Вино мерло червоне: чим відрізняється від каберне, сорт винограду мерло та його особливості, види merlot

Вино мерло червоне: чим відрізняється від каберне, сорт винограду мерло та його особливості, види merlotЦе вино має французьке походження, а якщо бути точними, то батьківщиною мерло вважається провінція Бордо. Слово «Мерло» в перекладі зі старовинного французького прислівники означає «чорний юний дрозд». Це вино дуже популярно у Франції. Про це говорить той факт, що однойменний сорт винограду входить в трійку лідерів за кількістю площ.

Франція – світовий лідер з експорту вина, а французькі традиції виноробства, як і подача вин, стали взірцем для всього світу.

Червоне напівсолодке вино Мерло

Дуже часто з’єднується сорт мерло зі знаменитим Каберне Совіньйоном в купажах. Назвати їх конкурентами неможливо. Більш популярний Каберне Совіньон відрізняється від м’якого Мерло своєю агресивністю.

Також рекомендуємо прочитати:

Сорт Мерло

Синяво-чорний виноград росте не тільки у Франції. Він поширений на всьому узбережжі Середземного моря, є плантації цього сорту і в Алжирі. Сорт вважається технічним, то є придатним тільки для переробки. У свіжому вигляді він практично не вживається, зате вино з нього прилучается чудове. Професійні дегустатори відзначають смак ожини, малини й порічок в цьому напої. Витончений Аромат і дуже різноманітний, і в залежності від місця зростання, може включати в себе нотки м’яти, евкаліпта, ванілі і навіть аромат кокоса.

Опис зовнішнього вигляду:

 • Грона невеликі, швидше середньої величини з такими ж ягодами чорного кольору.
 • М’якоть дуже соковита, з твердою шкірою і восковим нальотом. У кожній з ягід до трьох насіння.
 • Листя і круглі темно-зелені.
 • Мерло ставитися до високоврожайних сортів.
 • Стійкий до захворювань, особливо до оїдіуму.
 • З недоліків сорти відзначають схильність до зеленого горошенню.
 • Урожай збирають у вересні. Іноді продовжують збір до самих заморозків.
 • У нього відмінні показники укорінюваності саджанців.

Мерло вважають гібридом Каберне Фран з маловідомим місцевим сортом. Сухе напівсолодке вино з нього почали робити порівняно недавно – триста років тому. Для французького виноробства це не термін. Однак у своїй історії він пережив справжній підйом в дев’яності роки минулого століття. На сьогоднішній день сорт вирощується в багатьох господарствах Франції: Шато Розан, Шато Жискур, Шато Ленуар, Шато Сегла і Шато Палмер.

Читайте також: Баден-Вюртемберг – виноробний регіон Рейну: Вина Бадена

Для того щоб добре ріс виноград і приносив багатий урожай, постарайтеся підібрати йому відповідний грунт. Для винограду мерло ідеальної грунтом вважається суглинисто-піщана. Така земля на батьківщині винограду в Бордо. Найкраще цей виноград розлучається з допомогою живців.

Кущі відрізняються високим зростом і розлогими гілками. Здатний до самозапилення, так як має чоловічими і жіночими квітками. Строки дозрівання врожаю коливаються в залежності від того яке вино будуть з нього готувати. Якщо виноград збирають для столового вина, то досить ста п’ятдесяти днів, а для десертного – не менше ста шістдесяти. Цукристість ягід найчастіше залежить від кліматичних умов місцевості, в якій він росте. Так, на півдні він здатний накопичити більше цукру, ніж в прохолодному кліматі.

Виноград мерло, так само як і продукти, отримані з цього сорту, володіє масою достоїнств. У ньому міститься величезна кількість мікроелементів і вітамінів. Велика кількість магнію в складі ягід заспокоює нервову систему, виводить з депресії і в цілому сприятливо позначається на психіці людини.

Сухий напівсолодкий напій з цього сорту надзвичайно зручно робити в домашніх умовах. Він невимогливий до витримки і дуже швидко дозріває. В напої з винограду мерло дуже мало таніну, тому він володіє деякою легкістю і відсутністю в’яжучого ефекту. Нерідко його спеціально підмішують до інших сортів, щоб розбавити згущуючі властивості.

У продукту, одержуваного з однойменного сорту, чудова витримка та м’який смак. Любителі вин відзначають помітний квітковий аромат і відтінок смородини зі сливою. Зовсім молоде вино має присмак ванілі і кокоса. Витриманий напій набуває відтінки копченості та смоли дуба.

Якщо мерло було вироблено в районах з більш прохолодним кліматом, то в ньому будуть переважати червоні ягоди і аромат евкаліпта, у південних вин цієї марки помітні нотки лохини.

Читайте також: Вина Рони – долини виноградників

Сухе напівсолодке Мерло відмінно поєднується з усіма видами м’яса.

