Хімічна формула самогону

Зміст

 • Формула самогону
 • Хто першим створив ?воду життя??
 • Женемо самі!
 • Апарат для дистиляції
 • Умови зберігання та термін придатності напою
 • Самогоноваріння ? форма бізнесу!
 • Правила вивезення і ввезення міцного напою

Фразу ?самогон? сміливо можна віднести до міжнародного терміна, що на всіх мовах позначає приготований самостійно вдома міцний алкогольний напій.

Цей гарячий напій відомий далеко за межами нашої великої країни. У будь-якого народу є образом самогону. Наприклад, грузинська чача ? це виноградний самогон, а шотландський віскі ? самогон солодовий. У період ?сухого закону? американці гнали ?муншайн?, а Болгарія знайома ракією.

Формула самогону

Самогон являє собою бродіння ? розщеплення цукру під впливом дріжджів на етиловий спирт, а також воду і вуглекислий газ. Здійснюється хімічна реакція, у якої є своя формула, і виглядає Хімічна формула самогонувона так:

C12H22O11 = C2H5OH + H2O + CO2

 • С2Н5ОН ? спирт етиловий;
 • СО2 ? вуглекислий газ;
 • Н2О ? вода.

Формула для визначення об’єму води для самогону дуже проста:

(А/В) * С — С = кількість потрібної води. Виходячи з цієї формули:

 • А ? означає фортеця продукту;
 • В ? показує бажану фортеця продукту на виході;
 • З ? означає обсягу продукту.

За визначенням Вікіпедії, хімічна формула ? це абревіатура хімічного складу і будови сполук за допомогою символів хімічних елементів, числових і допоміжних знаків (двокрапка, дужки, тире тощо).

Розрізняють наступні різновиди хімічних формул:

 • Найпростіша формула — така формула витягується, через визначення пропорції хімічних елементів в конкретній речовині з вживанням атомної маси.
 • Істинна формула ? може бути отримана, тільки якщо відома молекулярна маса речовини.
 • Раціональна формула ? з її допомогою можна виділити групи атомів.

Всі ці види формул частково беруть участь у створенні самогону.

У цьому ж джерелі дається визначення пекучому напою. Самогон ? це міцний спиртний напій, одержуваний у домашніх умовах шляхом перегонки спиртовмісної маси (браги), одержуваної в результаті шумування цукрового сиропу, осахаренных зернових культур, картоплі, буряка, фруктів або інших продуктів, що містять цукор і крохмаль.

ГОСТ забороняє додавати що-небудь напій, крім натуральної сировини. Більш того стандартом прописана концентрація компонентів самогону. Завдяки ГОСТу ми маємо можливість споживати якісний продукт, тому треба підходити до справи відповідально!

Хто першим створив ?воду життя??

Історія перваку тягнеться далеко з минулого. Виникає питання: хто придумав цей напій і чому він отримав таку популярність? Свою популярність самогон отримав завдяки алхімікам, які Хімічна формула самогонупроводили досліди з різними мінералами і хімічними сполуками, а також додавали продукти харчування. В кінцевому підсумку, алхіміки зрозуміли, що чудова сила, яка їх веселила ? живе в спирті, якщо мати до нього правильний і помірний підхід. Далі спирт використовували для різних настоянок трави, навіть називали ?водою життя?.

У Росії самогон прославився за рахунок смакових пристрастей ИванаIV. Саме при Івані Грозному з’явився перший шинок, який був відкритий в Балчузі. Допускалися в такі розважальні заклади виключно багаті і знатні люди. Спочатку, самогон вважався не алкогольним, а цілющим нектаром.

Монастирі поступово стали епіцентром самогоноваріння, а самими ?питущими? вважалися північні міста (Твер, Брянськ, Томськ).

Поділяли алкоголь на чотири види: просте вино, боярське, подвійне і добре. Міцніше інших міцним вважалося — подвійне, а дорогим ? боярське.

