Вино пахне брагою

Зміст

 • Відмінності браги і вина
 • Як прибрати запах браги з вина
 • Спосіб приготування домашнього вина з браги
 • Спосіб приготування браги з вина

Домашнє вино, як брагу або пиво отримують в результаті природного бродіння – вуглеводи, що входять до складу сировини, насичується етиловим спиртом, після чого натуральний виноградний сік перетворюється в алкогольний напій.

З біологічної точки зору процес виготовлення різних спиртовмісних напоїв у домашніх умовах практично не відрізняється. Саме тому на стартових етапах молоде вино віддає брагою. Щоб не допускати появи неприємного запаху у благородного напою необхідно чітко дотримуватися технічні аспекти виготовлення вина.

Відмінності браги і вина

 • Сировина. Основна відмінність – вихідний матеріал. Вино виготовляється з винограду з використанням диких Вино пахне брагоюдріжджів, а для браги беруть звичайні сухі або живі дріжджі і цукор.
 • Умови бродіння. Щоб вино мало хороший смак, колір і запах необхідно забезпечити умови, які повністю виключають ймовірність контакту сусла і кисню. В іншому випадку після бродіння алкогольний напій буде кислим на смак – виходить оцет.
 • Час готовності. Брага для майбутнього самогону, в залежності від якості вихідних продуктів та активності бродіння готова до перегонці на 10-14 добу. Вино має вистоюватися не менше 6 місяців.
 • Протягом усього часу витримки, щоб не зіпсувати смак напою, його необхідно кілька разів знімати з осаду. Робити це слід кожен місяць. Осад у вині – це сивушні масла і різні шкідливі домішки, які надають специфічний смак та запах готового продукту. Вино вважається готовим тільки після припинення утворення осаду. Коли воно стало прозорим і чистим його розливають у скляну тару для подальшого зберігання. Чим довше стоїть вино, тим краще його смак і запах.

  Варто відзначити, що брага не є готовим продуктом – це сировина для переробки, а вино готове до вживання відразу після витримки. Домашнє вино можна робити не тільки з винограду, а з будь-яких фруктів, ягід і навіть кислого варення.

  Як прибрати запах браги з вина

  Недосвідчені винороби часто стикаються з тим, що готовий продукт має специфічний запах браги. Чому так відбувається і що можна зробити? Відповідь на це питання лежить на поверхні і пов’язаний з порушенням технології приготування вина, а також з використанням неякісних вихідних продуктів.

  У виноробів є таке поняття, як хвороба вина. Характерний запах браги з’являється завдяки життєдіяльності шкідливих бактерій і мікробів. В основному це відноситься до молодих, ще не выигравшимся винам. Запах браги провокують дріжджі, якщо вони в надлишку, то на поверхні вина починає утворюватися біла плівка – цвелих. Якщо вчасно не зупинити цей процес, то смак вина буде затхлим (цвілевим). Виправити ситуацію можна шляхом ретельного видалення плівки, що утворилася. Якщо зробити це не вдається і існує ймовірність того, що цвіль залишилася, необхідно взяти чисту тару, обробити її сульфитом і злити продукт в неї.

  Дуже часто продукт пахне брагою з-за того, що довго стояв на осілих дріжджах, вино набуває гнильний запах. В цьому випадку потрібно дотримуватися терміни – не тримати вино довше 1 місяця на осаді. Вино пахне брагоюПопередити можна шляхом обкурювання тари перед приміщенням в неї сусла. Необхідно стежити за тим, щоб виноград був без цвілі і не попсований.

  В процесі бродіння вина виділяється не лише спирт, але й сивушні олії. Ці домішки є, без винятку, в усіх алкогольних напоях. Саме вони надають характерний смак і запах вина. Молодий напій, який вже пройшов дві стадії бродіння (тиху і бурхливу) містить багато сивушних масел. За рахунок високої концентрації додаткових компонентів вино на цій стадії має запах браги і пити його не рекомендується. У цьому випадку специфічний запах не є причиною для занепокоєння. Просто провину потрібен ще деякий час для того, щоб воно доиграло. Відрізняється готовий напій своєю прозорістю, молоде вино мутне.