Як п’ють Мерло

Відмінною рисою цього вина є те, що мерло не вимагає витримки для смаку. У молодому стані воно надзвичайно легке. Недарма його вважають за краще більше жінки, ніж чоловіки. Завдяки малій кількості танінів, це вино невязкое і нетерпке. Його із задоволенням п’ють новачки і люди, які не люблять вдаватися в подробиці складних букетів або оцінювати аромат вина. Критики мерло часто ставлять йому в провину відсутність складної композиції.

Подається мерло охолодженим в прозорих винних келихах, в яких буде видно дивовижний колір вина. Це столове сухе вино не затьмарює страви, а лише підкреслює їх.

Види вина merlot

Мерло роблют з одного сорту винограду – мерло, але зустрічаються і купажі з Каберне-Совіньйон або Каберне Фран. Мерло не можна назвати святковим, це скоріше просте повсякденне столове вино, яке п’ють за вечерею.

Існує кілька незвичайних варіантів, які претендують на звання святкових вин.

 • Біле мерло має італійське походження. Блідий напій з винограду чорного кольору є справжнім дивом. Технологія його приготування така, що відокремилася сік не встигає закраситься і напій виходить світлим.
 • Гібрид двох сортів – Каберне і Мерло, називається Каберло. Відмінний продукт з тонким ароматом чорниці і кави. Виробляють його в Італії і лише в одному маєтку. Витримують його чотири роки. Два роки воно міститься в бочках і ще два – в погребі розлитий по пляшках.

Каберне або Мерло

Вино мерло червоне: чим відрізняється від каберне, сорт винограду мерло та його особливості, види merlotКаберне – безсумнівний лідер серед сухих червоних вин. Популярність його не спадає вже довгий час, а кількість продажів тільки збільшується. Сорт винограду, який використовується при виготовленні цього вина так і називається – Каберне-Совіньйон. Вирощують його в США, Чилі, Італії і, звичайно, на батьківщині вина Каберне – Франції.

Згідно древнім літописам «божественний напій» готували саме з винограду сорту Каберне. Дивним є той факт, що робити вино з Каберне-Совіньйон вперше стали греки, розповсюджувати та насаджувати плантації сорту – римляни, а батьківщиною цього напою вважається все-таки Франція.

Читайте також: Купаж

Каберне, Мерло: чим відрізняються ці два найпопулярніших сорти один від одного?

Каберне:

 • Для його виготовлення використовується один-єдиний сорт Каберне-Совіньйон.
 • Товста шкірка і великі зерна в ягодах цього винограду роблять вино терпке на смак з підвищеним кількість тіаміну.
 • Колір вина глибокий.
 • Букет у Каберне надзвичайно інтенсивний і нав’язливий.
 • Дуже помітний смак ягід.
 • У Каберне аромат фіалки і тютюну.
 • Вважається чоловічим напоєм.
 • Мало цукристий.
 • Каберне потрібна тривала витримка для того, щоб смак розкрився як можна потужніший.

Мерло

 • Сорт винограду, який використовується при виготовленні так і називається – Мерло.
 • Ягоди цього сорту мають світло-червоною м’якоттю і тонкою шкіркою. Їх розміри більші ніж у Каберне.
 • М’який і ненав’язливий смак і відсутність в’язкості.
 • П’ють його молодим. У цій стадії він володіє насиченим ягідним смаком, після витримки з’являються нотки інжиру.
 • Солодкий, з підвищеною цукристістю.
 • Його аромат кілька трав’янистий.
 • Сорт скоростиглий, тому готувати вино починають рано.
 • Популярний у жінок і молодих людей з середнім достатком.

Користь і шкода

Вино мерло червоне: чим відрізняється від каберне, сорт винограду мерло та його особливості, види merlotНезважаючи на те, що сухе, напівсолодке мерло володіє малою чисельністю тіаміну в своєму складі, пити його слід обережно. Легкість Мерло надає оманливий ефект. Марно думати, що пити нескладне вино можна в більших кількостях, ніж, наприклад, густе і терпке Каберне. Лікарі настійно рекомендують обмежуватися нормою — неповний келих в день. В такому випадку напій принесе тільки користь, якої в ньому чимало.

 • Стимулює роботу органів травлення.
 • Бореться з різними видами пухлини. Було доведено здатність значно уповільнювати її розвиток, аж до зупинки.
 • Завдяки великому вмісту вітамінів і мікроелементів у винограді, затримується процес старіння організму. Цьому також сприяє наявність антиоксидантів, присутніх у всіх сортах темного винограду.
 • Відмінно стимулює роботу серцево-судинної системи. Виняток становлять чоловіки гіпертоніки. Їм пити червоне вино категорично не рекомендовано.
 • Випитий під час вечері келих, забезпечить хороший міцний сон.