Текіла — міцний алкогольний напій, батьківщиною якого є загадкова Мексика, знаменита своїми пірамідами, стародавньою цивілізацією Ольмеків, індіанцями Майя і Ацтеками. У цій країні поширені кактуси, які помилково вважаються сировиною для виробництва текіли. Насправді для виготовлення текіли використовується серцевина блакитної агави — рослини, не менш поширеного в Мексиці, ніж кактуси. Назва країни ацтекськім мовою означає місцевість, де росте агава.

Для виробництва текіли вирощують цілі плантації агави і лише на 12-й рік збирачі, використовуючи особливі ножі коа, обрубують множинні, тверді і колючі листя з корінням, добираючись до серцевини. З соку якої виготовляється текіла шляхом дотримання певних правил і технологій. Випускається в п’яти штатах, вона налічує близько 34 виробників, що випускають напій різних марок, що залежать від процентного вмісту соку агави і витримки напою. Серед значної низки виробників є велика компанія Tequilera de Arandas, що випускає текілу Hacienda, що експортується в більш ніж 30 країн світу.

Процес виготовлення текіли

Чомусь існує думка, що напій готують з м’якоті кактуса, по всій видимості, від батьківщини текіли — Мексиці. Її виготовляють з не менш поширеного рослини, схожого на величезний ананас з великою кількістю розходяться колючих і пружних листя — блакитної агави. Щоб підібратися до плода вагою 35 – 90 кг збирачі обрубывают листя специфічними пристосуваннями — коа. Після чого відокремлюють плід від коренів. З одного великого плоду блакитної агави можна провести 16 л. міцного алкоголю. Розрубуючи плід на частини, його транспортують на завод.

Також рекомендуємо прочитати:Скільки градусів в текілі Ольмека
Текіла Sierra
Як правильно пити текілу з сіллю в домашніх умовах?
Справжня мексиканська горілка або текіла
Читайте також: Текіла санрайз — схід Сонця в текиловых тонах в домашніх умовах

Процес поділяється на сім етапів:

 • збір;
 • запікання в печі;
 • дроблення для видобування соку;
 • ферментація(бродіння) в чанах;
 • перегін (отримання спирту), як правило 2;
 • витримка в дубових бочках до 3-х років і більше(якщо потрібно);
 • розлив.

Після збирання на заводі шматки плодів запікають в печі, запускаючи розпад складних цукрів на прості, для початку ферментації. Потім витягують сік, роздрібнивши пропечені шматки. Подрібнюють вручну, за допомогою млина, що приводиться в рух тягловою силою, шредера або конвеєра з дробаркою.

Етап бродіння виробляє спирти, до кінця виходить напій 18%. Отриманий алкоголь переганяють у спирти шляхом дистиляції, проводиться найчастіше 2 р.

Після, отриманий спирт, при потребі, заливають у бочки і витримують у них від 2-х місяців до 3 років і більше, у виняткових випадках. Відповідно терміну витримки текіла ділиться на певні типи.

У свою чергу, за змістом соку агави напій поділяється на:

 • Tequila 100 % Agave. Готується тільки із соку блакитної агави. Її розливають у пляшки лише в Мексиці. Наклейка пляшок таких напоїв містить інформацію про це: «агави» або «100 % puro de agave».
 • Mixta (миксто). Напій з вмістом добавок з цукрів. Відповідно до закону в Мексиці, напій повинен містити від 51 % цукрів і більше, витягнутих з соку блакитної агави. Інше доповнюється іншими продуктами, що вміщають цукор з сиропами. Частіше використовується цукор з тростини або кукурудзяний сироп.

Фортеця текіли становить 38 – 40 градусів в експортному варіанті, в самій Мексиці можна придбати до 46-в. Незначний осад у пляшці демонструє, що напій не відфільтрований, для аромату.

Читайте також: Текіла Sierra: види Сієрра, як і з чим правильно пити сільвер

Текіла Асиенда

Всі виробники текіли розташувалися в тих п’яти штатах Мексики, де сприятливий ґрунт та інші умови, що сприяють вирощуванню агави. Особливо варто серед них штат Халіско, де все просякнуте традиціями вирощування рослини. У цьому штаті, в долині Лос-Альтос розташовуються плантації Tequilera de Arandas, в місцевості найбільш підходящою для культивування агави, використовуючи тільки натуральні добрива.

Значна частина дій в процесі виробництва Hacienda виконуються вручну. При наявності подібного кількості виробників і випуску ними елітарних марок текіли, перед майстрами виготовлення напою постало питання створити текілу, доступною масовому товаропотребителю. При цьому знижена ціна, за рахунок здешевлення виробництва, не повинна позначатися на якості, смаку і ароматі. Сімейна фірма виробляє 12 марок Hacienda загальним обсягом 19 млн. літрів на рік, серед них марка Асиенда де Тепа. Помилково текілу Hacienda називають Хасієнда, хоча правильне вимова Асиенда.

Напій вперше вийшов у світ у 1996 р. і з ходу ставав відомим, розширюючи споживчий коло. Він відрізняється смаком від більшості марок екстракласу вираженим ароматом агави, подібно саморобним напоїв, виготовлених в селах Мексики. Особливою популярністю користується Асиенда де Тепа типу Репосадо, яка завоювала всю Азію, з Японією в тому числі.

Види Асиенда де Тепа

Команда Tequilera de Arandas випускає 3 види текіли, сорти Hacienda de Tepa, маючи 38 градусів:

 • Сільвер
 • Голд
 • Репосадо

Текіла Асиенда де Тепа Сільвер кришталево прозора пересічна, приготовлена з 100% соку агави. Між тим висока міцність напою не впливає на його делікатне і шовковистий смак. Від нього віє ароматом свіжої агави і тільки скошеної трави. Насичений, швидше яскраво-густий смак плоду, чудово гаситься кислинкою цитрусових. Наказано подавати після їжі або використовувати в коктейлях.

Читайте також: Алкоголь текіла Ольмека, історія, різновиди olmeca

Текіла Асиенда де Тепа Голд припаде до смаку цінителям спокійних спиртних напоїв, з ніжним і приємним смаком. Її готують з використанням тільки відібраних за якістю плодів блакитної агави, після специфічної переробки. Один відсоток сиропу з тростинного цукру надає напою м’який бурштиновий колір і помірно солодкий смак цитруса з карамеллю, залишає масу вражень. Ласі нотки агави і дуба неквапливо перетікають в злегка виражене, але стійкий післясмак. Смак напою оцінять жінки, рекомендується класичний спосіб вживання з сіллю і лаймом.

Репосадо означає «відпочила», витриманий у дубових бочках близько року. Виготовляється виключно з соку агави. Золотистого кольору напій, що отримується завдяки витримці в бочках і змістом карамелі. Володіє медовим присмаком, що поєднується зі смаком агави, створює надзвичайну солодкість, компенсується терпкою дубової гіркотою, віддає пряним присмаком. Витримка, дозволяє рекомендувати вживати його в чистому вигляді, наливаючи в характерні чарки кабаллито.

Кожна з трьох видів текіли несе свій смак і аромат, маючи свої особливості, містять приписи до вживання. Звичайно ж, напій, виготовлений тільки з соку агави, тим більше з таким насиченим смаком, краще вживати в чистому вигляді, по класиці з сіллю і лаймом, особливо типу Репосадо.