Хороші роки виноробства у Мердока, Франція

Врожаї початку 90-х нагадали нам, що виноробний район Бордо знаходиться на узбережжі. А це означає, що клімат теплий, підходящий для визрівання винограду, що осінь досить довга, а весна — м’яка. Але тим не менше і тут існує маса небезпек: дощів у невідповідний час, особливо у вересні та жовтні, а також морози.

В прибережному кліматі, коли дозволяє погода, вдається створювати дивно складні вина. Але існує й інша сторона медалі — роки, коли погода не сприяє виноробству. Літо може бути надто похмурим і вологим, як це трапилося в Бордо в 1192 році або літо проходить відмінно, але в останній момент вже дозрілі грона страждають від дощу, як це було в 1993 і 1994 роках.

Але навіть у гарні роки в Бордо тримають курс на вина, що не потребують тривалої витримки. Частково це відбувається тому, що зараз високі врожаї, а концентрація недостатня, щоб витримати двадцятирічне дорослішання. Частково це питання мистецтва виноградаря: чим молодше вино, тим воно привабливіше. Йому не потрібно довго і похмуро зріти, щоб з лялечки перетворитися на красуню-метелика.

Для більшості червоних бордоських вин пік настає через 5-10 років витримки, і тільки кращим винам потрібно більше часу. (А тим, хто сумує про минулі часи, я скажу: двадцять років тому, коли врожаї були скромнішими, а вино розвивалося повільніше, більша частина Бордо опинилася на межі банкрутства. Тепер же провінція потопає в грошах. Так чи можемо ми їх звинувачувати?)

Але деякі з старих правил ще живі. Гарне шато, яке піклується про якість, зробить добре вино і бідний рік. А ледачий винороб може створити жахливе пійло і при багатому врожаї.

Також рекомендуємо прочитати:

2000 Винятковий урожай.

1999 Достатньо дощовий рік, який дав різноманітні результати.

1998 Вина відрізняються від гарних до чудових, але у вересні були зливи.

Читайте також: Альто-Адідже – регіон виноробства в Італії: Вина Альто-Адідже

1997 Самий ранній збір врожаю за весь вік. Виноград не до кінця визрів, так що якість не завжди передбачувано.

1996 Гарні сонячні умови аж до вересня і початку жовтня. На світ з’явилися відмінні вина.

1995 Дощ зіпсував те, що могло б стати відмінним урожаєм. Ті винороби, у кого вистачило сміливості виїхати осінні зливи, створили кращі вина з 1990 року.

1994 Боже мій! Цей рік був би чудовим, якби у вересні не почалися дощі і не зіпсували б виноград Але і тут є деяка кількість дозрілих, концентрованих вин, особливо в Помероле. Сен-Естеф і Сен-Жюльєн теж виявилися на висоті. Так що вибирайте шато обережно.

1993 Це ще більш вологий рік, чим 1994-й. Кращі вина врівноважені, легкі і елегантні. Менш вдалі — худі і щільні.

1992 Саме вологе літо за останні 50 років. Вина вийшли надзвичайно ординарні і прісні. Вважається, що ще одного такого невдалого року в Бордо бути не може.

1991 Жахливий весняний мороз різко скоротив розміри врожаю, а осіння злива змила і його залишки. Так що залишається сподіватися лише на найвідоміші імена.

1990 Останній з казкової низки врожаїв, що почалися в 80-х. Жаркий, сонячний рік м’яких зрілих вин, чудових за якістю. І незважаючи на приголомшливий, п’янке багатство смаку, вони залишаються добре скроєними, відкриваючи все нові і нові грані букета. Багато вина якістю нижче теж досить непогані, добре п’ються, показуючи, з якого дивно зрілого винограду вони з’явилися. Якщо кращі вина витримати ще трохи, то вони стануть просто неперевершеними,— хоча і зараз вони дивовижні.

