Вино в банку з рукавичкою

Зміст

  • Переробка врожаю
  • Отримання чистого соку
  • Підготовка ємності з рукавичкою
  • Бродіння
  • Зняття вина з осаду
  • Контроль цукристості
  • Дозрівання
  • Штучне освітлення
  • Розлив і зберігання

Для приготування вина в домашніх умовах використовують плодово-ягідні соки, дріжджі, цукор і воду. А в якості «обладнання» у процесі виноробства використовують різні ємності, бутлі, дерев’яні лопатки, соковижималки. Застосування в цій області знайшла і звичайна гумова рукавичка.

Фруктове вино можна отримати з будь-яких ягід і плодів: смородини, вишні, винограду, яблук, малини, абрикосів, айви та ін. Весь процес приготування проходить в певній послідовності: переробка врожаю, одержання соку, підготовка тари, бродіння і т. д. Зупинимося докладніше на кожному з цих етапів.

Переробка врожаю

Вино в банку з рукавичкоюПлоди або ягоди, які будуть служити сировиною для приготування вина, потрібно перебрати. Листя, черешки, гілочки, стебельця, загнилі ягоди, зелені або перезрілі, пошкоджені грибком плоди – все це слід видалити. Перебраний матеріал промивається в проточній воді. Не рекомендується ягоди або плоди довго тримати у воді, так як вони мають властивість віддавати їй багато цінних речовин, кислоти і цукру. Не варто також вимиті ягоди залишати до завтрашнього дня – вони загнивають досить швидко. Кісточки у вишні, айви, сливи або абрикосів після миття видаляють.

Отримання чистого соку

Яблучний або грушевий сік отримують в два прийоми: фрукти спочатку подрібнюють, потім витягують з мезги сік.

Ягоди можна розім’яти руками або дерев’яним товкачем в емальованому посуді або діжці з дерева. Якщо ягоди визріли повністю, то можна обійтися і без розминання.

Утворилася в результаті описаних маніпуляцій мезгу віджимають. Для цього можна скористатися пресом, соковижималкою або соковарки. У відсутності цих пристосувань користуються звичайною марлею або салфеточным полотном, на середину якого викладається певна кількість мезги. Марлю з мезгою загортають, скручують і таким чином віджимають.

Великий вихід соку з ягід вишні, аличі, чорної смородини, сливи і брусниці отримують при тепловій обробці мезги. Її наполягають з попередніми подбраживанием. Для цього мезгу укладають в емальований посуд, заливають невеликою кількістю води і, постійно помішуючи, нагрівають протягом півгодини до температури 70 ° С. Потім, знявши з вогню, посуд вкривають чим-небудь теплим. Залишають на півгодини, після чого охолоджують і приступають до пресуванню.

Вино в банку з рукавичкоюСік, отриманий в результаті пресування, містить всілякі сторонні домішки, тому його слід процідити через дрібне сито. Після цього сік повинен відстоятися близько 3 годин.

Підготовка ємності з рукавичкою

Вибір ємності для приготування вина – один з ключових моментів у виноробстві. У домашніх умовах найчастіше використовують дерев’яні або скляні ємності. Останні найбільш популярні, так як їх єдиним недоліком є крихкість. Скляні балони, пляшки і банки різних форм і обсягів зручні для приготування, спостереження за процесом бродіння, так і для зберігання і транспортування. Винна банку з рукавичкою – дуже звична картина процесу приготування напою.

Перед застосуванням скляну тару слід промити гарячою водою з содою, потім сполоснути. Якщо вузьке горлечко банки, а обсяг великий, для миття можна скористатися йоржиком з довгою ручкою.

При бродінні сусла утворюється вуглекислий газ, який повинен вільно виходити, щоб якість вина не постраждало. Найпростіший спосіб для відведення вуглекислого газу – проста гумова рукавичка. Перед тим, як її надіти на горлечко банки, необхідно зробити кілька проколів – так повітря буде поступово виходити з ємності. Найкраща рукавичка для виноробства – медична. Крім того, цей предмет буде свого роду контролером процесу бродіння. Так, опале рукавичка буде сигналом про те, що бродіння закінчилося.

Бродіння

Отже, на банку в якості гідрозатвори знаходиться рукавичка, значить настав час подбати про температурному режимі для початку бродіння. Оптимальною є 22 °C. Температура нижче 10 °C зупинить бродіння.

Винне сусло може перестати блукати через пару днів – рукавичка здується. І постане питання про те, як Вино в банку з рукавичкоювідновити процес. Найпростіший спосіб – винна закваска. Її роблять із родзинок (150 г) і цукру (50 г). Ці складові заливають теплою водою, закривають і ставлять на бродіння. Приблизно через 3 дні родзинки забродить. Закваску потрібно буде злити в невелику кількість сусла, а потім все це додати в тару з вином. Процес бродіння почнеться знову.

4 – 8 днів триває бурхливе бродіння, яке викликає відчуття кипіння сусла. Натягнута на банку рукавичка буде сильно надуватися. У цей період кілька разів на день бажано перемішувати сусло з допомогою дерев’яної лопатки. Бурхливе бродіння змінюється тихим, яке триває 2-3 тижні. Отриманий виноматеріал буде каламутним, але більш прозорим, ніж було сусло.

Зняття вина з осаду

Після закінчення бурхливого бродіння на дні осідає пухкий дріжджовий осад. Молодий напій досягає прозорості, а значить треба приступати до його переливання, і зволікати з цим не варто – витримане на осаді більше 2 тижнів домашнє вино може зіпсуватися.

