Вино з пелюсток троянд в домашніх умовах

Зміст

 • Вибір троянд для домашнього виноробства
 • Підготовка до бродіння пелюсток
 • Бродіння рожевого сусла
 • Зупинка бродіння, закріплення і витримка рожевого вина

Що може бути краще: в морозний зимовий день відкоркувати пляшку вина з пелюсток троянди і наповнити будинок атмосферою квітучого саду. У цього легкого ароматного напою багато шанувальників. Ними випробувано безліч рецептів приготування незвичайного вина.

Більшість інгредієнтів і технологічних нюансів повторюється з рецепту в рецепт, однак, можна виділити два основних методи:

 • виготовлення рожевого вина без кріплення;
 • кріплення горілкою або спиртом, для примусової зупинки бродіння.

Вибір троянд для домашнього виноробства

Для приготування вина потрібна значна кількість пелюсток. Одразу слід обумовити, що категорично не можна використовувати для кулінарних цілей квіти, придбані в магазині. Вони можуть бути оброблені різноманітними хімікатами, аж до отруйних інсектицидів.

Найбільш придатними для вина є різновиди троянди, що володіють сильним приємним Вино з пелюсток троянд в домашніх умовахароматом. Важлива забарвлення квітів:

 • білі троянди надають напою солом’яний, світло-жовтий колір;
 • рожеві – ніжний золотисто-рожевий відтінок;
 • темно-бордові – забарвлюють вино світло-червоні тони.

Насичений, гідний для виготовлення домашнього вина з пелюсток аромат мають багато сортів, що представляють різні види троянд:

 • чайно-гібридні;
 • поліантові;
 • виткі;
 • флорибунда;
 • паркові;
 • шипшини.

Напій з квіток шипшини, зібраного на лісовій галявині або запашної парковій троянди, що мешкає в сільському палісаднику не гірше, ніж вино з пелюсток чайної троянди.

Підготовка до бродіння пелюсток

Квіти, призначені для вина, збирають вранці. Годяться і напіврозкриті бутони і суцвіття в повному розпуск. Рецепт дозволяє використовувати навіть злегка прив’ялі, але ще не засохлі квіти. Якщо за один збір не можна набрати необхідну кількість пелюсток, перші партії для збереження підв’ялюють в провітрюваному затіненому місці.

Не слід збирати троянди під час рясного випадання роси, і відразу після дощу. Квіти не миють, видаляють лише сміття, гниль, пошкодження від комах. Відрізають білу частину, якої пелюстка кріпиться до цветоложу.

Бродіння рожевого сусла

Відміряти дві літрові банки підготовлених пелюсток і всипати їх в 5-літровий бутель. Закип’ятити 1,5 кг цукру в 3,5 л води і охолодити до теплого стану. Вилити сироп в бутель до пелюсткам, додати 1 ст. л. Вино з пелюсток троянд в домашніх умовахлимонної кислоти і 1 ст. л. немитого родзинок. У цьому рецепті краще використовувати жовті сорти родзинок, тому що чорний може вплинути на колір готового вина. Диких дріжджів, що мешкають на поверхні плодів винограду і пелюсток троянд достатньо, щоб дати старт активному бродінню. Рідину потрібно ретельно перемішати і поставити гідрозатвор, щоб обмежити контакт сусла з киснем і не спровокувати розвиток оцтово-кислих бактерій. До країв бутлі повинно залишитися вільний простір, щоб бродящее вино не вихлюпувався.

Зараз гідрозатвори в асортименті з’являються у продажу, але її легко зробити самому з трубочки від крапельниці. Один кінець пропускають через пробку бутлі, а інший занурюють в ємність з водою. Отвір у пробці навколо трубочки ретельно ізолюють будь силіконовим герметиком. Замість гідрозатвори можна скористатися гумовою або латексної рукавичкою. Для стравлювання вуглекислого газу в одному пальці зробити отвір голкою.

Близько місяця вино має бродити разом з пелюстками. За цей час воно поділяється на дві фракції: рослинна сировина спливає до поверхні і утворює щільний шар, а внизу, під його захистом, залишається прозора фракція молодого вина. Коли бродіння перейде в тиху фазу, шар пелюсток акуратно протикають, вводять під нього силіконову трубочку і декантирують, тобто зливають рідину, намагаючись не зачепити осад. Злите вино додатково проціджують через ватяні диски і знову відправляють під гідрозатвор на доброджування. Після закінчення 1-1,5 місяців воно буде готове до вживання.

Зупинка бродіння, закріплення і витримка рожевого вина

Як правило, молоде вино з пелюсток, приготоване в домашніх умовах має легку грайливість. Для усунення пухирців вуглекислого газу його нагрівають при інтенсивному розмішуванні до 65?С. Вже на цьому етапі напій приємний на смак і може подаватися до столу. Значно покращує смак рожевого вина одно-дворічна витримка.

Щоб зробити тривале зберігання надійним, уникнути псування благородного напою від прокисання, в Вино з пелюсток троянд в домашніх умовахнього додається спирт або горілка. На 3 літри молодого вина достатньо 200 гр. горілки чи 100 гр. спирту. Цей прийом зупиняє бродіння, вбиваючи дріжджі, за висловом виноробів «закріплює» напій. Неперебродивший цукор залишається в напої. Тому, регулярно знімаючи пробу, підбирають відповідний момент для закріплення з необхідною солодкістю. Кріплене вино розливають по пляшках, запечатують і зберігають в умовах звичайних приміщень.

Прихильники природного завершення процесу бродіння, без застосування спирту, можуть зробити інакше. Отыгравшее вино потрібно відфільтрувати, розлити по пляшках і помістити на витримку в холодильник при t?2С. Пляшки при цьому розташовуються горловинами донизу. Кілька разів їх відкорковують, видаляють накопичився в пробки осад, знову закривають і повертають в холод.

У деяких рецептах вина з рожевих пелюсток присутні додаткові смакові і ароматичні добавки:

 • апельсини;
 • лимони;
 • листя смородини;
 • листя винограду;
 • ягоди шипшини та інше.

Екзотичні нотки додадуть прянощі: імбир, мускатний горіх, запашний перець, кориця, кардамон.

Якщо зробити вино з пелюсток без кріплення спиртом, воно буде містити невеликий відсоток алкоголю і вимагає ретельного дотримання умов холодного зберігання. Ніжний легкий напій, приготований за цим рецептом, принесе задоволення і радість і не розчарує результатами витрачених зусиль. Таке вино прийнято подавати до сирів, десертів, фруктів.