Як фільтрувати вино в домашніх умовах

Зміст

 • Чому при виготовленні вина продукт виходить каламутним
 • Що потрібно зробити заздалегідь
 • Способи фільтрування вина
 • Освітлення вина – додатковий етап виноробства
 • Заключна стадія відділення продукту від нерозчинних частинок

Домашнє виноробство супроводжується утворенням в продукті нерозчинних речовин. Частина з них осідає на дно, інша залишається в підвішеному стані. Частинки, що знаходяться у винному матеріалі, слід укрупнити. Тоді вони стають важчими і опустяться на дно ємності.

Чому при виготовленні вина продукт виходить каламутним

Перша стадія виноробства – виготовлення мезги. Для її отримання рекомендують брати свіжі незапыленные, сухі ягоди, з рештою природним нальотом. Насправді в масу через недогляд Як фільтрувати вино в домашніх умовахможуть потрапляти не зовсім чисті ягоди, з невеликими чужорідними включеннями. Такі домішки згодом можуть зробити вино каламутним.

Ягоди потрібно грамотно подрібнити. Не дуже дрібно і не дуже крупно. Кісточки і зернятка дробити не можна. Якщо роздрібнилося щось зайве, частинки будуть перебувати у зваженому стані у вині. Після закінчення бродіння мезги, її пропускають через марлю для отримання сусла. Це, по суті, перше фільтрування в процесі отримання вина в домашніх умовах. Важливо зробити процедуру акуратно. Поспішне проціджування призведе до появи суспензії.

При бродінні «працюють» ферменти дріжджів сусла. По закінченні процесу частина ферментів і інших компонентів дріжджів осідає на дно, інша залишається в розчині. При низькій температурі бродіння може не завершитися остаточно, що призведе до утворення суспензії. Тому важливо ємність, в якій виготовляється домашнє вино не переохолоджувати, витримувати при значенні температури приблизно 20°С.

Ймовірність появи каламутного продукту зростає при його занадто низької фортеці. Збільшення кількості доданого цукру активізує ферментативну реакцію, кілька підвищить концентрацію спирту, якість. Зважені частинки будуть з’являтися в меншій кількості.

За сукупністю всіх перерахованих причин вино слід обов’язково фільтрувати.

Що потрібно зробити заздалегідь

Стадії відділення осаду передує його формування. Для утворення повноцінного не Як фільтрувати вино в домашніх умовахрозчинилося шару ємність за кілька днів встановлюють на піднесену поверхню. Можна поставити на стіл або стілець. Бажано при цьому судина не стрясати, не збовтувати. Потрібно почекати поки не з’явиться чітка лінія розділу між рідкою фазою і придонним шаром.

Потім за допомогою шланга, який занурюють на відстань, що перевищує 2 см від осаду, рідина подсасывают і зливають в іншу посудину. Приймаюча тара повинна знаходитися на 1-1,5 м нижче початкової. Шланг бажано використовувати гумовий. Якщо такий неможливо знайти, можна взяти будь, зроблений з харчового полімеру. Важливо стежити за тим, щоб кінець шланга знаходився на віддалі від осілого шару.

Отримане вино, швидше за все, буде каламутним. Якщо його правильно профільтрувати, результат перевершить сподівання.

Способи фільтрування вина

Для фільтрування рекомендують використовувати безліч матеріалів:

 • картон,
 • полотно,
 • бязь
 • бумазею,
 • фланель,
 • марлю.

Часто у цей список вносять азбест. Всі, крім останнього матеріалу, цілком прийнятні. Численні рекомендації використовувати азбест для того, щоб фільтрувати вино, викликають подив. Відомо, що мікрочастинки азбесту в дихальних шляхах можуть ініціювати злоякісні утворення. При попаданні в шлунково-кишковий тракт небезпека менше. Але, якщо використовувати асбестсодержащий матеріал для фільтрування, ніхто не виключає можливість попадання частинок з фільтра в дихальні шляхи виконавця. Ризик надто великий і невиправданий. Тому використання азбесту в якості матеріалу Як фільтрувати вино в домашніх умовахдля відділення осаду в домашніх умовах, на наш погляд, варто уваги. Такі рекомендації не професійні і злочинні.