1989 Ще один чудовий спекотний рік багатого, зрілого червоного бордо. З’явилося безліч розкішних вин, і якщо в них і є якийсь недолік, то це — низька кислотність. Деякі виноградники Грава постраждали від надмірної спеки, але більшість вин вийшли довговічними. Не варто проходити повз цих шедеврів, поки вони ще навколо нас. Адже коли вони закінчаться, ми втратимо дуже багато.

Читайте також: Кисле

1988 Найбільш «класичний» з трьох найбільших років бордоських червоних вин — 1988,1989 і 1990-го. Вина більш щільні, більш насичені таніном, ніж вина наступних врожаїв. Кращим з них потрібно 15 років, щоб досягти піку. Ті, що нижче класом, вже чудо як гарні. Рік підходить любителям ніжного червоного бордо з нотками кедра і тютюну.

1987 Легкі, але м’які вина, що вже досягли вищої точки, яка, втім, не дуже надихає. Навіть кращі з них не довголітні, їх не варто довго витримувати. Вони дуже привабливі, але ніколи не стануть прекрасними. Надто вологий був урожай. Але все одно пийте до дна!

1986 Є ряд тонких вин. Вони досить тверді, багаті таніном, але їм бракує вишуканості 1988-го. Пити їх потрібно зараз.

1985 Червоне бордо цього року виключно спокусливо. Це багаті, аромат ні, чудові вина, і деяким комунам Bourgeois вдалося створити вина, кращі за всю історію цього класу. Але цим урожаєм варто насолодитися відразу а не залишати на потім.

1984 Такого не було навіть у 1980-м. В цьому році «мерло» зазнав невдачі і більшість молодих вин виявилися плоскими і позбавленими смаку. У зрілих винах спостерігається та ж ситуація. Єдиним винятком є лише кращі вина Медока. Ці вина потрібно випити зараз або взагалі викинути.

1983 Деякі вина цього року дозріли досить рано, але кращі досі в процесі дозрівання. Урожай вийшов досить таніни, але вина володіють чудовим сухим, кедровим смаком. Особливо це вражає у винах Марго.

1982 Перший з чудових врожаїв 80-х, саме він поклав початок цієї дивовижної декаді. Вина цього року відрізняються багатством смаку, гнучкістю, вони створені з соковитого, наливної винограду. Багато вина досягли свого апогею, а кращі навіть зараз вже п’ють із задоволенням.

Читайте також: Як подавати вино

1981 Цей рік затьмарили наступні врожаї, але і насправді його не можна поставити в один ряд з ними зрілості і ефектності винограду. Але кращі вина хороші, це класичне червоне бордо. Більшість з них потрібно пити зараз.

1980 У цього року репутація бідного. Урожай був поганий, але і не був достатньо хороший. Просто миле, досить легке, трав’яниста червоне бордо з відтінком листя чорної смородини. Воно дуже добре п’ється і тому, швидше за все, до сьогоднішнього дня вже закінчилося.

1979 Темні червоні вина з багатим букетом, створені з відмінного зрілого винограду.

1978 Розкішний, приголомшливий урожай, вина вийшли фруктові, з відтінком чорної смородини. Вина вищого класу зараз досягли розквіту і приносять одне задоволення. Вина класом нижче вже варто було б випити.

Врожаї старші

1975 Цей урожай обдурив загальні очікування і довів, що виноград все ще може обвести навколо пальця і кращих фахівців. Вони пророкували багатий урожай, такий же, як був у 1961 році. Але нікому не вдалося впоратися з надлишком таніну.

1970 Кращі вина цього року все ще на висоті і являють собою чудовий, зрілий напій

1966 Деякі вина цього року цікавими і по сей день, але багато вже починають втрачати свою привабливість

1962 Вина відрізняються від хороших до дуже хороших, правда, їх затьмарює попередній урожай.

1961 Дивовижний рік насичених, духмяних і пряних вин. Кращі вина все ще прекрасні. Звичайно, якщо вам вдасться їх знайти.

1955 Зрілі стильні вина. Перший дійсно вдалий за кількістю та якістю післявоєнний рік. За ним пішов рік, коли сильний мороз згубив величезна кількість лоз.