Зміст

 • Вплив сивушних масел на продукт
 • Очищення браги молоком для подальшої перегонки
 • Очищення молоком без перегонки
 • Спосіб очищення молоком з перегонкою
 • Очищення сухим молоком

Очищення самогону – це важливий етап виробництва продукту, який деколи пропускається початківцями виробниками цього міцного напою. Існує думка, що саме неочищений продукт є натуральним, і тільки він володіє оригінальним смаком і запахом. Саме ці відмінності від горілки, виробленої в заводських умовах, в першу чергу і роблять самогон популярним.

Дійсно, самогон є оригінальним і натуральним міцним напоєм, мають свої характерні смакові властивості і запахи, які можна варіювати, застосовуючи різні рецепти його виготовлення. Але, незважаючи на доводи про природному виробництві та самобутності продукту, виробленого в домашніх умовах, очищення його від присутніх сивушних масел буде не тільки бажаним етапом виробництва, очищення самогону від різних шкідливих домішок, просто необхідна.

Вплив сивушних масел на продукт

Існує думка, що сивушні масла – це погано, вони приносять суцільний шкоду і від цих компонентів необхідно позбавлятися самими рішучими заходами. Це не зовсім так. Сивушні масла – це узагальнене поняття різних речовин, що містяться в будь-якому вигляді алкоголю, незалежно від рецепту, з якого він виготовлений. Без вмісту таких речовин, наявних у складі продукту, будь-міцний алкогольний напій буде невдалим, які не мають своїх індивідуальних особливостей. Слід розрізняти потрібні, необхідні в «міцних рідини» компоненти й шкідливі, небезпечні для здоров’я.

Основним шкідливим компонентом, який входить до складу масел сивухи, безумовно, вважається ізоаміловий спирт. Саме для видалення отруйної речовини з приготавливаемого в домашніх умовах продукту і проводиться очищення саморобних спиртних напоїв. Ізоаміловий спирт – це токсична речовина, здатна наносити опіки на шкірі і при попаданні в органи дихання, кашель та задуха. Саме ця речовина становить 60% від сивушних масел в самогоні.

Велика частина решти сивушних масел, як було з’ясовано в науково-дослідному інституті наркології Міністерства охорони здоров’я Росії в результаті низки проведених експериментів, не тільки потрібна, а необхідна. Ці компоненти служать для захисту печінки, активуючи її роботу раніше, ніж спирт починає надавати свій вплив на організм. Завдяки такому механізму захисту, у людини знижується тяга до алкогольних виробів.

Способів, що дозволяють якісно очистити міцні напої в домашніх умовах, що дають можливість позбутися не тільки від шкідливих складових частин, але й від неприємного специфічного запаху досить багато. На представленому відео демонструються найбільш популярні варіанти того, як можна очистити самогон з допомогою молока в домашніх умовах.

Існують різні методи очищення молоком, що дозволяють отримати якісний продукт. Очищення може виконуватися в двох напрямках по різним варіантам:

 • очищення браги для подальшої перегонки в міцний алкогольний напій;
 • очищення самогону, який або буде навперегін повторно, або вже готовий до вживання.

Очищення браги молоком для подальшої перегонки

Для застосування цього способу знадобиться 1 л молока для браги, рецепт якої складається з 5 кг цукру, півкіло дріжджів і 15 л води (або інший спосіб приготування, схожий за своїми інгредієнтами).

Суть такого методу проста.

 • Молоко вливається в дозрілу брагу і перемішується.
 • Після того як молоко випаде в осад, брага зливається і фільтрується.
 • Отримана рідина переганяється через самогонний апарат. Для того щоб брага не підгоріла, процедура виконується з невеликою швидкістю й обов’язковою другою перегонкою.
 • Очищення молоком без перегонки

  Облагороджування міцних алкогольних виробів молоком – це один з найбільш традиційних способів, які виконуються в домашніх умовах. Казеїн і альбумін, що знаходяться в молоці, пов’язуючи молекули масел сивухи, осідають на дно у вигляді осаду. Знятий з осаду і відфільтрований самогон буде мати м’який смак і запах.

  Для такого способу, бажано застосовувати молоко з низьким вмістом жирів, інакше, самогон буде каламутним. При використанні цього способу очищення продукту, зробленого в домашніх умовах, подальша перегонка не проводиться. Причиною служить неприємний запах, який буде надавати білок, присутній в розчині. Тому, таке очищення продукту, рекомендується виконувати після другої, завершальної перегонки.

  Послідовність проведення очищення

  Для проведення такої процедури знадобиться 100 г молока на 10 л самогону.

 • Молоко додається у посуд з самогоном і ретельно розмішують.
 • Закрита ємність з розчином ставлять у темне прохолодне місце на тиждень. Протягом перших п’яти днів, ємність з розташованої в ній рідиною, необхідно раз в день базікати і струшувати, наступні два дні, залишити в спокої.
 • Самогон з допомогою трубки знімається з осаду і фільтрується.
 • Спосіб очищення молоком з перегонкою

  Це спосіб облагороджування продукту порівняно з попереднім методом більш складний, але зате дає кращий результат.

  Порядок проведення

  Для проведення очищення за такого способу знадобиться 100 г молока на 1 л самогону.

 • Молоко вливається в ємність з самогоном і перемішується.
 • Щільно закрита посуд з розчином молока і самогону ставиться на тиждень в темне місце. Протягом перших трьох – чотирьох днів, утворена суміш повинна перемішуватися один раз в день.
 • Після закінчення відведеного на сім днів терміну, рідину слід зняти з осаду, розбавити на 50% водою і перегнати. Продукт готовий.
 • Очищення сухим молоком

  Для очищення алкогольних виробів, виготовлених у домашніх умовах, можна використовувати сухе молоко.

  Порядок проведення.

  Для проведення очищення за таким методом, знадобиться сухе молоко, з розрахунку: 60 г молока на 10 л самогону.

 • Сухе молоко розводиться в десяти літрах води. Не містить грудок молочна суміш повинна постояти 1-2 години.
 • Суміш вливається в самогон і перемішується. Отриманий розчин необхідно залишити у спокої до тих пір, поки не випаде осад.
 • По закінченні процесу, рідина знімається з осаду, фільтрується і пропускається через самогонний апарат.