Як дізнатися, скільки калорій міститься в пиві, харчова цінність і калорійність різних сортів пива

Як дізнатися, скільки калорій міститься в пиві, харчова цінність і калорійність різних сортів пиваПиво є одним з найбільш популярних слабоалкогольних напоїв як серед чоловіків, так і серед жінок. Багатий асортимент сортів цього продукту, особливий смак і слабкий вміст алкоголю в напої приваблює дуже багатьох людей по всьому світу. Своїми чудовими пивоварнями славляться такі країни, як Чехія, Німеччина, Англія, Бельгія, США, Канада, Данія і багато інших.

Наприклад, за даними на 2014 рік, в одних тільки Нідерландах прибуток з обсягу експорту пива склала більше двох мільярдів доларів. Їх найпоширеніші бренди — це Bavaria і Heineken.

Згідно з рейтингом популярності слабоалкогольних напоїв, пиво — це третій за поширеністю напій у всьому світі. І це не дивно, адже у продукту надзвичайно багата історія, ведуча до стародавніх часів. Люди сторіччями відточували майстерність пивоварства, зараз існує величезна кількість пивоварень по всьому світу, абсолютно різні методи виготовлення як з ячменю, солоду, так і з абсолютно різних культур, а міцність напою, звареного традиційними методами, варіюється від 0,5% (це вважається безалкогольним) до 8% і навіть 14% (міцне).

Як дізнатися, скільки калорій міститься в пиві, харчова цінність і калорійність різних сортів пиваПриродно, що багатьох людей, особливо у нинішній час, коли всі звикли стежити за фігурою, здоров’ям, харчуванням і іншим, став цікавити таке питання, як калорійність пива. Як дізнатися напевно скільки калорій в світлому пиві, наприклад, а також кількість вуглеводів. Чи Правда, що калорійність пива значно вище ніж у горілки, приміром, та інше. Давайте з’ясуємо це.

Також рекомендуємо прочитати:

Калорійність пива

Для початку варто відзначити, що побоювання, а також різні міфи щодо напою сильно перебільшені. Зазвичай люди спостерігають таку картину — часто любителі пива страждають від проблем із зайвою вагою, у них з’являються так звані ” пивні животи і цілком закономірно приходять до однозначного висновку про те що від продукту можна легко швидко набрати калорії, додати у вазі. Однак, якщо уважно розібратися в питанні, це не зовсім так.

Справа в тому що, насправді, пиво аж ніяк не калорійний продукт. Наприклад, звичайний світлий лагер менш калорійний, ніж горілка, коньяк, шампанське або навіть вино. Мало того, в світі існує навіть такий спосіб скинути зайву вагу як пивна дієта. Проблема криється в тому, що однією з характерних рис пінного алкогольного напою є сприяння підвищенню апетиту, тому так поширені пивні закуски, а також п’ють пінний продукт, як правило, в набагато більших кількостях ніж горілку чи вино.

Читайте також: Heineken: розвиток виробника та особливості пива «Хайнекен»

Як правило, для виготовлення напою заводи або просто пивовари-любителі використовують такі інгредієнти, як хміль, солод і пивні дріжджі. У них містяться вітаміни групи B, а також деяка кількість мікроелементів, вживання яких в помірних кількостях надає навіть позитивний вплив на організм. Дані мінеральні речовини перешкоджають виникненню захворювань ясен, випадання зубів.

Як дізнатися, скільки калорій міститься в пиві, харчова цінність і калорійність різних сортів пиваСвітлі сорти напою попереджають утворення каменів у нирках і сечовому міхурі, а вітаміни, що містяться в напої, покращують роботу серцево-судинної і нервової системи, а також стимулюють обмін речовин. Проте, важливо звернути увагу на те що, згідно із заявами медиків, цей пінний напій робить позитивний вплив на людський організм при вживанні виключно в помірних кількостях.

Проблеми, в тому числі із зайвою вагою, починають виникати з-за неконтрольованого пристрасті до напою. Це цілком логічно і зловживання будь-яким алкоголем, будь то хоч пиво, хоч горілка чи вино ні до чого позитивного, особливо в питаннях здоров’я ніколи не приводять. Для точного визначення калорійності пива, давайте з’ясуємо його харчову цінність, у тому числі вміст вуглеводів та їх властивості.

Харчова цінність

У чому поживну цінність напою визначають такі параметри, як фортеця, технологія виробництва, а також додані до складу інгредієнти. Якщо розглядати харчову цінність пива в усереднених значеннях на 100 грам продукту, то картина буде виглядати приблизно наступним чином:

 • світлий лагер міцністю не вище 2% — вуглеводи — 4,3; білки — 0,2;
 • звичайне світле пиво міцністю не вище 4,5% — вуглеводи — 3,8; білки — 0,6;
 • нефільтроване — вуглеводи — 4,8; білки — 0,7;
 • напій темних сортів — вуглеводи — близько 5,8; білки — 0,3.

Примітно також ще й те, що в практично будь-якому сорті пива відсутні жири. Сам по собі це дуже збалансований напій і в малих дозах вважається джерелом цілком легко засвоєній енергії.

