Вино з черемхи в домашніх умовах

Зміст

  • Рецепт вина
  • Заключний етап

Черемуховое вино просто в приготуванні, його зможе зробити навіть початківець винороб. У результаті виходить ароматний терпкий напій рубінового кольору.

Рецепт вина

Для приготування вина з черемхи в домашніх умовах знадобляться наступні інгредієнти:

  • Вино з черемхи в домашніх умовахЧеремха чиста – 5 кг;
  • 5 л води;
  • 1,5 кг цукру;
  • жменю родзинок чорного.

Перше, що варто зробити – це перебрати ягоди черемхи. Для приготування вина потрібні стиглі плоди (але не перезрілі). Вони не повинні бути дуже м’якими. З черемхи треба видалити плодоніжки, листочки і гілочки, відкинути зіпсовані і переспілі плоди. Злегка просушити паперовим рушниками (мити не треба, так як на поверхні ягід є деяка кількість природних дріжджів – без них вино не вийде).

Далі ягоди потрібно пересипати в миску і розім’яти їх. Зручніше буде переминати черемшину дерев’яною ступкою, а потім руками (надівши гумові рукавички). Важливо: всі ягідки до одного повинні бути размяты.

Домашнє вино їх черемхи готується на основі цукрового сиропу. Для того, щоб його приготувати, треба у велику емальовану каструлю, засипати цукор і влити туди воду. Добре розмішати, щоб весь цукор розчинився і не пригорів. Прокип’ятити протягом декількох хвилин, постійно знімаючи утворюється пінку. Зняти отриману рідину з вогню і залишити остуджуватися (до 25°).

Скляну тару для майбутнього напою промити гарячою водою (якщо є можливість, то можна простерилізувати над парою). Бутель повинен бути великим, бажано від 10 літрів.

Сусло зручніше заготовлювати в каструлі або бідоні, а потім вже сама вино витримувати в скляній пляшці. Сиропом залити ягоди, і додати промиті родзинки. Накрити трьома шарами марлі каструлю, фіксую марлю по краях гумкою. Поставити каструлю в темне і тепле місце. Там вона повинна стояти три доби і більше при необхідності. Важливо: кожен день вміст каструлі необхідно Вино з черемхи в домашніх умовахрозмішувати. Це потрібно для того, щоб у суслі не утворилася непотрібна нам кислота.

Сусло буде готове, коли воно почне бродити. Бродіння можна визначити за такими ознаками: на поверхні рідини з’явилася піна, вміст пузириться, присутній вловимий запах бражки, майбутнє вино шипить і вирує.

Якщо ви виявили, що заготівля вина забродила, то її необхідно відправляти на переробку. Для цього треба акуратно процідити рідину через марлю, складену в декілька шарів. З «густого» вмісту також через марлю віджати всю рідину.

Вилити вийшло вино в приготовлену тару. На шийку бутля необхідно встановити звичайний гідрозатвор, який можна зробити самостійно. Для цього треба на шийку надіти гумову рукавичку. Мізинець у рукавички обрізати наполовину. Взяти трубочку (можна від крапельниці) і ізоляційною стрічкою або скотчем примотати її на місце мізинця. Другий кінець трубочки потрібно прикріпити на банку з водою. Для цього в кришці банки треба зробити дірочку і просунути туди трубочку. Банку наповнити водою на?. Гідрозатвор дозволить утворюється газам виходити з напою.

Коли гідрозатвор встановлено, пляшку з вином треба поставити в тепле місце (17-24°), без попадання прямих сонячних променів.

Через 3-6 тижнів сусло повинно посвітліти. З трубочки перестануть виходити бульбашки газів, на дні тари з’явиться осад. Це означає, що вино готове до подальшої обробки. Його треба акуратно перелити в іншу ємність (велику пляшку). Під час переливання важливо не розбурхати осад. Переливати рідину зручно за допомогою трубочки, наполовину опущеною в бутель з вином.

Заключний етап

Тепер настає найбільш важливий момент – проба. Якщо напій вам здається недостатньо солодким, то в нього Вино з черемхи в домашніх умовахможна додати цукор. Він вже ніяк не вплине на міцність – тільки на смак. Для цього треба відлити 0,5 – 1 літр вина. Додати в нього цукор і гарненько розмішати. Влити в загальну масу. Так можна додавати цукор скільки завгодно на свій розсуд.

Готове черемуховое вино треба прибрати холодне місце (7-11°). Там воно має залишитися незмінним на строк від 2 місяців до півроку. Чим довше напій з черемхи буде витримуватися, тим смачніше він буде в подальшому.

Коли напій дозріє, його необхідно розлити по маленьких пляшках і добре закупорити. Поставити в льох або холодильник. Зберігається вино в таких умовах від 1 року.

У підсумку виходить напій приємного солодкуватого смаку з яскраво вираженим ароматом черемхи.

Для тих, хто любить вино терпкіше, рекомендується в початковій стадії до червоної ягоді додавати листя черемхи. На 5 кг плодів додають близько 300 г листя.