Популярність самогонного напою пояснюється ще тим, що власники шинків часто відпускали його в борг, таким чином, поневолюючи ?зеленим змієм? простий народ.

Російський самогон 19века по своєму смаку утер ніс навіть знатного французькому коньяку. Гнали цей напій повільно, заради якості пропадало близько 95% сировини. З 1200 літрів затору (350кг. зерна та солоду, 20 кг. дріжджів) виходило приблизно 40 л. ?хлібного вина?. Тому такий п’янкий напій вважався на вагу золота!

Женемо самі!

Історія виникнення самогону яскраво свідчить про те, що цей напій отримували з чого завгодно. Але ми поговоримо про класичному рецепті. Основою такого самогону є — брага. В її структуру входить:

 • Звичайна, проточна вода;
 • Цукор;
 • Дріжджі, які можна купити в продуктовому магазині.

Усі ці компоненти зброджуються в правильних пропорціях. Зброджування ? це дивовижна хімічна реакція розщеплення цукру з-за впливу дріжджів на етиловий спирт, воду і вуглекислий газ. При цьому суворо повинна дотримуватися температура. Найкомфортніша температура для дії процесу зброджування по ГОСТу, становить ? 18-24оС.

Хімічна формула самогонуРозглянемо складові браги окремо:

 • Дріжджі ? це першооснова процесу зброджування. Володіють унікальною здатністю перетворювати цукор за рахунок впливу ферментів в етиловий спирт і вуглекислий газ. В даному випадку краще буде застосувати спиртові дріжджі.
 • Вода ? має вагоме значення у створенні різних напоїв, і самогон не є винятком. Від якості води на 60% залежить рівень і якість самого самогону. Тому вода повинна відповідати всім гігієнічним вимогам, які звичайно пред’являються до питної води. Використовувати потрібно сиру воду, так як кипяченная не містить потрібного дріжджам розчиненого повітря.

Один із самих простих і поширених рецептів браги ? це брага з цукру. Отже, чого і скільки нам знадобиться:

 • 1 кг. цукру
 • 4-5 л. води
 • 100 р. дріжджів

І як було сказано вище, кожен компонент має свою дію.

Дистиляція браги ? це пріоритетний етап у самогоноварении. Чому? Від нього безпосередньо залежить смак продукту в готовому вигляді. Цей процес можна розділити на етапи:

Просіювання летких фракцій

При температурі 65 ° с брага випаровує шкідливі фракції (метиловий спирт, оцтовий альдегід і т. д.). Після чого проявляється запах спирту і сконденсована рідина. Це фракція у дистиляції отримала назву ?голова?, яку треба ?відрубувати? — відбирають в окрему ємність для подальшого використання в технічних потребах.

Поки температура не дійшла до 63оС, брагу гранично нагрівають,після чого швидкість нагріву різко зменшують, і розмірено виходять на 65-68оС. Якщо упустити цей етап, то можна заморозити апарат. Хімічна формула самогонуВнаслідок чого, втрачається якість продукту. Але виправити становище може подальша перегонка. Вихід готового продукту становить приблизно третину всього обсягу браги.

Друга перегонка або вихід готового продукту

Після виходу ?голів?, потрібно підставити тару для збору самогону і доводити швидкість нагріву приблизно до 78оС. Вихід продукту почнеться через якийсь час. При температурі 85 — збір самогону припиняють.

Висновок останньої фракції

При температурі нагріву 85оС дистилят відбирають в окрему тару. Ця відібрана фракція йде в наступну порцію браги, для підняття градусу фортеці. На виході самогон повинен бути по ГОСТу фортецею 35-50% оборотів. Також ГОСТ визначає зовнішній вигляд самогону ? прозорий або злегка каламутний, але при цьому не повинен містити сивушних масел. А смак за стандартом, повинен бути чітко виражений.

Виморожування

Цим способом можна цілком замінити другу перегонку. Для цього потрібно самогон міцністю 40 – 45оС помістити в тару і поставити в морозильну камеру. Потім спирт злити, а лід викинути. Чистий спирт, звичайно, не вийде, але буде самогон високого очищення і сильної фортеці. Недоліки цього методу: трудомісткість і тривалий термін отримання готового продукту. Чому б тоді не скористатися іншими методами?