Тару з вином потрібно акуратно, щоб не піднявся осад, перемістити на стіл, в ємність для переливу поставити на табурет. Переливати можна за допомогою гумової трубки, яка не повинна стосуватися осаду. Перелитый напій не буде виглядати прозорим, і це нормально – зовнішній його вигляд знаходиться на початку свого формування.

Потрібно пам’ятати, що відфільтроване вино повинно бути залито під горлечко в нову ємність, в іншому випадку воно може скиснути. Тару ставлять в прохолодне місце на місяць для доброджування. Рукавичка вже не потрібна.

Контроль цукристості

Настає саме час, щоб визначити, наскільки солодким буде напій. Оскільки активне бродіння Вино в банку з рукавичкоювже закінчилося, весь цукор, який буде в нього доданий, вже не переработается. Він залишиться у вині.

Відповісти на питання про те, скільки цукру додати, допоможуть особисті переваги. Зазвичай в злитий літр напою додають 100 г цукру, добре перемішують. Потім такий ось винний сироп вливають в загальну ємність. Знову перемішують. Якщо смак здається недостатньо солодким, можна додати цукор. Деякі воліють взагалі не підсолоджувати напій, тобто це справа смаку кожного окремого винороба.

Дозрівання

На етапі дозрівання виробляється остаточний винний смак. Цей період може розтягнутися на термін від півтора місяців до року. Біле вино витримують щонайменше півтора місяці, а для червоного буде потрібно два-три. Щільно закриту ємність з вином зберігають у темному місці при температурі 10-15 ° С (в льосі або підвалі). Максимальна температура зберігання вина становить 22°C. Винний смак значно погіршується при різких перепадах температури.

На користь провину піде переливання з осаду кожні 10 днів. Таким чином, воно буде ставати все світліше.

Штучне освітлення

Прозорість напою – показник, до якого прагне кожен винороб. Каламутне домашнє вино непривабливо з естетичної точки зору, і часто говорить про його невисоку якість. Каламутність пов’язана з наявністю в напої дріжджів, бактерій, різних речовин. Воно стає прозорим при постійному зняття з осаду протягом досить тривалого часу. Можна прискорити процес і зробити напій Вино в банку з рукавичкоюсамостійно за допомогою обклеювання.

Обклеювання (склеювання або освітлення) – додаткова процедура, яку проводять у тих випадках, коли вино, незважаючи на зрілість, продовжує залишатися каламутним. При обклеюванні до вину домішуються речовини, які викликають осідання осаду. Частинки, які утворюють каламуть, як би склеюються і перетворюються в пластівці, що осідають на дно тари з вином. Зазвичай це відбувається протягом декількох днів. На смак напою ця процедура не впливає жодним чином.

Освітлення проводять тільки після того, як зрілість вина не викликає сумнівів – для цього ємність з вином ставлять у тепле місце. Якщо в ньому не спостерігається бульбашок повітря, значить можна приступати до освітлення. В іншому випадку напій відправляється на дозрівання і, можливо, дозрівши, він освітлиться самостійно. Якщо цього не сталося, саме час приступити до примусової процедури освітлення.

Для освітлення використовують казеїн та желатин (для білих вин), яєчний білок (для червоних вин). Способів освітлення існує чимало. Важливо пам’ятати, що надмірна кількість освітлювача спричинить за собою ще більшу замутненность.

Желатин при обклеюванні застосовують у кількості 1-15 г на 10 л. Його замочують у теплій воді на добу. Потім розчиняють у невеликій кількості підігрітого вина, виливають у загальну ємність, залишають на кілька тижнів для утворення пластівців. Після чого вино знімають із осаду.

Інший спосіб обклеювання – за допомогою таніну. 10 г розчиняють у воді, відстоюють і фільтрують. Потім роблять кілька проб освітлення, застосовуючи невеликі ємності з поділками. В кожну з цих ємностей наливають по 150 г вина і додають танін. В першу – 1 ч. л., у другу – 2 ч. л, в третю – 3 ч. л. і так далі. Залишені на тиждень ємності покажуть, яку пропорцію застосувати для освітлення всього обсягу вина.

При обклеюванні білком на 25 літрів вина беруть білок одного яйця, збивають його і поступово до збитої маси додають 100 г кип’яченої води. Отриману суміш вливають у невелику кількість вина, яке додається до загального обсягу. Після двотижневої витримки проводять процедуру зняття з осаду.

Яким би способом не проводилося освітлення, бажано зробити пробну процедуру, щоб не Вино в банку з рукавичкоюзіпсувати продукт. Не варто поспішати з розливом на зберігання. Буде краще, якщо пару тижнів вино постоїть у загальній бутлі.

Розлив і зберігання

Зняте з осаду домашнє вино готове до вживання, так і до зберігання. Кращим місцем для зберігання стане підвал або льох – температура цих приміщень відповідає необхідної. У деяких випадках вино зберігають у землі, підготувавши належним чином місце.

В домашньому виноробстві досить рідко зберігають вино в бочках, пляшки набагато практичніше. Розлив у пляшки виробляють дуже просто: у чисту тару під саме горлечко наливають вино, закупорюється попередньо розпарені винними пробками. Зберігають пляшки виключно в лежачому положенні, так, щоб пробка смачивалась вином і не всохла.