Вино в домашніх умовах з вишні

Зміст

 • Підготовка сировини для вишневого вина
 • Рецепти вин з вишні
 • Секрети приготування домашнього вина з вишні

Домашні вина порівняти ні з якими іншими, виконаними за найсучаснішими технологіями і способами на виробництві. Вони відрізняються непідробною натуральністю аромату, запаху, смаку. В таких винах не містить штучних елементів і сполук, які впливають на якість продукту. Вино в домашніх умовах з ягід вишні виготовляється за різними рецептами, які передаються з покоління в покоління, а також складаються заново або редагуються в залежності від уподобань і смаків. Кожен рецепт індивідуальний, однак, у більшості з них процес переробки і настоювання Вино в домашніх умовах з вишніягід схожий.

Крім вин виноградних своїми смаковими характеристиками славиться домашнє вишневе вино. Воно не тільки має неповторний смак, але також і корисно. Ще з давніх часів ягоди вишні славилися такими властивостями, як здатність нормалізувати тиск, особливо висока, а також надавати заспокійливий вплив на нервову систему, крім цього сік вишні допомагає організму боротися із застудою. Вишневе вино, приготоване за домашній рецептурі, в готовому вигляді зберігає корисні властивості плодів повністю. Багато досвідчені винороби і просто любителі намагаються зробити вишневе вино саме в лікувальних цілях.

Цікаво відзначити той факт, що готове вино з вишні настільки смачне, що більше нагадує компот, і вперше испробовавшие цей напій можуть засумніватися в його алкогольности, однак, це велика помилка. Потрапляючи в організм, вишневе вино починає свою дію по закінченню визначеного часу. Тому сидячи за столом в обмежених умовах слід контролювати выпиваемую дозу і перевіряти своє самопочуття, періодично виходячи на нетривалу прогулянку.

Підготовка сировини для вишневого вина

Для того щоб ягоди вишні розкрилися повністю у всіх своїх гранях під час приготування домашнього вина, не менш важливою, ніж безпосередньо сам процес виготовлення, є стадія збору і підготовки сировини.

Найкращими для вина вважаються ягоди звичайної зрілості, вони повинні бути більш червонуваті, ніж бурі. Перезрілі ягоди можуть зробити смак готового вина гіркуватим зважаючи на те, що їх м’якоть може Вино в домашніх умовах з вишнімістити елементи цвілі або гнилі.

Зазвичай ягоди вишні збирають у суху погоду і не миють їх перед приготуванням. Кісточки виймають залежно від того, чи вимагає цього рецепт, і від смакових уподобань, так як вони надають вину своєрідну гіркоту і присмак мигдалю. Обов’язково видаляються плодоніжки з ягід. Незважаючи на те, що вино готується в умовах бродіння і, як правило, при цьому заглушаються можливі сторонні запахи і смакові нотки, слід уважно перебрати ягоди і виключити із загальної маси зіпсовані або з підозрами на наявність паразитів. Ягоди вишні краще використовувати звичайні негибридных сортів.

До стадії підготовки сировини для домашнього вишневого вина можна віднести виготовлення безпосередньо сусла, яке використовується в більшості рецептів. Зробити його дуже просто. Для отримання продукту максимально приємною консистенції слід дотримуватися кількох простих правил. З огляду на смакові особливості вишні, а саме яскраво виражені ароматичні якості, для отримання легкого і ненав’язливого вина, сусло підлягає до розбавлення очищеною водою. Для цього певну кількість ягід подрібнюється зручним способом в залежності від наявності або відсутності кісточок і проціджують через марлю, після чого за смаком розбавляється водою. Важливо щоб пропорції були наступними: не більше 1/3 води на 2/3 сусла. Потім отриману основу необхідно поставити настоюватися на 2-3 дні в температурних умовах не менше 18°С.

Рецепти вин з вишні

Рецептів вин з вишні досить багато. Всі вони відрізняються в основному наявністю додаткових інгредієнтів, однак, кожен окремий рецепт відрізняється і процесом виготовлення, але зробити їх абсолютно не складно.

Рецепт 1: класичний

Для приготування класичного вина з вишні будуть потрібні наступні інгредієнти:

 • Вино в домашніх умовах з вишні10 л ягід вишні;
 • 10 л очищеної води;
 • 3 кг цукру.

