Віскі Джонні Уокер Ред лейбл: історія, виробництво, відмінності від віскі блек і блю лейбл

Віскі Джонні Уокер Ред лейбл: історія, виробництво, відмінності від віскі блек і блю лейблОдин з найбільш продаваних у світі міцних спиртних напоїв — віскі ” Джоні Уокер Ред Лейбл — давно став символом удачі і працьовитості. Завдяки винахідливості і наполегливості простого шотландського хлопця сучасні цінителі благородного алкоголю отримали прекрасний букет, яким не соромно і прикрасити святковий стіл, і самотні вечірні роздуми.

До речі, як правильно: «хороший» або «гарне» віскі? За нормами російської мови це слово може бути і чоловічого, і середнього роду, лише б було смачно. За латинського ж, написання, можна легко визначити, звідки родом пропонований продукт. Шотландці пишуть тільки whisky, не дозволяючи плутати свій національний напій з аналогічним алкоголем різних там ірландців, японців і англійців.

Саме такий whisky, зібрав цілу армію шанувальників, і створив Джонні Вокер, простий бакалійник із старовинного містечка Кілмарнок.

Історія Джонні Вокера

Батько Джонні займався продажем чаю і помер дуже рано. 14-річний хлопець, під опікою якого залишилася мати і бакалійна лавка, повинен був докласти чимало зусиль, щоб зберегти стан батька. Але бажання бути помітним і щасливим торговцем змусило Джонні зайнятися винахідництвом. Він став змішувати різні сорти чаю і незабаром його купажі отримали заслужену популярність у містечку.

Віскі Джонні Уокер Ред лейбл: історія, виробництво, відмінності від віскі блек і блю лейблЛогічним продовженням цього починання стали спроби змішувати різні види «живої води» — віскі. У той час шотландці пили виключно односолодове віскі, тобто зроблене з ячменю. Смак цього напою був одноманітний і різкий. У своїй сільській «лабораторії» Уолкер облагороджував смак шотландського скотчу, домішуючи до нього віскі, вироблене з інших зернових культур. Але справжня удача в цій справі посміхнулася синові Джонні Олександру. Саме він, у 1856 р. створив перший купажований віскі, прославив ім’я покійного Уокера — Old Highland.

У наступному поколінні Уокерів була придбана віскікурня в Карду, де фірмові сорти Old Highland перетворилися в знаменитий нині Johnnie Walker. Крім імені свого прабатька, господарі віскікурні нагородили продукт прямокутної упаковкою і оригінально наклеєною під кутом 24 градуси етикеткою.

Пляшка віскі «johnnie walker» не випадково отримала чотиригранну форму: так можна було надійніше укласти продукт в корабельному трюмі. Незабаром дорогоцінна рідина з Карду стала подорожувати по Європі і ім’я простого шотландця стало відомо в кращих будинках європейських столиць.

Читайте також: Що таке купажований віскі і його Шотландський купаж

У 1909 році чергове покоління Уокерів створило віскі «johnnie walker red label» та «johnnie walker black label», тоді ж чорні і червоні етикетки (ред лейбл і блек лейбл) були прикрашені емблемою крокуючого людини, якій судилося обійти весь світ. Цей мандрівник проніс знамениту марку Johnnie Walker через революції і війни в століття науково-технічного прогресу і спортивних досягнень. Сім’я віскі поповнилася сортами «блю лейбл», «голд лейбл» і «грін лейбл», а також отримала королівський орден з рук Георга V. Договір про постачання віскі Джонні Вокера в королівський палац діє досі.

Процес виробництва віскі Red Label

Віскі Rad Label зараз найбільш затребуваний продукт. Він відносно недорогий і дає можливість вдало почати знайомство зі світом елітного алкоголю. У кожній пляшці прихована довга історія життя знаменитого напою. Купивши цей Rad Label, можна бути впевненим, що він нудився в дубовій бочці, насичуючись смаком і ароматами, рівно стільки років, скільки вказано на кришці: від 3 до 5.

Звичайно, багато нюансів виробництва віскі ред лейбл тримаються в секреті, але в загальних рисах картина така. Підбирають ячмінь, вирощений в певній провінції, як виноград для вина. Зерна насичують водою і чекають їх проростання. При появі паростків зернову масу сушать над піччю з палаючим торфом. Протягом процесу сировину насичується запахом «серпанок». Потім висушений, солодкуватий на смак ячмінь смалывают в борошно, заливають окропом і залишають бродити з дріжджами. Всі операції займають кілька днів.

Віскі Джонні Уокер Ред лейбл: історія, виробництво, відмінності від віскі блек і блю лейблНарешті заграв солод переганяють у 70-градусний спирт, в парах якого професіонал вже відчує запахи диму, свіжоскошеної трави і фруктовий аромат. Солодовий віскі, отриманий таким чином, ще не Rad Label. Для отримання фірмового продукту, отриманому ячмінному (солодовому) віскі домішують його «братів», зроблених із пшениці.

Вони набагато дешевше і знижують ціну напою, залишаючи безліч достоїнств. Серед них — яскраві димні аромати і відтінки ванілі. Це і є смакової портрет віскі Rad Label. При більш уважному випробуванні можна відчути смаки яблука, груші, спецій. І не дивно, адже до складу Червоного Джонні входять до 35 сортів зернових складових.

