Харчові пластикові бочки для браги

Зміст

 • Яку ж вибрати?
 • Ознаки готовності браги
 • Перестоявшая брага, що робити
 • Перегонка браги
 • Способи перегонки густої зернової браги

Для початківця винороба завжди виникає питання – в чому зберігати брагу для майбутньої перегонки. Ринок харчової продукції пропонує величезний асортимент ємностей, в якому неважко заплутатися. Можна побачити різноманітні бочки, відра та інший посуд, що використовується в процесі самогоноваріння.

Яку ж вибрати?

Багато винороби дадуть відповідь, що найкращий матеріал для зберігання — це скло. Але зазвичай така посуд не Харчові пластикові бочки для брагидосягає великих обсягів, вона дуже тендітна і має високу вартість.

Самим практичним варіантом буде вибір пластикового посуду. Якщо порівнювати її зі скляною тарою, то за вартістю вона виявиться в рази вигідніше. Ринок пропонує велику кількість пластикового посуду, де можна вибрати будь-який необхідний обсяг і вид (відра, пляшки тощо). У народі велику популярність отримали пластикові бочки. Пов’язано це насамперед з тим, що їх можна використовувати практично під будь-які потреби. Сучасне виробництво домоглося того що пластик повністю безпечний для людини і не впливає на смакові якості браги. Також варто відзначити практичність цієї тари, вона міцна, має невелику вагу і низьку вартість.

Ознаки готовності браги

Готовність браги в пластиковій посуді, можна визначити за характерними ознаками.

 • В тарі сировину перестає вирувати і пінитися. В процесі бродіння відбуваються бурхливі реакції, які характеризуються великими обсягами вуглекислого газу. Якщо в певний момент бражка перестає вирувати, то це буде говорити про те, що процес бродіння закінчений.
 • Смакові якості браги. Готовий продукт повинен мати злегка гіркуватий смак. Якщо рідина ще має солодкий смак, а процес бродіння вже закінчився, то це може говорити про те, що мікроорганізми дріжджів загинули. Це може бути наслідком неправильного температурного режиму зберігання чи можливо для приготування продукту використовувалося мало дріжджів. Якщо необхідно продовжити процес бродіння, для цього можна додати невелику кількість дріжджів і поставити посуд в тепле місце.
 • Готовність браги можна перевірити, піднести сірник до відкритої пляшки або бочки, де зберігається рідина. Якщо полум’я буде гаснути, то варто ще почекати. У разі якщо горить сірник – можна заливати все самогонний апарат і виробляти бажаний продукт.
 • Щоб визначити момент, коли заготовки вже можна гнати самогон, застосовують професійні засоби. Для цього використовують спеціальний прилад, який визначає рівень цукру в сировині. Називається він ареометр. Саме він дає старт процесу дистиляції.
 • Також орієнтиром готовності може служити тривалість бродіння. Якщо поставлена цукрова заготівля, то її готовність слід чекати через 5-14 днів, якщо ж використовуються крохмальні компоненти – 3-5 діб. Для бездріжджового сировини на виноградному макусі цей період становить 21-28 днів.

Перестоявшая брага, що робити

Всі знають, що робити з дозрілої бражкою, але мало хто замислювався, що буде, якщо сировина перестоит 1-2 Харчові пластикові бочки для брагимісяці і більше. Як відомо з курсу хімії під час процесу бродіння, крім етилового спирту, утворюються й інші продукти окислення: етанол, метан, оцтова кислота та інше. Все це може посилити смак майбутнього напою і завдати серйозної шкоди організму людини. Вони збільшують свій об’єм тільки в результаті взаємодії з киснем протягом тривалого проміжку часу.

Щоб запобігти потраплянню повітря в тару з сировиною для перегонки, багато роблять гідрозатвор. Він може представляти із себе спеціальний прилад, вбудований у кришку. Його принцип – скидати накопичився зайвий вуглекислий газ і запобігати попаданню кисню. Багато винороби застосовують як гідрозатвори звичайну гумову рукавичку, яка одягається на горловину ємкості з бражкою. Щоб пристосування скидало накопичився газ, пальці роблять невелику дірку. Також рукавичка може служити хорошим показником готовності сировини. Якщо вона надута, значить процес бродіння ще присутній в ємності. За сдутой рукавичці можна судити про готовність бражки.

