Вино з калини

Зміст

 • Підготовка до приготування домашнього вина з калини
 • Рецепт столового вина з калини
 • Рецепт десертного вина калинового
 • Рецепт лікерного вина з калини

З калини можна приготувати якісне вино в домашніх умовах. Крім чудового аромату, калинове вино також володіє оригінальним, злегка терпким смаком. Ця особливість, безсумнівно, виділяє цей напій серед інших домашніх вин. Вживаючи спиртне з калини в помірній кількості, можна не тільки Вино з калининасолодитися чудовим смаком, але і отримати значну користь. Адже у ягодах калини містяться вітаміни та інші корисні речовини, здатні зміцнювати імунітет.

Виготовлення домашнього спиртного – справа, що вимагає багато уваги і відповідальності. Однак цей процес досить захоплюючий. Правильно приготоване домашнє вино відрізняється від «магазинного» високою якістю і користю для здоров’я, адже для його приготування використовуються тільки натуральні інгредієнти. Домашнє вино з калини не є винятком, а для кого-то цей напій і зовсім вважається улюбленим.

Підготовка до приготування домашнього вина з калини

Приготування домашніх вин вимагає певних навичок і наявності спеціального обладнання. Але для цього можна використовувати також і підручні засоби. Для виготовлення домашнього вина знадобиться:

 • Ємність для бродіння;
 • Посудина для настоювання;
 • Водяний затвор;
 • Чиста тара для зберігання готового продукту;

Категорично не рекомендується використовувати мідний або алюмінієвий посуд для приготування домашнього вина, оскільки, стикаючись з металом, сік окислюється. Дане обладнання використовується завжди в процесі виготовлення домашнього вина, а інгредієнти можуть змінюватися або доповнюватися в залежності від рецепту.

Збирати бажано тільки стиглі ягоди, оскільки в них найбільший вміст цукру. Перед приготуванням, слід ретельно перебрати плоди. Також необхідно вимити весь посуд, яка буде використовуватися. Не можна використовувати тару, в якій зберігалися молочні продукти. Навіть після чищення на ній можуть залишатися бактерії, які здатні зіпсувати напій.

Рецепт столового вина з калини

Домашнє столове вино з калини має оригінальний терпкий смак і відмінно поєднується з основним Вино з калиниблюдом. Для приготування калинового вина в домашніх умовах, нам знадобиться:

 • Ягоди калини – 1 кг;
 • Цукор – 200 г;
 • Родзинки – 30 г;
 • Вода – 1.5 л.

Ягоди калини покласти в холодильник на кілька годин. Потім злегка підмерзлі плоди слід розім’яти. Для зручності можна використовувати м’ясорубку або блендер. У результаті повинна вийти однорідна маса. Подрібнену калину перемішати з водою і цукром, додати родзинки і залишити на кілька днів у скляному посуді, накритому марлею.

Через 3-5 днів розпочнеться інтенсивне бродіння, в цей момент слід відфільтрувати сік від макухи і перелити його в бродильну ємність. Потім слід встановити водяний затвор на посудину. Замість гідрозатвори, підійде і звичайна медична рукавичка в такому разі в одному з пальців слід зробити отвір голкою, для виведення зайвого газу. Потім поставити напій в темне місце для зброджування. Важливо стежити за тим, щоб температура в приміщенні де знаходиться напій не опускалася нижче кімнатної.

Після закінчення 3-4 тижнів, коли бродіння закінчиться, потрібно зняти з осаду напій перелити в підготовлену заздалегідь, чисту скляну тару. Потім прибрати спиртне в прохолодне місце на 1-3 місяці для дозрівання. Пробувати готовий продукт можна вже через 30 днів, однак, чим довше домашнє вино дозріває, тим багатшою стає її смак.

Рецепт десертного вина калинового

Серед десертних домашніх вин, напій, зроблений з калини, займає далеко не останнє місце. Домашнє вино десертне перевершує по міцності і солодощі столове, але готується практично таким же способом. Відрізняється такий напій від попереднього, тим, що для його виготовлення потрібно додавати Вино з калинибільше цукру і менше води.

Склад:

 • Сік калиновий – 1 л;
 • Вода – 1 л;
 • Родзинки – 30 г;
 • Цукор – 300 р.

Приготування домашнього десертного вина не відрізняється методом від столового. Слід виконати всі кроки, описані в рецепті столового напою, необхідно лише дотримуватися наведених вище пропорцій.

Рецепт лікерного вина з калини

По цьому рецепту виходить найбільш солодкий і міцний напій. Його також досить просто приготувати самостійно, в домашніх умовах.

Склад:

 • Калина – 1 кг;
 • Вода – 0.5 л;
 • Цукор – 400 г;
 • Родзинки – 50 р.

Ягоди перебрати і подрібнити за допомогою блендера або вручну. Калинове пюре перекласти в скляну ємність і додати воду, а також родзинки і 100 г цукру. Накрити ємність марлею і залишити на три дні при кімнатній температурі.

Як тільки суміш почне бродити, її слід відфільтрувати від макухи і перелити в чисту банку і додати ще, приблизно, 100 г цукру. Встановити гідрозатвор і поставити в тепле місце. Цукор також необхідно додавати на 7-й та 10-й день, після того, як суміш почала бродити.

Через 3-4 тижні бродіння завершиться. Слід зняти з осаду отриманий напій перелити в чисті пляшки. Готовий продукт, слід поставити на 2-3 місяці у прохолодне місце. Після закінчення 60-90 днів, напій можна подавати до столу.