Вино “Лыхны”: історія появи виноробства, склад червоного напівсолодкого напою

Вино Лыхны: історія появи виноробства, склад червоного напівсолодкого напоюТакий напій, як вино, було відомо ще древнім грекам і римлянам. Жодне застілля не обходилося без вин. Цими напоями видаляли спрагу, їх обожнювали і приносили в жертву своїм ідолам. У наш час ці виноградні напої, як і раніше не втратили своєї популярності і, напевно, ніколи не втратять. І білі, і червоні вина вважаються ознакою витонченого смаку.

Ці напої часто використовують для приготування м’ясних і рибних страв. Його також додають в різні коктейлі та інші делікатеси. В даний час відомо безліч різних наливок, але абхазькі вина, «Лыхны» зокрема, гідні особливої уваги.

Давайте більш детально ознайомимося з тим, що собою являє вино «Лыхны».

Трохи історії

Для початку варто ознайомитися з історією появи вина «Лыхны». Тільки так вдасться зрозуміти, протягом якого часу людство йшло до того, щоб отримати цей божественний напій. Тільки після цього можна повністю оцінити всі якості виноградного напою.

Виноградарством люди займалися ще в стародавні часи. Якщо вірити грецькими легендами, то виноградну лозу відкрив світові один пастух, якого звали Эстафилос. У легенді йдеться про те, що у пастуха загубилася вівця, і він пішов її шукати. Вівцю пастух знайшов близько виноградного куща. Тварина просто стояв і объедало листя з куща цієї рослини. На кущі також були і плоди. Эстафилос вирішив набрати трохи ягід і віддати їх своєму господареві Ойнос. Господар пастуха віджав з принесених ягід сік, який з кожним днем набував все більше аромату. Через деякий час сік перетворився на вино. Вважається, що саме ці кроки і стали першими до виноробства. Завдяки цьому в даний час існує вино «Лыхны».

Читайте також: Нижній Медок – виноробний регіон Бордо, Франція: Вина Нижнього Медока

Вино і Абхазія

Вино Лыхны: історія появи виноробства, склад червоного напівсолодкого напоюДуже часто абхазькі вина плутають з грузинськими. Мало хто знає, що всі абхазькі вина прийнято розділяти на «жіночі» і «чоловічі». Перші відрізняються своїм ароматом і солодкістю, а другі можуть похвалитися терпким смаком.

Абхазькі виробники намагаються дбайливо зберігати підвалини своїх сімей і продовжують виготовляти виноградні напої за своїм особистим рецептами, які передаються з покоління в покоління. «Лыхны» тут не стало винятком. І якщо хтось бажає випробувати даний абхазьке вино «Лыхны», то доведеться погостювати у корінних жителів Абхазії. Абхазці – дуже гостинний народ. Ці люди обов’язково пригостять своїх гостей свої легендарним національним напоєм.

В даний час налічується близько 60 сортів винограду. Найкращі з них:

  • Качич;
  • Ауасырхуаа;
  • Амлахур і багато інших.

У 19 столітті особливу популярність завоював такий сорт винограду, як Ізабелла. Також ходить думка, що найкращі сорти винограду ростуть на заході Абхазії.

Сучасне виноробство в республіці Абхазії

Абхазія славиться своєю багатою історією виноробства. Республіка займає друге місце, поступаючись тільки Близького Сходу, по виявленню найдавніших слідів виготовлення виноградного напою. Планета ніби спеціально подарувала цей куточок людству, щоб тут виготовляли тільки найкращі вина.

Для Абхазії характерний вологий субтропічний клімат. Літо тут жарке, а зима тепла. Саме тому таке розташування є дуже вигідним і сприятливим для виноробства. Завдяки цьому «Лыхны» і відрізняється своїм неповторним смаком.