Перестоявшую брагу не рекомендують гнати заради отримання напою, але існує кілька способів, які можуть нейтралізувати шкідливі речовини і зробити сировину придатним для дистиляції.

Перестоявшая заготовка, яку можна врятувати, має гіркувато-кислий смак і весь період зберігання вона не взаємодіяла з киснем (працював гідрозатвор). Щоб погасити кислоту, яка знаходиться в ємності, в рідину кидають крейда в невеликій кількості. Потім рідину обережно зціджують і заливають в самогонний апарат, після чого починається дистиляція.

Якщо бражка має кислий запах і смак, таку сировину краще не використовувати для приготування самогону.

Перегонка браги

Після дозрівання сировини приходить час гнати самогон. Для цього необхідний спеціальний апарат для Харчові пластикові бочки для брагипроцесу дистиляції. Як правило, даний пристрій має у своєму складі дві основні частини: перегінний куб і найпростіший змійовик. Апарат для самогоноваріння можна виготовити самостійно або придбати в спеціалізованих магазинах.

Процес дистиляції заснований на різниці температури кипіння спирту, сивушних масел і води. Спирт закипає приблизно при 78 градусах. Щоб отримати якісний дистилят необхідно проводити поетапне і плавне нагрівання браги. Весь процес можна розділити на три етапи:

 • Температура досягла 65-68 градусів – відбувається відділення легких домішок, присутніх в бразі.
 • Температура піднялася до 78 градусів – починається відділення чистого спирту, це найважливіший період перегонки.
 • Температура перевищила 85 градусів – до парів спирту додадуться випаровування сивушних масел.
 • Напій, одержуваний на першому етапі перегонки, коли температура в кубі досягає 65-78 градусів, називають «первак», такий самогон непридатний до вживання, бо містить велику кількість отруйних домішок.

  Для отримання хорошого продукту на виході необхідно намагатися підтримувати температуру 78-85 градусів як можна довше, щоб спирт мав можливість відокремитися від інших компонентів браги.

  Дистиляцію варто зупинити, коли температура піднялася вище 85 градусів. Одержуваний на цьому етапі продукт також непридатний до вживання. У народі цю фракцію називають «хвости». Якщо в арсеналі початківця винороба не знайдеться термометра, визначити цей момент можна за допомогою звичайного клаптика паперу. Змочіть його в самогоні і підпаліть. Синій колір полум’я говорить про те, що перегонку можна продовжувати. Якщо ж запалення не відбувається, значить спирту в сировині залишилося вже дуже мало, і апарат можна знімати з вогню.

  Способи перегонки густої зернової браги

  У гонитві за якістю люди все більше почали використовувати у своїх рецептах зернові культури. Цінність Харчові пластикові бочки для брагитакої сировини полягає в отриманні на виході більш м’якого і ароматного продукту. Але в зв’язку з високим вмістом крохмалю в таких продуктах брага виходить густий, що в процесі перегонки може призвести до пригорання цієї маси, що згодом призведе до псування напою.

  Щоб отримати бажаний результат багато винороби застосовують для нагрівання сировини спеціальний пристрій, зване парогенератором. Такий апарат наздоганяє в ємність з заготівлею розігрітий пар. Він має меншу температуру, яка не дозволяє пригорати зерновій масі, але достатню для випарювання етилового спирту. Недолік такого пристрою в тому, що для його нагрівання знадобиться додаткова енергія. Масштаби самогонного апарату зростуть. В іншому пристрій має тільки плюси.

  Ще одним способом є прямий нагрів при дотриманні певних умов. Необхідно довести рідину до температури 76-80, до появи невеликих «гейзерів», перед цим ретельно помішуючи сировину. Потім ємність з бражкою закривають сухопарником зі змійовиком, а температуру підтримують в межах 90-95 С. Якщо в процесі буде підніматися піна, то слід зменшити температуру нагрівання. Нагородою за старання буде м’який і ароматний самогон на виході.