Як очистити самогон деревним вугіллям і кокосовим: очищення таблетками активованого та інших видів вугілля

Як очистити самогон деревним вугіллям і кокосовим: очищення таблетками активованого та інших видів вугілляОчищення самогону є основною стадією приготування цього алкогольного напою. Саме від хорошої фільтрації буде залежати якість готується продукту і здоров’я людини, що вживає його. Напевно кожен хоч раз замислювався над тим, чому в одному випадку ми мучимося головним болем ранок, а в іншому наша стан просто чудово. Причому кількість випитого напередодні досить переконливо.

Ніякого секрету в цьому немає, і лікарі токсикологи давно пояснили причини похмілля. Вся справа в домішках, що містяться в алкоголі. Чим вище якість очищення алкогольного продукту, тим менше шансів отримати головний біль і нудоту.

Як очистити самогон

Як очистити самогон деревним вугіллям і кокосовим: очищення таблетками активованого та інших видів вугілляДомішки, що містяться в неочищеному самогоні, є, по суті, отруйними речовинами або токсинами як їх прийнято називати.

Також рекомендуємо прочитати:

Накопичені токсини через кілька годин після вживання алкоголю вступають в боротьбу з нашим організмом і потрібно дуже багато зусиль і часу для їх придушення і нейтралізації. Не кажучи вже про те, що в критичній кількості вони можуть призвести до дуже сумних наслідків.

Таким чином, очищення самогону є не тільки естетично необхідною дією, але й надзвичайно важливим, з точки зору безпеки.

Існує кілька видів очищення самогону в домашніх умовах. Це і наукові методи, і домашні рецепти. Деякі з них досить екзотичні, але, як стверджують автори, дуже дієві.

Очищати рекомендують продукт, доведений до тридцяти п’яти градусів. Можна і менше, але більше не рекомендується. При такій температурі сивушні домішки більш рухливі і легше піддаються очищенню.

При очищенні важливо відокремити масла від водної суміші і етиловий спирт. Перед початком процедури самогон готують. Він повинен протягом двох діб настоятися і охолоне до кімнатної температури.

Фільтрація самогону в домашніх умовах

Як очистити самогон деревним вугіллям і кокосовим: очищення таблетками активованого та інших видів вугілляЗ безлічі запропонованих рецептів найбільш популярним способом є очищення самогону з допомогою марганцівки і вугілля. Алкогольний напій в таких випадках виходить прозорим і дуже чистим. До того ж, чистка самогону вугіллям в домашніх умовах зовсім не складна.

На жаль, після першої прогонки приготований вами напій просто вражає своїм неприємним запахом. Перевірити його на міцність можна наступним способом: виливши трохи рідини на порцелянову тарілку, самогон підпалюють. Якщо міцність напою менше тридцяти градусів, він не загориться. Такий самогон непридатний до вживання.

У тому випадку якщо його фортеця сягає сорока градусів, горіти рідина буде рясно і блакитним полум’ям. Після вигоряння на тарілці можна буде побачити маслянисту рідину. Вони і є тими сумішами, від яких самогон слід очищати.

Сивушні масла, які ми бачимо після вогню дуже шкідливі для здоров’я. Крім них, в неочищеному самогоні містяться і інші отруйні речовини, від яких треба позбутися за допомогою очищення:

 • Ефір оцтово-метиловий.
 • Спирт метиловий.
 • Кислота мурашина.
 • Спирт аміловий.
 • Ефір валеріани.
 • Альдегід оцту.
 • Ефір мурашиний.
 • Масляний ефір.

Читайте також: Ректифікаційна колона для самогонного апарату

Зараз в магазинах з’явилося безліч видів фільтрів для очищення. Їх встановлюють безпосередньо в апарат для перегону.

Етапи фільтрації самогону

Як очистити самогон деревним вугіллям і кокосовим: очищення таблетками активованого та інших видів вугілляЩоб очищення було повним слід пройти кілька стадій, що включають хімічну очистку, перегонку, а також фільтрування з подальшим настоюванням.

Дуже важливо, щоб продукт перед процедурою був кімнатної температури, так як підігрітий спирт погано і недостатньо ефективно очищається від різних домішок. Аж до того, що багато речовини просто неможливо вловити.