  Спосіб приготування домашнього вина з браги

  Ті, хто вперше буде робити вино з браги повинні знати, що запах браги буде присутня приблизно 3 місяці. Це вважається нормальним і ніяких заходів, щоб його прибрати робити не потрібно. Тривалість періоду зумовлена тим, що цукор перетворюється на спирт протягом 40 днів. З-за підвищеної активності дріжджів і з’являється запах. Через 40 днів сировину необхідно перелити в іншу тару за допомогою трубки. Важливо не торкатися шлангом дна, щоб не зачепити осад.

  Тара має бути заповнена до країв так, щоб було відсутнє простір між щільно закритою кришкою і рідиною. І залишити на 1 місяць. Після закінчення цього часу процедуру знову повторити і залишити ще на 20 днів. Місце зберігання повинно бути темним і прохолодним.

  Брагу для вина потрібно робити з винограду. В ідеалі необхідно використовувати винні сорти бо в них міститься більше цукру, але можна використовувати і той сорт, який є під рукою. Коли планується виготовлення солодких десертних вин необхідно вибирати переспевший виноград, і відповідно якщо продукт кислий, то потрібно буде додавати цукор.

  Виноград потрібно ретельно перебрати, помити і просушити. Відокремити ягоди від гілочок. Оброблений продукт потрібно скласти в скляний або емальований посуд і ретельно розім’яти дерев’яною палицею. Після того як сировину добре перебродило Вино пахне брагоюможна додавати цукор з розрахунку 400 г на 1 кг і стиснути пресом. Залишити на 15-20 днів. Після закінчення цього часу брага для вина вважається готовою.

  На наступному етапі потрібно ретельно профільтрувати сировину. З 1 кг винограду виходить близько 0,5 л соку. Рідину потрібно помістити скляну тару і щільно закрити пробкою з трубкою. Зовнішній кінець шланга необхідно помістити в ємність з чистою водою. Вистоювати при кімнатній температурі в притіненому місці приблизно 40 днів.

  Для отримання кріпленого вина можна додати спирт або горілку, після чого потрібно продукту дати відстоятися ще 1 тиждень.

  Спосіб приготування браги з вина

  Готування браги із вина є дуже тривалим процесом і не самим вигідним. З домашнього вина об’ємом 20 л на виході вийде тільки 1 л самогону. Але цей напій буде справді вишуканим. Вважається, що отриманий міцний напій, створений на основі винограду або яблук, найчистіший.

  Весь процес можна розділити на 4 етапи:

 • Збір і підготовка вихідного матеріалу.
 • Бродіння виноматеріалів.
 • Перегін браги.
 • Фільтрація самогону.
 • Найчастіше для приготування браги з вина використовують виноград, але тому як вино може бути з будь-яких ягід і фруктів можна використовувати їх, краще, якщо це будуть яблука.

  Отже, для створення браги з вина знадобляться такі інгредієнти:

  • виноград – 15 кг;
  • вода – 10 л;
  • цукор – 3 кг;
  • дріжджі 100 р.

  Спочатку необхідно підготувати основний матеріал. Можна використовувати будь-виноград, але якщо він буде кислим, то кількість цукру доведеться збільшити. Ягоди потрібно ретельно оглянути, відокремити їх від гілочок і прибрати Вино пахне брагоюзгнилі плоди. Мити не можна, можна обробити сухою ганчіркою від пилу. Далі потрібно отримати з винограду сік. Допоможе в цьому звичайна соковижималка, а при її відсутності доведеться тиснути виноград вручну. Щоб легше було відокремлювати сік від макухи знадобитися прес і марля.

  Отриманий сік потрібно помістити в тару, бажано щоб вона була емальованому. В ній пройде процес первинного бродіння. Далі настане друга стадія – бурхливе бродіння, яка відокремить мезгу від соку. Через 3 дні верхній макуха потрібно відокремити від рідини. Зробити це можна за допомогою друшляка. Чистий сік зливають в мірну ємність, що дозволить визначити потрібну кількість цукру: на 1л додається 200 р. Далі все ретельно перемішується до повного розчинення цукру, вливається вода і вводяться дріжджі.

  Рідину поміщають в скляну тару з гідрозатворів і ставлять у приміщення з температурою 18-24°. Вистоюватися має близько 45 днів. З моменту припинення виділення вуглекислого газу потрібно почекати ще 5 днів для повного припинення процесу бродіння.

  Важливо не перетримати брагу, інакше на виході смак буде незадовільним, а показник спирту – низьким, якщо брага не достояла, кінцевий об’єм самогону буде менше.