Процес приготування наступний: ягоди подрібнюються, за бажанням видаляються кісточки, отримана маса віджимається, зробити це можна через марлю. Після цього чистий сік розводиться водою і в отриману рідину засипається цукор, ретельно перемішується. Отримана основа заливається в пляшку з вузькою шийкою і щільно накривається таким чином, щоб всередину ні в якому разі не потрапило повітря. Далі необхідно поставити рідина в пляшці в темне місце не менш ніж на 1 місяць. За бажанням перед розливом по тарам отриманий напій ще раз проціджують.

Рецепт 2: кріплене вишневе вино

Для його приготування потрібні такі інгредієнти:

 • вишня 10 л;
 • 2 л води;
 • 2 кг цукру;
 • 0,5 якісної горілки або розведеного до 40% спирту;
 • 1 пакет 11 грам сухих винних дріжджів.

В першу чергу необхідно видалити з ягід кісточки і подрібнити її, потім розбавити водою, накрити і залишити на добу в прохолодних умовах. Після доби наявну ягідну масу слід віджати, додати дріжджі і знову накрити і поставити настоюватися на 10 днів. Потім в отриману рідину слід всипати цукор, розмішати і додати горілку або спирт. Наполягати ще два тижні. Перед вживанням вино можна повторно процідити через марлю. Розливати вино необхідно в стерилізовані пляшки.

Рецепт 3: «Вишняк» з кісточками

Вино в домашніх умовах з вишніДаний рецепт приготування вишневого алкогольного напою походить більш на виготовлення наливки, так як виходить досить концентрованим. Для його приготування знадобиться:

 • 10 л вишні;
 • 4 кг цукру.

Для його виготовлення необхідна хороша сонячна тепла погода. Процес такий: ягоди закладаються в досить містку тару так, щоб залишилося місце, і засипають цукром. Після цього ємність слід накрити і поставити на сонце. Ягода під цукром у тарі повинна стояти на сонці кожен день протягом півтора місяців. Після цього плоди ретельно подрібнюються, і з них віджимається в окрему тару сік. Отримана рідина знову повинна отбродить на сонці 4 -5 днів. Після цього її необхідно відцідити і поставити в темне місце на два тижні. По закінченні вказаного часу вино готове. За бажанням воно отцеживается і розливається по пляшках. Виходить дуже ароматним, концентрованим, навіть в’язким.

Рецепт 4: вишневе домашнє вино зі смородиною

Для приготування цього напою буде потрібно:

 • 10 л вишневого сусла настояного 5 днів без цукру;
 • свіжовичавлений сік чорної смородини в кількості 2,5 л;
 • цукру 2,5 кг.

У вишневе сусло додається сік чорної смородини і цукор, після чого всі інгредієнти ретельно перемішуються. Після цього отриману рідину слід щільно накрити і залишити для бродіння на 10 днів. По закінченні вказаного часу рідина отцеживается, переливається в нову тару і залишають у темному місці ще на 3 місяці. При таких умовах напій міцніше настоюється. Після цього отримане вишнево-смородинове вино знову отцеживается і розливається по тарам.

Рецепт 5: вишневе вино з малиною

Готується воно дещо відрізняється від попередніх способом. Для цього необхідні наступні Вино в домашніх умовах з вишніінгредієнти:

 • 2,5 л соку малини;
 • 2,5 л соку вишні;
 • 3 склянки цукру.

Всі інгредієнти змішуються в зручній ємності, яка накривається щільною тканиною і залишають у приміщенні з температурою не менше +20°С. З моменту припинення бродіння рідини її в цій же тарі слід перенести в темне прохолодне місце і залишити на 3 місяці. По закінченні зазначеного терміну отримане вино процідити і розлити по стерилізованим пляшках.

Секрети приготування домашнього вина з вишні

Для того щоб вино з вишні домашнього приготування вийшло правильним, необхідно дотримуватися рецепту і основні правила його приготування:

 • дотримуючись пропорції необхідно пробувати на смак і при необхідності додавати інгредієнти, або, навпаки, скорочувати їх кількість;
 • ягоди перед переробкою мити не слід;
 • для визначення закінчення бродіння напою краще використовувати звичайну медичну рукавичку, яку закупорюється горлечко пляшки; продукт вважається отбродившим, якщо рукавичка перестала надуватися і повністю опустилася.

Домашнє вишневе вино не можна порівняти ні з яким іншим, і це пов’язано саме зі специфікою використовуваних ягід.