Ще один з найпоширеніших способів вигонки самогону ? за допомогою зернових культур. Самогон з пшениці (підходять практично всі сорти) виходить в готовому вигляді більш якісний і смачний, ніж інші варіанти перегонки (особливо з участю цукру). Щоправда, процес сам по собі копітка і вимагає технологічності. Етапи приготування браги полягають у пророщуванні пшениці з подальшим настоюванням на воді з додаванням цукру. Потім, коли брага буде готова, пшеницю знову заливають водою і присипають цукор. Цю процедуру повторюють 4-5 разів. В результаті Ваш продукт на виході буде не тільки смачний, але витриманий по ГОСТу. Наполягати і надалі слід зберігати в теплому місці.

Інші сорти самогону

Не менш популярний хлібний самогон, який виготовляється з таких сортів зернових, як:

 • Хімічна формула самогонупшениці;
 • Ячменю;
 • жита;
 • вівса.

По мінімуму фортеця самогону з різних сортів зернових культур приблизно 32о.

Також непоганий самогон виходить з яблук різних сортів. Здавалося б, очевидно, що для такої справи підуть солодкі сорти. Але як випливає з практики, ефективна наступна формула:

Солодкий сорт + Кислий сорт = Ароматна яблучна брага.

Такий самогон з різних сортів яблук, в результаті буде не тільки смачний, але і дуже ароматний.

Апарат для дистиляції

Не останнє місце в цій справі посідає самогонний апарат. Такий апарат, являє собою конструкцію у основі якого лежить скороварка. Але за останні роки стали з’являтися більш сучасні конструкції апаратів, відповідають ГОСТу. Такі апарати дозволяють отримати більше обсягу якісного готового продукту, при цьому витративши набагато менше часу.

Трапляється так, що відсутня вода (з якихось причин), для охолодження парів в самогонному апараті, тоді можна скористатися апаратом автономного охолодження. Цей апарат складається з: ємності для води 30л, дивертера, шланги ПВХ і помпи. Також існує апарат повітряного охолодження. Але автономне охолодження за допомогою води, є більш ефективним, так як вода довше нагрівається і не випаровується.

Умови зберігання та термін придатності напою

ГОСТ на термін придатності цього продукту складає 2 роки, але при правильному зберіганні може збільшитися. Залежить це від умов зберігання. Температура, в якій знаходиться рідина, не повинна бути нижче 5оС градусів і перевищувати 20 с, вологість приблизно 80 % (вимоги Госту). Не забуваємо і про Хімічна формула самогонуруйнівний властивості сонячних променів: тримайте самогон в темному місці.

Якщо ж самогон були додані фрукти або ягоди, то термін придатності значно скорочується до декількох місяців. А термін придатності настоянки самогону на травах становить приблизно 1 рік.

Також важлива тара ? зберігати або провозити (якщо знадобиться) краще в склі. Так як самогон ? це дуже активна речовина, він може вступати в реакцію з іншими матеріалами. Тому не потрібно зберігати, наприклад, в пластиковій пляшці. Якщо додавали фрукти або трави для різних настоянок ? тоді краще вживати напій протягом півроку. І ще один важливий момент ? кришка повинна герметично закриватися, щоб спирт не випаровувався.

Самогоноваріння ? форма бізнесу!

В часи Радянського Союзу про самогоноварении знали майже все і робили майже все. Самогонка йшла в хід, наприклад, як оплата за виконану роботу, так і без участі цього міцного напою не обходилося жодне свято. Часто варили самогон на весілля, якщо раптом горілка закінчиться ? буде, ніж продовжити веселощі.

В даний час самогоноваріння трохи зменшило хід, але не припинилося. Народ гнав, і буде гнати настільки міцний напій. Тим більше, що зараз можна зробити гарну високоякісну очистку і додати різні ароматизатори, для поліпшення смаку і аромату готового продукту.

