Віскі Джемісон: історія виникнення віскі jameson, особливості виробництва і види

Віскі Джемісон: історія виникнення віскі jameson, особливості виробництва і видиВіскі Джемісон — старовинний кріплений напій, виготовлений в Ірландії. Історія цього напою почалася більше 220 років тому. У 1780 році діловий бізнесмен Джон Джеймісон вирішив відкрити свою справу. Джеймесон добре розбирався в технології приготування віскі, тому вирішив відкрити власну віскікурню. З 1730 по 1795 року почався швидкий ріст економіки і разом з нею виробництво ірландського напою.

Джеймсон Jameson був близько знайомий з Хейгами — засновниками шотландської династії, які мали в той час п’ять гуральнею. Джемісон вирішив побратися з дочкою Ендрю Хейга — Маргарет. Незабаром вона народила йому чотирьох синів. У міру зростання вони допомагали батькові вести бізнес. Незабаром після того, як другий син одружився, Джон Джеймсон взяв його до себе в партнери і після їх підприємство отримало назву John Jameson & Son.

Після розквіту алкогольної індустрії і розширення компанії на 83 році життя помирає Джон Джеймсон. Управління бізнесом переходить синові. Віскі Джемісон стає більш високоякісним напоєм, його цінують за м’якість і легкість. В Англії цінністю мав саме цей віскі.Джеймесон молодший досягає похилого віку. Незабаром компанією починає керувати Джон Джеймсон III. Підприємству потрібно поліпшення з-за того, що попит на віскі Jameson перевищив пропозицію. Компанія в 1887 році мала володіння в розмірі п’яти акрів.

Віскікурня на подив була самостійним підприємством.Для приготування віскі у нього входили наступні підрозділи:бондарного цеху, кузня, лісопилки, магазини для плотніков, інженерів і фарбар. На даному підприємство працювало понад 300 робітників.Джеймсоны були великими бізнесменами і дуже турботливими. Сім’я Джеймесона входила в раду директорів.

Також рекомендуємо прочитати: Читайте також: Камені для віскі і коньяку: навіщо вони потрібні?

В кінці XIX століття виробництво віскі стало падати.Ірландські бізнесмени сильно захопилися виробництвом престижного віскі і не помітили, що багато виробників стали змішувати односолодовые спирти з більш дешевими зерновими спиртами. Смак віскі ставав м’якшим і витрат на його виготовлення було значно менше. Так твір ірландського віскі jameson вступило в нову еру купажування. Джемесоны повинні були щось робити, щоб їх виробництво напою не впало.

На початку XX століття керівництво компанії переходить Ендрю Джеймсону. Джемісон проводить велику модернізацію в компанії. Але цього було недостатньо для конкуренції з купажованим напоєм. Проблема була в скороченні постачань віскі за кордон, це було викликано підняттям у процесі виготовлення шотландського віскі, а також масовими руйнуваннями після Першої світової війни. Заборона на вживання алкоголю в США, Друга світова війна згубно вплинули на компанії Джеймсона та Ірландії в цілому. Багато віскікурень розорилися і об’єм напою впав.

Незважаючи на це в 1966 році три найбільших лідера John Jameson & Son, John Power & Son і Cork Distilleries Company вирішили злитися в одну компанію і отримало нову назву Irish Distillers Ltd. Після возз’єднання віскі стали виробляти на заводі в Милдтоне, на півдні Ірландії. Це допомогло відновити різке падіння продажів на світовому ринку. Після вступу французького підприємства Pernod Ricard продажу знову зросли і бленд віскі jameson став одним із сучасних алкогольних напоїв по всьому світу.

Особливості виробництва напою, смакові якості та види

Віскі Джемісон: історія виникнення віскі jameson, особливості виробництва і видиДля виготовлення ірландського віскі потрібні високоякісні інгредієнти: ячмінь, солод і чиста вода. Для початку ячмінь розбирають, очищають і висушують. Щоб зерну прорости, його замочують у воді. Після цього зерно надходить на сушіння.

