Вихід самогону з 1 кг цукру

Зміст

 • Пропорції
 • Вихід продукту
 • Брага
 • Перегонка самогону в два етапи (подвійна)

Самогон ? узагальнююча назва для міцних спиртних напоїв, виготовлених шляхом перегонки браги через дистиляційний апарат промислового виготовлення або зробленого власноруч. Існують різні види браги ? спиртовмісної сировини для виготовлення самогону. Такий матеріал можна отримати з будь-яких продуктів з вмістом цукор або крохмалю і всі вони будуть надавати напою свій особливий смак, але в суперечці: який самогон краще, лідером у виробництві є напій, виготовлений з дріжджів і цукру.

Пропорції

Основою самогону є брага. Від якості цієї сировини буде залежати одержуваний кінцевий вихід продукту. Щоб приготувати брагу з цукру в більшості випадків рекомендується дотримання таких
Вихід самогону з 1 кг цукрупропорцій:

 • цукор ? 1 кг
 • сухі дріжджі ? 0,1 кг
 • 3 лТакая пропорція (10/1/30) не є догмою. Існують інші, наприклад: 6/1/30 або 10/1/50. Співвідношення цукру, дріжджів і води більшою мірою залежать від застосовуваних дріжджів ? хлібних або спиртових та якості води (питна або кип’ячена).

Для того щоб зробити розчин для виготовлення браги, необхідно враховувати те обставина, що при бродінні почнеться виділення вуглекислого газу, який на поверхні рідини стане утворювати піну. З урахуванням такої обставини, слід подбати про виборі посуду для сусла.

Вихід продукту

Вихід очікуваного продукту безпосередньо залежить як від якості вихідної Вихід самогону з 1 кг цукрусировини, так і від конструкції апарату, який застосовується для перегонки. Середній показник виходу при виготовленні самогону, що має міцність 40°: 1 кг цукру = 1 л самогону. Але застосування якісних продуктів, дотримання температурного режиму і використання хорошого апарату дозволяють довести вихід самогону до 1,200 л з 1 кг цукру.

Брага

Існують різні способи, що дозволяють приготувати розчин для браги. Більшість з них полягає в наступному: цукор і дріжджі слід залити теплою водою, перемішати і поставити в тепле місце. Існує інший, нескладний, але прискорює процес бродіння спосіб ? з застосуванням інвертування. Незважаючи на складну назву, суть процесу полягає в приготуванні сиропу і внесення в нього добавки, прискорює процес розщеплення цукру. У цьому випадку такий добавкою є лимонна кислота. Як приклад, варто скористатися пропорцією інгредієнтів є середньою для декількох рецептів:

 • цукор ? 8 кг
 • дріжджі ? 0,1 кг
 • вода ? 24 л
 • лимонна кислота ? 0,008 кг

Етапи:

 • Нагріти в підготовленій ємності 8 л води, довівши її до температури 75 ? 80 градусів.
 • Всипати в гарячу воду 8 кг цукру, помішуючи яку слід довести Вихід самогону з 1 кг цукрудо однорідної консистенції.
 • Довівши до кипіння, отриману заготовку майбутнього сиропу слід ?тихому? вогні варити від 10 до 15 хвилин.
 • Додати в отриманий розчин (виходячи з кількості інгредієнтів) 0,008 кг лимонної кислоти і зменшивши вогонь, варити 30-40 хвилин.
 • Вода

  Якість води визначає смак виготовляється самогону ? чим краще вода, тим якісніший продукт. Можна використовувати джерельну або колодязну воду або продавалася в бутлях, можна і водопровідну. У разі, коли для виготовлення самогону буде використана звичайна ?вода з-під крана?, її слід відстояти протягом одних ? двох діб. Така процедура знизить жорсткість води і дасть можливість домішок осісти. Для застосування, воду обережно зливають, залишаючи осад на дні ємності.

  З’єднання компонентів

  Вихід самогону з 1 кг цукруПриготований сироп зливається в приготовлену посуд. Потім туди ж додається необхідний за рецептом залишок води, що становить 16 л. Ємність не повинна заповнюватись більше ніж на ? обсягу ? інакше в процесі бродіння піна буде витікати на підлогу. Оптимальною температурою для суміші буде діапазон: 28-30°С.

  Додавання дріжджів

  Перед внесенням дріжджів в приготавливаемую брагу, їх слід забезпечити необхідною підгодівлею. В основному, такий підгодівлею служать хліб, сухофрукти або соки. В даному прикладі, для підгодівлі вистачить ? буханки хліба або півлітра соку. При внесенні сухих дріжджів, їх слід підготувати ? згідно з інструкцією, що міститься на упаковці.