Після чого рідина обробляють марганцівкою в кількості двох грамів на один літр. Важливо марганцівку попередньо розвести в кип’яченій воді і тільки після цього вилити в самогон. Розмішавши як можна ретельніше, чекають випадання осаду. Через десять годин самогон повинен посвітліти. Напій пропускають через полотно і роблять другу перегонку.

Якщо продукт високо градусний, то його попередньо розбавляють водою щоб він став трохи більше сорока градусів і прогрівають у спеціальній посудині. Спочатку температуру підігріву доводять до шістдесяти градусів, а після повільно до вісімдесяти.

У першій отриманої фракції будуть міститися різні низькокиплячі домішки. Тому ця частина спирту піде на технічні потреби. Кількість його приблизно сорок мілілітрів з одного літра самогону.

Подальшу фракцію отримують під час нагрівання рідини до дев’яносто п’яти градусів. Вона вже піде для приготування самогону.

У третій фракції великий вміст сивушних масел і низька концентрація спирту. Бажано третю фракцію переганяти двічі.

Тепер настала черга фільтрації напою. Перед нею рідину слід розвести до такого стану, що концентрація спирту становила не більше сорока п’яти відсотків.

Очищення самогону активованим вугіллям в таблетках

Як очистити самогон деревним вугіллям і кокосовим: очищення таблетками активованого та інших видів вугілляДуже багато вважають достатнім фільтрацію за допомогою таблеток сорбенту. Активоване вугілля для очищення самогону можна придбати в аптеках. Насправді набагато ефективніше буде проведена очистка якщо використовувати деревне вугілля, приготований власноруч.

Як очистити самогон активованим вугіллям? У очищення активованим вугіллям є істотний мінус – ціна сорбенту. Точніше – його кількість, помножена на ціну. Для того, щоб обробити один літр самогону потрібно двадцять блістерів.

Враховуючи ціну в 4 рубля за блістер, то нескладно підрахувати у скільки обійдеться очищення самогону активованим вугіллям. З іншого боку, таблетки легко дістати і якщо немає можливості виїхати на природу і заготовити вугілля, то такий спосіб стає цілком прийнятним.

Очищення самогону деревним вугіллям. Як використовувати деревне вугілля для очищення самогону:

 • можна в якості очищення спирту використовувати кокосовий сорбент;
 • перед тим як отримати з дерева вугілля, його очищають від кори;
 • з чурок обов’язково прибирають сучки, а самі чурки звільняються від серцевини;
 • не варто використовувати старі дерева, яким більше тридцяти років;
 • найкращий продукт виходить з бука, сосни і берези;
 • трохи гірше з липи, дуба та ялини; з осики, вільхи і тополі вугілля буде найменш ефективний.

Читайте також: Застосування насадки Панченкова в самогонному апараті

Якщо хочете отримати високоякісний продукт, візьміть для приготування вугілля березові цурки. Березовий сорбент вважається елітним і використовується для приготування високоякісної горілки.

Навіть у найдосвідченіших самогонників виникають труднощі під час очищення. Але цього можна уникнути, якщо з багатьох способів вибрати очищення вугіллям. Інакше цей процес називають углеванием.

Сама будова деревного вугілля допомагає абсорбувати будь-рідкий продукт. Крім того, він поглинає той неприємний запах, від якого у новачка може навіть виникнути блювотний ефект.

Харчова промисловість пропонує скористатися такими видами сорбенту, які вже давно і успішно використовуються у виробництві горілки. Це березовий вугілля БАУ і кокосовий БАУ-ЛВ. На відміну від цих продуктів, активоване вугілля з аптеки не має повністю рослинне походження. Його часто виготовляють з кісток тварин.

Таким чином, він не зможе добре відфільтрувати масла та інші шкідливі домішки з вашого напою. А значить і високоякісний продукт не вийде.

Не підійде і вугілля з протигазів, хоча деякі його використовують, і він їх цілком влаштовує. Можна спробувати сорбент з фільтрів для води, але перед вживанням варто переконатися в його натуральному деревному складі. Неприпустимі у вугіллі які-небудь сторонні домішки.

Очищення самогону вугіллям для шашлику

Як очистити самогон деревним вугіллям і кокосовим: очищення таблетками активованого та інших видів вугілляВ якості фільтра цілком підійде вугілля від вигорілих дров з мангалу, на якому смажилися шашлики. Дуже часто саме його і використовують для очищення самогону. Головна вимога – вугілля повинен бути добре прогоріли.

