Вино домашнє з обліпихи

Зміст

 • Збір і підготовка ягід обліпихи для вина
 • Рецепти обліпиховою вин

Домашнє вино з обліпихи досить специфічно за смаковими якостями і не порівняти ні з яким іншим. Однак воно славиться не тільки своїм смаком. Містяться в обліпиховій вини вітаміни і Вино домашнє з обліпихимінерали володіють корисними властивостями: зміцнюють стінки кровоносних судин, допомагають реорганізації тканин, поліпшують потенцію у чоловіків, допомагають організму впоратися з атеросклерозом, знімають стрес і покращують сон. Вино домашнє з ягід обліпихи готується в певній послідовності етапів, кожен з яких вимагає особливої пильності. Рецепт обліпихової домашнього вина відрізняється в кожному конкретному випадку в залежності від додавання додаткових інгредієнтів, що впливають на зміну смаку готового напою.

Домашнє вино з обліпихи в залежності від рецептури і секретів приготування може бути сухим, десертних, їдальням, напівсолодким. Вино з ягід обліпихи люблять готувати винороби, так як воно не тільки корисно і смачно, але має оригінальний яскраво-жовтий колір.

Збір і підготовка ягід обліпихи для вина

Важливим процесом у приготуванні домашнього вина з обліпихи є збір і обробка ягід. Збираються вони в суху погоду. Мити їх не слід, це пов’язано з тим, що на поверхні цих плодів знаходяться природні дріжджові елементи, які необхідні для процесу бродіння. Якщо ж ягоди покриті пилом, її необхідно прибрати, зробити це можна ганчіркою. Слід ретельно ягоди перебрати, видаливши зіпсовані, а також листя, так як вони можуть вплинути на появу в готовому вині гнильного і трав’яного запаху.

Обліпиха перед збором повинна добре дозріти. Недозревшая ягода не дасть бажаного аромату і смаку. Слід зазначити, що перезрілі ягоди також непридатні до приготування вина з-за високого вмісту в них масел, які будуть ускладнювати процес бродіння.

Рецепти обліпиховою вин

Обліпихова домашнє вино виготовляється згідно з рецептами, переданим від покоління до покоління, періодично змінюються в залежності від смакових уподобань. Кожен рецепт неповторний і Вино домашнє з обліпихиіндивідуальний.

Рецепт 1: класичне обліпихова домашнє вино

Для його приготування знадобляться інгредієнти в наступній кількості:

 • ягоди обліпихи 15 кг;
 • цукор 5 кг;
 • очищена вода 1 л.

Ягоду помістити в зручну ємність і ретельно обім’яти їх дерев’яним товкачем. Також можна подрібнити ягоди обліпихи будь-яким іншим зручним способом: за допомогою блендера або м’ясорубки, важливо, щоб весь сік був зібраний в одну ємність. Потім через марлю слід віджати сік, періодично додаючи до ягід воду, так як маса сама по собі досить суха. Отриману рідину слід відстояти протягом півгодини в кімнатних умовах для накопичення осаду на дні тари. Потім вона знову зливається в зручну тару через марлю, для її чергового очищення.

Після цього потрібно додати в неї цукор і ретельно перемішати. Слід залишити обліпиховий сік на термін не менше 1 місяця для бродіння. У перші три дні нагорі ємності буде утворюватися піна, яку треба знімати. Після закінчення зазначеного часу облепиховую рідину слід перелити в бутель з вузьким горлечком і закупорити її для бродіння. Залишити на 1,5 місяці. По закінченні часу вино слід процідити через марлю і розлити по пляшках. Напій готовий.

Рецепт 2: «Царський» домашнє вино з обліпихи

«Царським» цей алкогольний напій винороби назвали за чудові смакові і ароматичні якості, а також за естетичний вигляд напою. Його рецепт вимагає наступних складових:

 • 1 л свіжовичавленого обліпихової соку;
 • 1,5 л очищеної води;
 • 3 склянки цукру.

Процес приготування починається з перемішування всіх інгредієнтів до абсолютно однорідної маси, тобто до повного Вино домашнє з обліпихирозчинення цукру. Отриману рідину слід щільно накрити і поставити для бродіння, зазвичай на це йде тиждень. Краще бутель з соком закупорити звичайної медичної рукавичкою. Вихід з неї повітря повністю буде свідчити про закінчення бродіння. Після цього рідину з бутлі переливається в іншу, з одночасним проціджуванням, і поміщається в холодні умови на тиждень (холодильник або льох). Потім обліпиховий сік залишають у темному приміщенні на термін до 1,5 місяця. По закінченні вказаного часу «Царський» обліпихова вино готове до вживання. Для зручності зберігання його слід розлити по пляшках.

Поради при виготовленні домашнього обліпихової вина:

 • воду для розведення необхідно використовувати тільки очищену;
 • зібрану під час бродіння піну можна змішати в рівних кількостях з цукром, отриману масу слід заморозити в морозилці, після чого її можна використовувати як облепиховую нугу до чаю;
 • важливу увагу необхідно приділяти процесу фільтрації рідини, інакше вино вийде каламутним.

Виготовляючи обліпихова вино в домашніх умовах, слід дотримуватися рецепт, проте, в процесі необхідно пробувати на смак, щоб своєчасно внести корективи.