Бізнес сам по собі ? це діяльність, спрямована на отримання прибутку. Бізнес-схема виробництва та продажу самогону вкрай проста: зробив — продав. Як би блюзнірськи звучить, але заробіток на чужих слабкостях завжди приносив хороші гроші.

Важливо пам’ятати, що кожен бізнес-проект починається з добре продуманого плану дій. Не менш важливі: особисті якості підприємця та його фінансове благополуччя. Ці ж правила діють і у відношенні самогоноваріння, якщо робити з цього прибутковий бізнес.

Торгівля алкогольною продукцією ? це високо ліквідний бізнес у всі часи, який приносив колосальний прибуток, як виробникам, так і її реалізаторам. Тільки треба, щоб був відповідний документ — патент. За підприємницьку діяльність без нього, загрожує штраф з повною конфіскацією продукції.

Як правило, такий бізнес починають із самогону, який легко робиться і відрізняється дешевою сировиною. На сьогоднішній день за допомогою такого міцного напою, можна непогано заробити. Вся справа в тому, що видавати цей продукт. Ось, наприклад: можна продавати як дезінфікуючий засіб для настінної плитки або кахлю, або для протирання рук і т. д. словом, скільки Ви будете заробляти, залежить тільки від Вас.

Ваш бізнес в Ваших руках!

Юридичні аспекти ?пального? бізнесу

Якщо все ж Ви вирішили зайнятися таким видом бізнесу, то не зайвим було б ознайомитися з чинним Хімічна формула самогонузаконодавством.

Необхідно зробити документи, які дозволяли б виробляти і реалізовувати продукцію в межах закону (ліцензія, патент тощо). Патент ? дає право займатися діяльністю, зазначеної в ньому. Цей самий патент Ви можете отримати видають ліцензії органах. Також важливо, щоб продукт відповідав вимогам Госту Р 56368-2015, який звучить так: ?Російські традиційні напої з натуральної сировини. Технічні умови?, відноситься, в тому числі і до самогону.

Уряд Росії дало відмова на законопроект ?Про заборону збуту та виготовлення з метою збуту міцних спиртних напоїв домашнього вироблення?. Отже, чинне законодавство Російської Федерації не проти виробництва самогону, так само як і інших видів алкогольних напоїв, для особистого споживання. Зі списку адміністративних правопорушень виробництво самогону в домашніх умовах було виключено в 2002 році. Крім того, самогонні апарати не тільки виробляються для потреб народу у великих масштабах, але і роблять цілком законної продаж.

Правила вивезення і ввезення міцного напою

Тепер, що стосується правил вивезення і ввезення самогону через митний кордон. Взагалі перевозити можна, але перевозити ? правильно, за законом. Без сплати митного податку можна провезти через кордон 3 літри алкоголю. Із сплатою митного платежу можна провезти ? від 3 до 5 літрів. А більше 5 літрів провозити ? фізичній особі не дозволяється.

Але що якщо Ви летите на літаку? Для початку потрібно визначитися, як Ви збираєтеся перевозити самогон: у багажі або на борту літака. Провозити спиртні напої в багажі літака на всередині російських рейсах можна при дотриманні деяких правил:

 • Провезти алкоголь міцністю до 24%, пасажири можуть старше 21 року.
 • Фортецею 24-70% вправі провозити пасажири, які досягли повноліття, але не більше 5 літрів на 1 людину.

Якщо ж Ви вирішили перевозити на борту, то потрібно врахувати наступне: згідно з правилами Ви маєте право провозити 100г алкогольного напою в заводській тарі і в непошкодженому стані. І ще ? те, що провозити спиртне можна на борту літака, це не означає, що його можна там розпивати. Це питання потрібно уточнювати заздалегідь у авіакомпанії, з якою Ви полетите.

Скільки і яким способом провозити самогон чи інший алкогольний напій, вирішувати Вам ? тільки робіть це правильно!