Зміст

  • Властивості дубового самогону
  • Збір і заготівля кори
  • Рецепт настоянки на дубовій корі
  • Коньяк на дубовій корі самогону

Сьогодні у домашніх умовах можна приготувати практично будь-які алкогольні напої. Фахівці в цій області можуть розповісти, як зробити самогон, коньяк або лікувальні настоянки. Окремо варто згадати настоянки на дубовій корі. Процес виготовлення такого самогону передбачає дотримання певних правил не тільки заготовки інгредієнтів і приготування напою, але і дегустації.

Властивості дубового самогону

Дубовий самогон порівняно із звичайними алкогольними напоями корисніше. Звичайно, користь алкоголю суперечлива – шкоди він приносить значно більше. Містяться в напої дубильні речовини дозволяють організмові ефективніше боротися із запальними процесами і бактеріями.

Дубова настоянка самогону в невеликих дозах використовується для профілактики простудних захворювань і зігрівання після тривалого перебування на холоді. Оскільки фортеця такого напою значно більше, ніж фортеця класичної горілки, приймають його в малих дозах.

Настоянки на дубовій корі не рекомендується вживати тим, хто страждає алергією на спирт або речовини, що містяться в частинах дуба.

Безпосередня реакція етилового спирту і дубової деревини протягом тривалого часу призводить до зміни кольору, запаху і смаку готового напою. Певні смакові нотки алкоголю можуть досягатися завдяки різних строків витримки. Якісний напій на дубовій корі, настояний протягом тривалого часу, можна віднести до елітних алкогольних напоїв.

Збір і заготівля кори

Дубова кора являє собою не зовсім стандартне натуральна сировина. Практично всі сировину збирається тільки у зрілих рослин. Що ж стосується кори дуба, то її знімають тільки з молодих дерев, причому чим вона молодша, тим більше в ній зберігається корисних речовин. Збирають її зі старих дерев, але з молодих гілок – молоді дерева можуть загинути через збору кори. Оптимальний час для збору сировини – весна: саме в цей час року в деревах поновлюється рух соку.

Знімається кора з дерева наступним чином: гілка спірально нарізається двічі, причому розрізи повинні знаходитися на відстані 20-30 см один від одного. Між розрізами проводиться поздовжній розріз. Після цього кора з молодою гілки легко знімається.

Зібрану сировину висушується у сухому місці, бажано на свіжому повітрі. Піддавати його впливу вологи не можна – так воно втратить всі корисні властивості. Висохлі шматочки кори дуба зовні повинні нагадувати трубочки, не гнуться, але легко ламаються.

Термін зберігання висушеної кори дуба становить п’ять років. Можна придбати вже готову сировину в аптеках.

Рецепт настоянки на дубовій корі

Настоянка готова на дубовій корі за своїм ароматом сильно нагадує якісний коньяк. Алкогольний напій готується з додаванням різних спецій і прянощів, до прикладу, нерідко додають материнки, перець, гвоздику, звіробій і коріандр. Перераховані трави не є основними інгредієнтами і використовуються тільки для додання додаткових смакових або ароматичних ноток. Основними його компонентами для приготування настоянки на корі дуба є:

  • 2 л самогону;
  • 2 ст. л. кори дуба;
  • ? Ст. л. меду.

Приготована за класичним рецептом настоянка на дубовій корі відрізняється різким специфічним запахом і присмаком, який подобається далеко не всім поціновувачам алкогольних напоїв.

Готується настоянка на дубовій корі просто. Кора дуба засипається на дно заздалегідь підготовленій ємності (можна використовувати трилітрову скляну банку) і заливається самогоном. В отриману суміш кладуть спеції, трави (за бажанням) і мед, ретельно все перемішують і накривають кришкою. Напій повинен настоюватися протягом двох тижнів у темному місці при кімнатній температурі. Утворюється на дні банки осад періодично потрібно струшувати. Через два тижні настоянка проціджують і розливають по пляшках. Готову настоянку на самогоні можна вживати.

Коньяк на дубовій корі самогону

Містяться в самогоні сивушні масла можуть негативно позначитися на смак готового напою домашнього. Перш ніж приступати до приготування коньяку на дубовій корі самогону за рецептом, самогон необхідно очистити. Зазвичай вдаються до найпростішим методам очищення – з використанням молока, активованого вугілля, марганцівки або шляхом заморожування напою. Найбільш швидким є заморожування самогону. Сивушні масла і вода примерзають до стінок ємності, очищений самогон акуратно зливається. Очищення самогону дозволить позбутися від появи неприємного смаку і запаху.

Фортеця готового коньяку з самогону не повинна перевищувати 45о, тому самогон перед приготуванням напою розбавляють.

У багатьох рецептах приготування домашнього коньяку радиться використовувати дерев’яні діжечки. Втім, їх можна замінити звичайною емальованому каструлею або скляною банкою. Алюмінієві ємності для цього не підходять – алкогольні напої під впливом металу почнуть окислюватися. Для приготування домашнього коньяку на дубовій корі краще взяти скляні банки обсягом у три або п’ять літрів і кілька кришок.

Цукровий пісок засипається в керамічний посуд або посуд з нержавіючої сталі і нагрівається на слабкому вогні до повного розчинення. Цукор повинен придбати коричневий колір. Бажано не допускати його перепалювання – коньяк з такими інгредієнтами буде володіти гірким присмаком і запахом горілого.

Розплавлений цукор акуратно заливається в самогон і ретельно перемішується. Даний рецепт домашнього коньяку ґрунтується на дубовій корі. Готовий напій завдяки ній отримує аромат, за який так високо цінується оригінальний коньяк. Смак готового напою залежить від якості використовуваної кори – вона не повинна бути старою, повинні бути відсутні сліди псування, цвілі, пошкоджень. Краще всього придбати в аптеці або заготовити самостійно натуральну тріску.

Рецепт домашнього коньяку нерідко включає різні прянощі і трави – ваніль, гвоздику, мускатний горіх, корицю або гвоздику. Додають за смаком.

Дубова кора з прянощами змішуються з самогоном, все ретельно перемішується, ємність закривається кришкою. Настоюватися напій повинен протягом трьох-чотирьох тижнів у темному прохолодному місці.

Після закінчення місяця коньяк можна вживати, проте насичений аромат і смак напій набуває після 150-180 дня.

Найбільш правильним рецептом приготування коньяку з самогону вважається наполягання його в дубових бочках, оскільки він просочується за час витримки унікальним ароматом і смаком, які і складають його цінність.