Витягують його з мангалу, коли він ще тліє і поміщають у герметичну ємність з металу. Герметичність потрібна для того, щоб до тліючої деревини не надходило повітря, і він зміг добре прогоріти.

Самогон, пропущений через такий вугілля набуває приємний аромат смаженого м’яса, диму і багаття. Цей домашній метод набагато приємніше, ніж чистка активованим вугіллям.

Очищення самогону вугіллям в домашніх умовах:

 • Вугілля подрібнюють як можна дрібніше. Повинні зберегтися невеликі часточки.
 • Береться ємність невеликого розміру і засипається підготовлений сорбент.
 • Підготовлений продукт перед очищенням розбавляють водою для того, щоб вміст спирту в ньому становила трохи більше сорока градусів.
 • Налийте в неї самогон з таким розрахунком, щоб на кожні двадцять п’ять грамів вугілля доводилося півлітра рідини.
 • Ємність з самогоном ставлять у темне місце попередньо щільно закривши.
 • Рідина настоюють протягом п’яти днів, щодня струшуючи.
 • Через три дні самогон акуратно зливають, залишаючи осад в ємності. Залишилося з допомогою шару вати провести додаткове очищення тепер вже від вугілля і продукт готовий до вживання. Очищати вугіллям рекомендують і будь-яку горілку. Так, ви переконаєтеся в якості продукту і убезпечите себе від неприємних сюрпризів.

  Читайте також: Ареометр — визначник міцності спирту і домашнього вина

  За допомогою активованого вугілля можна швидко очистити покупну горілку. Для цього береться пластикова пляшка з-під води і зрізається дно. У кришці проробляють отвори і кладуть із зворотного боку вату, десять таблеток активованого вугілля і знову ватяні диски.

  Горілку заливають в обрізану пляшку і чекають поки стече рідина через отвори в кришці. Очищення активованим вугіллям в домашніх умовах — швидкий і надійний спосіб убезпечити себе.

  Очищення самогону з допомогою кокосового вугілля

  Як очистити самогон деревним вугіллям і кокосовим: очищення таблетками активованого та інших видів вугілляЕфективною і дуже якісної вважається очищення кокосовим вугіллям. Його можна купити в спеціалізованих відділах, де продають інгредієнти для самогоноваріння, а можна приготувати і самим.

  Його метод приготування ідентичний деревній. Кокос рубають на невеликі частини і розводять з ними вогонь. Вугілля з кокоса виходить з дрібними порами, які відмінно затримують шкідливі речовини.

  Остиглі частинки просівають через сито. Цей спосіб очищення тільки на перший погляд здається, таким дбайливим. Насправді для очищення одного літра самогону знадобиться всього п’ятнадцять грамів кокосового вугілля.

  Вже через три дні самогон проціджують і пропускають через воронку з ватою і невеликою кількістю вугілля. Ті, хто використовував вугілля з кокоса хвалять його за хороший смак отриманого продукту і його прозорість.

  Для зручності фахівці самогоноваріння радять зробити лійку з вугіллям і ватяними дисками. Для цього підійде будь-яка наявна в будинку воронка, на дно якої кладуть ватні диски в кількості двох або трьох штук, шар вугілля і знову два ватних диска. Цю воронку підставляють під капає струмінь самогону, що стікає з апарату.

  Слід врахувати, що цей спосіб очищення через лійку поступається традиційним методом, викладеним вище. Як воронки можна використовувати пластикову пляшку. У неї відрізається дно, а горлечко обкладається ватою і сорбентом.

  Саму пляшку радять попередньо обернути шаром марлі. Не забувайте про пропорціях. Так, на один літр рідини доводиться п’ятдесят грамів деревного вугілля.

  Якщо немає бажання готувати воронки або є сумнів у їх надійності, то можна скористатися звичайним фільтром для води. В нього наливають наш продукт і пропускають через декілька разів. Фільтр змінюють після кожної третьої прогонки.

  Поради фахівців

  • Як очистити самогон деревним вугіллям і кокосовим: очищення таблетками активованого та інших видів вугілляВугілля перед тим як його використовувати промивайте водою. Так, потім скоротитися час для відстоювання та повторної очистки.
  • Сорбенту можна покласти трохи більше рекомендованої норми, а от менше не бажано.
  • При сумніві якості використовуваного сорбенту, попередньо випробуйте його на невеликій кількості рідини.
  • Не можна користуватися повторно одним і тим же складом.