  Зброджування сусла

  На бутлях з розчином встановлюється гідравлічний затвор. Зробити його нескладно, пристрій є простий трубкою, один кінець входить в шийку пробки посудини з брагою, другий ? опущений в банку з водою. Таке просте пристрій, що дозволяє образовываемому вуглекислого газу знайти вихід з ємності, не допускаючи при цьому попадання повітря. Гідравлічний затвор, є ще й індикатором наявності вуглекислого газу, що знаходиться в бразі ? після того, як виділення бульбашок у воді,
  Вихід самогону з 1 кг цукрувиходять від трубки зникне, процес бродіння вважається завершеним. В якості варіанту подібного пристрою, може служити гумова рукавичка з отвором на одному пальці. Поки вона буде надута ? йде процес виділення газу через поделанное в ній отвір. Коли рукавичка опаде ? реакція завершилася.

  Ємності переносяться у приміщення, що має стабільну температуру 25-30°С, що дозволяє нормальному розвитку мікроорганізмів. При необхідності, для підтримки оптимального для процесів, що протікають температурного режиму, судини з брагою укутываются в ковдру або з використанням інших видів утеплювачів. Процес бродіння може тривати від трьох до десяти днів. Один ? два рази на добу ємності (не прибираючи з них встановлених гідравлічних затворів) рекомендується збовтувати ? прибираючи зайвий вуглекислий газ, який заважає розвитку дріжджів.

  У готовій для процесу перегонки браги є свої ознаки:

  • гіркуватий смак;
  • відсутність виділень бульбашок вуглекислого газу;
  • освітлення верхніх шарів і поява осаду;
  • запах спирту;
  • при піднесенні до рідини запалений сірник не гасне.

  Етап дегазації браги та її освітлення

  Цей етап потрібний, щоб зробити якісний самогон. За допомогою Вихід самогону з 1 кг цукрутрубки брага переливається в підготовлену ємність, знімаючись з осаду, і нагрівається до 50°С ? така процедура, знищуючи залишки дріжджів, перешкоджає виділенню залишкового вуглекислого газу. Потім, брагу необхідно злити назад в бутель і освітлити. Існує декілька варіантів процедури освітлення. В даному випадку, до розгляду пропонується варіант, що передбачає білу глину (бентоніт). Цей матеріал продається в пакетиках в аптеках, а також у складах наповнювачів для котів.

  На кожні 10 літрів наявною для освітлення браги потрібно одна ? півтори столові ложки білої глини, яку слід перемолоти за допомогою кавомолки або блендера і розчинити в 200 мл теплої води. Через чверть години цей матеріал перетворюється у сметаноподібну масу, яка вносяться в брагу.

  Ємність слід закрити і протягом декількох хвилин енергійно струшувати, доводячи її максимально повного поширення в середовищі рідини. Залишена в спокої брага буде підготовлена для перегонки через 20-30 годин. Суть процедури ? прибрати сторонні домішки. Як результат: зникнення неприємного запаху дріжджів, що йде від браги, вигнаний самогон позбавиться від багатьох шкідливих домішок.

  Перегонка самогону в два етапи (подвійна)

  Перший етап

  Освітлена брага знімається з випали на дно опадів і переливається у Вихід самогону з 1 кг цукрубак перегінного апарату. Основне завдання ? відділення спирту від побічних складових. Перегонка повинна виконуватися на повільному вогні по фракціях продукту.

  Перша фракція ? це 50 мл рідини, які припадають на кожний використовується в процесі виготовлення самогону кілограм цукру ? в даному прикладі, використовувалося 8 кг цукру, відповідно це буде 0,4 л. Такий самогон є небезпечним для організму, але зате використовується для зовнішнього застосування (наприклад, в якості розчинника прополісу) або в технічних цілях.

  Друга фракція ? сирцевої, міцністю в 40 градусів. Після того як градус рідини починає падати ? перегін самогону припиняється.

  Третя фракція ? залишок продукту або виливається, або додається в наступну порцію браги.

  Другий етап

  Перед тим як зробити другу перегонку, необхідну для отримання дійсно якісної продукції, отриманий сирець другий Вихід самогону з 1 кг цукруфракції підлягає додатковому очищенню. Єдиного підходу до цього процесу немає, але загальноприйнятими вважаються методи з застосуванням активованого вугілля або марганцівки. При очищенні необхідно дотримуватися умова ? матеріал слід розбавити водою до 20-25°. Після закінчення очищення, матеріал заливається в ємність апарату і процедура перегонки повторюється.

  По закінченні процесу, самогон розбавляється водою до необхідної фортеці і розливається в пляшки. Для того щоб пом’якшити смак самогону, зробити його більш темним колір, на кожну трилітрову банку додаються кілька кубиків паленого цукру. Крім цукру, можна додати стружку дубової кори і спеції. Після того як самогон настоїться, він проціджують і розливають в пляшки, після чого готовий до вживання.