Читайте також: Джек Деніелс: рецепт віскі і рекомендації по споживанню

Якщо все пройшло вдало, отриманий продукт розливають у дубові бочки. Ці бочки не нові: у них раніше зберігалося хороше вино або херес. Незважаючи на ретельну очистку, аромати напоїв зберігаються в дереві і передаються віскі в процесі зберігання. Зрозуміло, що двох абсолютно однакових за смаком бочок віскі не вийде. Знаменитий дабл блек лейбл, наприклад, зберігається в сильно обпалених бочках з-під хересу.

Червонуватий колір Red Label надає карамельний барвник, виготовлений з паленого цукру.

Чим відрізняється Rad Label від інших Label

 • Віскі Джонні Уокер Ред лейбл: історія, виробництво, відмінності від віскі блек і блю лейблЧервоний Джонні дешевше інших членів сім’ї віскі Уолкера.
 • пахне димком і ваніллю.
 • має найменшу витримку 3-5 років, коли як віскі black label витримується 12 років, а унікальний блю лейбл — до 50 років;
 • містить 35 сортів (в дорогому джонні уокер блю лейбл всього 16, але більшої витримки);
 • найменший відсоток вмісту благородного солодового віскі, різкуватий смак;
 • букет хоч і приємний, але біднішими інших Уолкеров.

Як не купити підробку

Оскільки Rad Label — самий купується продукт, то має і більшу кількість підробок. Щоб не розчаруватися, варто уважно розглянути пляшку віскі Джоні Уокера ще в магазині. Обов’язково наявність наступних ознак:

 • нижня частина закручується кришки бочкоподібна дута;
 • збоку на кришці — тільки напис «John Walker&Sons» і вона повинна бути написана без помилок;
 • назва наклеєною під кутом 24 градуси етикетці виконано рельєфними літерами;
 • межі пляшки витончено сточені, дно не строго прямокутну;
 • рельєфне зображення крокуючого людини у верхній частині пляшки і плоске — під етикеткою.

Ці ж ознаки потрібно шукати і в Black label. Інші Уокер підробляють рідше.

Як пити Rad Label

Недорогий віскі може витерпіти все: подачу в стопці, змішування в коктейлях, охолодження льодом. Але щоб отримати справжнє задоволення, потрібно віддати належне повагу старовинної марку і самому Джону Уокеру, дотримуючись певного етикету.

Для віскі подають грушоподібні келихи на високій ніжці. Ніжка, за яку слід тримати келих, віддаляє руку від носа, коли дегустатор вдихає аромат ред лейбл. Запахи парфумів не заважають насолодитися букетом напою, а при чокании келих видає чистий, красивий звук.

Читайте також: З чого роблять віскі? Технологія його виробництва

Віскі Джонні Уокер Ред лейбл: історія, виробництво, відмінності від віскі блек і блю лейблШотландці не кладуть в віскі лід. По-перше, у них і так холодно, по-друге, надмірне охолодження вбиває аромат. Хоча багато хто воліє пити Rad Label з льодом, щоб пом’якшити різкий смак. В ідеалі пляшку слід потримати протягом 15 хв в холодильнику або в відрі з холодною водою.

Тости перед віскі не вимовляють, вся увага зосереджується на смак напою. Зі столу прибирають квіти, щоб усунути зайві запахи. Пити слід маленькими ковтками, бажано без закушування, щоб відчути смакову гаму. Перерва між келихами триває не менше півгодини.

Історично в Шотландії віскі пили тільки чоловіки. Rad Label, як і Black label, насилу вписується в жіноче товариство, його суворий смак може сподобатися хіба що дуже брутальним леді.

Інші кольори

Спробувавши віскі ред лейбл, захочеться познайомитися з усією веселкою смаків старовинної марки.

В огляді незаслужено забутий один колір віскі johnnie walker — зелений. Віскі Грін Лейбл, на жаль, вже немає в цьому світі. Він складався з суміші виключно ячмінних віскі значної витримки і мав виразний фруктовий смак. Уокер оголосили про припинення виробництва і лише деякі щасливчики можуть спробувати залишилися екземпляри.

Віскі Джонні Уокер Ред лейбл: історія, виробництво, відмінності від віскі блек і блю лейблПечаль за грін лейбл скрасить самий елітний представник сім’ї Джонні — Blue Label. Його вартість починається з 16 тис. рублів за пляшку, кожна з яких пронумерована. Витримка складових Blue Label доходить до 25 років — справжній привіт з минулого. Кажуть, що в його бархатистому смаку можна вловити відтінки дубового настою, прянощів і гіркого шоколаду. З кількох тисяч бочок, що зберігаються в вискиварнях Уокерів, тільки одна містить унікальний Blue Label.

Закінчити огляд віскі johnnie walker можна на позитивній ноті, зазначивши бюджетний, але не поступається елітарним віскі джонні уокер блек лейбл, який завоював найбільшу кількість нагород, ніж який-небудь інший шотландський скотч. В блек лейбл міститься до 40 складових. Також можна відчути принади літа — херес, фрукти, море, мед і димок від багаття. Блек лейбл краще пити в чистому вигляді. Вартість оригінального, до 12 років витримки віскі блек лейбл — близько 2000 руб.