце стику пробки добре герметизується, так як в бутель не повинен потрапляти повітря.
 • Незабаром починає відбуватися булькання, так як бродіння відбувається в теплому і темному місці протягом 25-30 днів. Необхідно стежити за кількістю води в банку, адже в таких умовах відбувається перехід в бутель і назад, і періодично її треба підливати.
 • Залишається тільки акуратно злити отримане вино, перелити його і поставити на освітлення в прохолодне приміщення, бажано підвал або льох. Можна знову зробити водяний затвор, але це необов’язково.

Через два або три місяці потрібно відокремити відстій і приступити до дегустації ізабелли, каберне або совіньона.

Рецепт для сорту Ізабелла

Незважаючи на те, що ізабелла вважається столово-технічний сорт винограду, вона добре поширена, так як не боїться Виготовлення виноградного вина в домашніх умовахморозів і дає хороший урожай.

Збір винограду відбувається досить пізно і при цих умовах ягоди набирають багато цукру. До того ж багатьом подобається особливий аромат і смак ізабелли, можливість зробити як домашнє сухе, так і десертне вино. Спосіб приготування класичний, але з деякими нюансами.

 • Сік ізабелли можна підсолодити і для цього додають після закінчення бурління 100-150 г цукру на один літр, розмішують і герметично закривають ємність.
 • Через тиждень після того, як буде поставлено водяний затвор, потрібно додати прокип’ячену, теплу воду з розрахунку 12 л на 5 кг ягід ізабелли.
 • Ще один рецепт дозволить отримати більше домашнього вина. На літр мезги ізабелли додають 40 г цукру і 30 г води. Через п’ять днів треба віджати і в рідину додати ще 40% води від отриманої кількості соку. На бутель надівається гумова рукавичка, в якій робиться кілька отворів, або ставиться водяний затвор.
 • Виноградне вино, що перебродило, переливають, потім додають 200 г цукру на 1 л і залишають на місяць, щільно закривши пробку.

Потім доведеться прибрати осад, перелити все в пляшки і покласти їх у погріб. Через 1-2 місяці проводиться дегустація ізабелли.

Столове по-польськи

Це домашнє столове вино сподобається тим, хто не любить або не може використовувати багато цукру. Його добре замінює родзинки.

 • Ізюм містить до 50% цукру, тому його повинна бути в два рази більше.
 • На 10 кг ягід винограду треба додати 8 кг родзинок.

В іншому треба дотримуватися тієї ж традиційної технології, використовувати класичний рецепт

Угорський спосіб

В чомусь схожий процес приготування виноградного угорського, але при певних умовах. Є два Виготовлення виноградного вина в домашніх умовахцікавих способи, які можна використовувати.

 • Для молодого домашнього (6 л) потрібно 5 кг родзинок. Бродіння відбувається два дні, потім вливають закваску і заливають все в дубову бочку. Її закопують або залишають у прохолодному приміщенні на 12 місяців.
 • Буде потрібно 1 л чистої горілки і така ж кількість родзинок без кісточок. Коли це настоїться, то все змішують з 10 л вина і 500 г сухарів. На наступний день залишається додати настоянку з родзинок, скоринку хліба і спеції. У їх число входить малабрат, мускатний горіх, пелюстки троянд. Все треба закупорити, збовтати і дати відстоятися.
 • Такий продукт не тільки високої якості, але з часом смак вина поліпшується і стає вишуканішим.

  «Гвоздичка»

  Спеції знадобляться і для такого рецепта. Тільки головним інгредієнтом обов’язково є гвоздика. Правда не завадить додати інші трави або спеції.

  На 10 кг винограду береться 6 кг цукру. Кількість спецій незначно і залежить від власних уподобань. Їх кинуть в сусло, щоб вино ввібрало всі аромати.