Читайте також: Центральна Португалія — вина і виноробні регіони

На промисловому рівні на території Абхазії почали займатися в 1925 році. Найбільший успіх виноробні підприємства переживали в період з 1960 по 1990 рік. Саме в цей час на винному заводі в Сухумі провели реконструкційні роботи, в результаті яких була впроваджена технологічна італійська лінія. В цей же час паралельно з вином «Лыхны» почали проводитися і інші вина:

  • «Амра»;
  • «Діоскурія»;
  • «Ешера»;
  • «Чегема».

Всім винам вино

Вино Лыхны: історія появи виноробства, склад червоного напівсолодкого напоюЛыхны – назва дивного своїми кліматичними якостями виноробного району Абхазії. Ще в давні часи тут вирощувалися тільки дикі сорти винограду. Потім в цей район завезли американський сорт винограду, який був названий «Ізабелла». Новий сорт місцеві грунти прийняли досить добре. Але через деякий час сорт скрестился з аборигенними видами винограду.

Таким чином, утворився гібрид, який досі не має жодного аналога на всій планеті. Сорт «Ізабелла» став кращим сировину для створення одного з кращих вин. Абхазьке вино «Лыхны» є червоним напівсолодким виноградним напоєм, який виготовляється з даного сорту. Фортеця червоного напівсолодкого вина становить 9-11%.

«Лыхны» часто називають князем винних напоїв, що є цілком заслуженим титулом. У вина приємний полуничний аромат і гармонійний оксамитовий смак. У часи СРСР «Лыхны»вшановували багато відомих людей. Це напій був обов’язковим на урочистих заходах Брежнєва і Мікояна. А це ще раз говорить про те, «Лыхны» мають високу репутацію серед інших виноградних напоїв. «Лыхны» рекомендується випивати, попередньо охолодивши його до 16-18 градусів.

Склад і вартість вина «Лыхны»

Склад напою:

  • 100% місцевого винограду «Ізабелла»;
  • Природний цукор з ягід;
  • Натуральний спирт (фортеця 9-11%).

Читайте також: червоне Грузинське вино сапераві: опис, ціна та фото

Попит на червоний напівсолодкий напій є надзвичайно високим, тому велика ймовірність потрапити на обман і придбати підробку.

Вартість напою є цілком доступною, тому купити його зможе кожен охочий. Ціна виноградного напою «Лыхны» коливається в межах 480 рублів за стандартну пляшку. Варто також зазначити, що на території Росії проводяться аналоги цього червоного напівсолодкого, вартість на який буде на порядок нижче. Але це буде вже зовсім не той смак.

Село «Лыхны»

Вино Лыхны: історія появи виноробства, склад червоного напівсолодкого напоюНапевно той, хто хоч раз спробує вино «Лыхны», захоче відвідати ту місцевість, де ростуть виноградники для його виробництва. Лыхны – це маленьке село на території Абхазії. Знаходиться село в Гудаутском районі. Лыхны вважається історичним центром всього регіону. В якийсь час село навіть вважалося столицею республіки і офіційної княжої літньою резиденцією.

У Лыхны зосереджено безліч цікавих пам’яток. Головною з них є безмежна поляна, яка називається Лыхнашта. Розташована ця галявина в центральній частині села. Саме на цьому місці прийнято організовувати всі національні свята, кінні змагання та різні всенародні сходи. Тут також можна відвідати головну архітектурну і історичну цінність села – відому церкву Успіння Божої Матері.

Можна з упевненістю сказати, що червоне напівсолодке вино створено спеціально для того, щоб підкорювати людські смаки. Навіть ті, хто не люблять червоні напівсолодкі вина, будуть підкорені цим неповторним смаком з першого ковтка. Це саме той продукт, який заслуговує цієї поваги.

Деякі, до речі, говорять про те, що «Лыхны» ідеально підходить для романтичних побачень. Адже так приємно провести час з людиною, сидячи за переглядом фільму і насолоджуючись смачними абхазьким вином.