Читайте також: Бокали для віскі. Різновиди посуду і їх назви

Сушать його в закритих печах без використання диму, завдяки чому зерно зберігає справжній смак. Після сушіння солод розмелюють на борошно і заливають гарячою водою. Витримують 12 годин.

Виходить сусло, після охолодження додають дріжджі і протягом двох днів дають заграти. Далі брагу переганяють три рази в перегінних кубах. Завдяки ступінчастою очищення напій Jameson мають умягченный смак. Дозрівання відбувається у бочках з дуба. Напій набуває характерний колір і аромат.Для витримки йдуть бочки з американського дуба, хересу й бурбона.

Купажі з витримкою

  • Віскі Джемісон: історія виникнення віскі jameson, особливості виробництва і видиJameson Irish Whiskey. Головний і зразковий напій. Для виготовлення напою Джемісон використовується перегінний апарат, далі перемішується з зерновим спиртом. Настоюється хересних бочках, після — бочках з-під бурбона. Напій виходить дивно м’яким. Jameson властивий легкий аромат квітів, присутні пряні, гострі і деревні нотки. У смаку відчуваються відтінки солодкого хересу, який переплітається зі смаком мигдалю і ванілі.
  • Jameson Select Reserve. При випуску Джемісон змішуються односолодовые сорти з зерновими. Суміш витримують обвуглених бочках з-під бурбона, у смаку присутні ноти деревини і прянощів. Смак чудовий, нудотний з відтінками тропічних фруктів, присмаком ванілі і обпаленого дерева.
  • Jameson 12 Year Old Special Reserve. Цей віскі тримають 12 років в бочках з выстоянного бурбона і хересу Олороса. Напій Jameson 12 років має благородний,глибокий і пряний аромат.Смак м’який і інтенсивний, з нотками горіха і дерева, вловлюється смак хересу.
  • Jameson 18 Year Old Limited Reserve. Jameson 18 років характеризується неповторним смаком. В його основу входять віскі трьох різновидів. Всі сорти окремо витримують в бочках з-під бурбона і європейського дуба. У присмак відчувається ваніль, горіхові, карамельні і солодко-вершкові нотки, які переплітаються з відтінком деревини, в ароматі відчувається запах деревини і цукерок.
  • Jameson Rarest Vintage. З усіх представлених напоїв є дуже дорогим, витонченим і рідкісним екземпляром. Смак напою рідкісний, фруктовий, післясмак відчувається смак ячменю. Своєрідний аромат дині і бананів. Присутні ноти кориці і гіркого шоколаду.

Читайте також: Віскі Вільям Лоусон (William Lawson), різновиди, ціна та історія

На кожній пляшці можна побачити підпис Джемисона, яка є гарантією якості. Цього хотів сам виробник — Джеймесон. Продукція високо цінувалася на різних міжнародних змаганнях. Припустимо, віскі джемісон 18 років нагороджені двома золотими медалями в Каліфорнії, штаті Сан-Франциско в 2005 і 2010 роках. Джемісон воістину жіночний і благородний напій.

Культура споживання віскі

  • Віскі Джемісон: історія виникнення віскі jameson, особливості виробництва і видиІснує кілька умов вживання напою джемісон. Щоб відчути справжній смак напою, для початку потрібно вибрати келих. Зазвичай ці келихи називаються tumbler. Ці келихи, в основному, використовують в барах і подають з содовою або з льодом.
  • Цінителям віскі джеймсон можна рекомендувати келих у формі тюльпана на тонкій ніжці. Пити краще не розведеному вигляді,щоб справді насолодитися цим делікатним напоєм.При вживанні напій повинен бути 18-20 градусів.
  • Напій можна розбавляти чаєм, пити з кавою і вершками. У Шотландії зазвичай п’ють з содовою або додають лід. Використовується при приготуванні коктейлів.