У картону, придатного для фільтрування вина, повинні бути визначені розміри пір, перевірити які можна дослідним шляхом. Потрібно зробити з картону конус, помістити його на велику лійку, промити підкисленою водою, змочити першою порцією вина і потім вливати потроху інше. Краї картонного конуса повинні трохи виступати за краї лійки. Якщо пори достатні за розмірами, фільтрування буде ефективним. При великих обсягах фільтр з картону потрібно буде міняти по мірі накопичення осаду. Важливо не перестаратися з фільтруванням, щоб не видалити при цьому речовини, що надають смак і аромат продукту.

Тканини, використовувані для фільтрування, можна помістити на великій друшляк в один або кілька шарів. По мірі накопичення осаду, його можна видалити. Фільтрувальне полотно можна навіть виполоскати кип’яченою або очищеній воді, дуже добре віджати і використовувати повторно.

Деякі автори рекомендують полотна тканини закріпити на каркасі, ніжках перевернутого табурета. Вийде м’який фільтр без жорсткої основи. Кріплення повинне бути дуже міцним тому, що намокшее полотно з осадом стане набагато важче. Як зручніше відфільтрувати вино в кожному конкретному випадку може вирішити сам винороб.

Освітлення вина – додатковий етап виноробства

Використання різних плодів і ягід, не завершене бродіння можуть призвести до наявності суспензії навіть у відфільтрованому винному продукті. У таких випадках вино освітлюють. Процес інакше називають обклеюванням.

Як фільтрувати вино в домашніх умовахДля освітлювальної обробки використовують:

 • танін,
 • білок курячого яйця,
 • желатин,
 • клей з риби,
 • казеїн молока,
 • глину бентоніт.

Танін рекомендують для обклеювання вин з ягід, вишень, солодких яблук, у яких мало дубильних речовин. К1 л вина потрібно додати 30гр порошку і залишити суміш на тиждень.

Збитий білок одного курячого яйця зможе освітлити 50 л винного матеріалу. Витримувати суміш потрібно близько 3 тижнів. Метод придатний для всіх червоних вин.

Желатин добре освітлить яблучні та грушеві вина. В один стакан холодної води додають 1,5 гр гранул, витримують добу, потім розбавляють теплою водою і додають до 10 л вина. По закінченні двох тижнів суспензія осяде на дно.

Риб’ячий клей освітлює подібно желатину. Метод використання аналогічний.

Для виноградних вин рекомендують в якості освітлювача знежирене коров’яче молоко. Суспензія склеює, що знаходиться в молоці, казеїн. На 10 л напою достатньо 50 мл молока. Витримати суміш потрібно при кімнатній температурі 5 днів.

Прекрасним адсорбентом є бентоніт. У нього велика поверхнева активність, відповідно, очищаюча здатність. На 1 л вина може знадобитися від 1 до 3 гр глини. Точно визначити кількість освітлювача можна, експериментуючи і спостерігаючи отриманий результат. Глина чудово поглинає речовини. Головне, не перестаратися, щоб не видалити ароматичні і смакові компоненти. Гранули Як фільтрувати вино в домашніх умовахглини заливають 10-кратним надлишком води, залишають на 12 годин. Набряклий бентоніт розбавляють таким же обсягом холодної води, додають у виноматеріал і залишають на кілька днів.

Вино, отримане після освітлення, не буде містити суспензії.

Заключна стадія відділення продукту від нерозчинних частинок

В результаті виконаних процедур виходить шар осаду на дні і очищене вино над ним. Фільтрувати на цьому етапі не рекомендується. Велика ймовірність погіршення споживчих якостей отриманого продукту. Якщо обсяг судини не дуже великий, можна акуратно виконати декантації, злити верхній рідкий шар.

При великих обсягах ємність для відстоювання потрібно помістити на підвищенні, так, як це робили спочатку. Потім за допомогою шланга злити вино в чистий посуд.

Всі процедури слід проводити акуратно, щоб отримати смачний і здоровий напій.