Як дізнатися, скільки калорій міститься в пиві, харчова цінність і калорійність різних сортів пиваДля того, щоб з’ясувати, скільки калорій в пиві 0,5 мл об’ємом, наприклад, необхідно його енергетичну цінність в стограмових порцій помножити, в конкретно цьому випадку, на п’ять. Таким чином, ми отримаємо рівень калорійності напою. Варто відзначити, що в половині літра горілки набагато більше кілокалорій ніж в рівному такій же кількості пива. 1350 ккал міститься в половині літра горілки, в той час як в пінному напої такого ж обсягу буде приблизно 250 ккал. Але це сильно усереднені значення, щоб краще уявляти собі калорійність пива необхідно розділити його на сорти.

 • світлий лагер міцністю не вище 2% — це приблизно 30 ккал на 100 мл напою;
 • пінне пиво більше 5% — близько 50 ккал;
 • живе нефільтроване — від 40 до 50 ккал;
 • міцні, темні сорти — більше 50 ккал;
 • безалкогольне пиво — 33 ккал.

Читайте також: Пиво «Жигулівське»: від рецептів «Віденського» до Гостів СРСР

У тому випадку, якщо дані значення для вас мало про що говорять, давайте продемонструємо наочне порівняння цього алкогольного напою з іншими поживними продуктами:

 • половина літра порівнянна з 50 гр морозива-пломбіру;
 • літр пива за рівнем кілокалорій дорівнює одному шоколадному батончик або половині літра недиетической кока-коли;
 • 3 літри пінного алкогольного продукту можна порівняти за рівнем калорійності з порцією смаженої картоплі або одним великим гамбургером.

Калорійність безалкогольного пива

Як дізнатися, скільки калорій міститься в пиві, харчова цінність і калорійність різних сортів пиваЦікаво, що навіть безалкогольні сорти напою мають практично такими ж показниками калорійності, як і у звичайних світлих алкогольних лагерів. Простіше кажучи, випивши 1 тис. грам, або один літр безалкогольного пива людина вживає близько 330 кілокалорій. Це близько 50 грамів шоколаду або 1 гамбургер середнього розміру. Пов’язана така висока калорійність безалкогольних сортів з тим що виготовляється продукт в точності так само як і алкогольний аналог, але напою видаляється спирт.

Калорійність живого пива

В основному, так зване живе пиво не проходить процеси фільтрації і пастеризації, за рахунок чого калорійність такого напою трохи вище і може становити більше 40 кілокалорій на 100 грам продукту. Наприклад, щоб зрозуміти скільки калорій містить 1 літр розливного непастеризованого живого пива порівняємо його з таким продуктом, як смажена курка домашнього приготування. По калоріях 1 випитий літр порівняємо з 200 грамами смаженої курки.

Пояснюється висока калорійність тим що виробляється напій з використанням «живих» дріжджів, а також не проходить процес фільтрації і пастеризації, вариться без використання додаткових консервантів. Завдяки всього вищепереліченого, у такого напою більш густа, довгий час не осідає піна, а також більш яскраво виражений смак. Максимальний термін зберігання живого пива становить рівно один тиждень за умови, що напій знаходиться в прохолодному темному місці, наприклад, в холодильнику.

Читайте також: Хугарден (hoegaarden) — пиво з яскравим смаком та незабутнім ароматом

Калорійність еля

Як дізнатися, скільки калорій міститься в пиві, харчова цінність і калорійність різних сортів пиваЕль — це теж один з різновидів досить калорійного пива, що виготовляється за допомогою дріжджів верхового бродіння. Цей спосіб виробництва пінного напою більш древній в порівнянні з виготовленням лагерів низовим бродінням. Популярний ель переважно у таких країнах, як Британія та Ірландія. Кількість калорій на 100 мілілітрів становить понад 40 кілокалорій.

Висновок

При вживанні пива в помірних кількостях, не більше половини літра за добу, без зайвих закусок, у тому числі снеків, людина матиме виключно позитивний вплив на своє здоров’я. Зниження артеріального тиску, профілактика утворення каменів у нирках, поліпшення роботи серцево-судинної системи.

Однак, важливо пам’ятати про те, що напій стимулює обмін речовин, за рахунок чого значно посилюється апетит і мало хто може відмовити собі в тому, щоб пропустити пару зайвих келихів пінного напою, особливо в поєднанні з жирної смаженої закускою або снеками. В цьому якраз і криється причина набору зайвої ваги, а надлишок алкоголю в організмі також негативно позначається на здоров’ї.

Як дізнатися, скільки калорій міститься в пиві, харчова цінність і калорійність різних сортів пиваВипиваючи, наприклад, по три літри пива на день через якийсь час відбувається вимивання солей з організму. Це в невеликих дозах корисно, але при регулярному таким вживанні організм може не встигати виводити токсичні продукти і з часом може почати відбуватися навіть зневоднення організму, що дуже небезпечно для нирок та інших органів. Це однозначно стрес для організму і він починає виробляти запаси кілокалорій що і відбивається на зайвому наборі ваги.

Вживайте пиво правильно, зберігаючи культуру споживання напою, як снеків використовуйте тільки низькокалорійні продукти і намагайтеся пити не більше 0,5 літра на добу. При дотриманні таких простих умов ви не тільки не додасте у зайвій вазі, але і зробите більш або менш позитивний вплив на здоров’я вашого організму.