Зміст

  • Очищення марганцем
  • Очищення содою
  • Фіалковий корінь
  • Виморожування
  • Вугільний фільтр
  • Метод подвійного перегону
  • Молоко
  • Хліб
  • Вугілля
  • Яйце

Сивушні масла визначені як отруйний компонент в спиртовмісної продукції. Вони являють собою хімічні сполуки і мають близько 40 найменувань. Більшість з них токсичні для людини і викликають сильне отруєння організму. Уникнути утворення шкідливих компонентів неможливо в процесі бродіння, тому будь спиртовий дистилят вимагає очищення і фільтрації, в результаті яких концентрація злоякісних компонентів скорочується, чистота напою збільшується.

Проте не всі речовини мають лише згубною дією. Деякі спеціально залишають у напоях, щоб домогтися певного смаку, аромату, післясмаку (наприклад, віскі або коньяк), без них сенс алкогольного напою втрачається. На кожен вид алкогольної продукції є норми концентрації сивушних масел на 1 л. Визначені норми в основному ГОСТами.

Очищення марганцем

Існує безліч способів очистити первинний розчин від
шкідливих утворень. Перший спосіб – використання марганцівки. Візьміть 1 л рідини первинної перегонки. Фортеця повинна бути близько 40 градусів. Якщо міцніше, то розвести водою в необхідному співвідношенні. Після додайте кілька грам (2-3) марганцівки самогон. Розмішайте і залишіть на 9-12 днів.

Після закінчення часу на дні утворюється осад, який не слід чіпати, так як це і є частина негативних компонентів. Акуратно злити чистий самогон з допомогою шланга в іншу ємність, не зачіпаючи осад. А потім профільтрувати самогон з допомогою вати або фланелі. Таку процедуру можна повторити ще 2 рази. Марганцівка дає можливість позбутися від частини токсичних речовин, слід застосовувати додаткові методи для отримання більш чистого складу кінцевого напою.

Очищення содою

Простий спосіб очищення самогону первинної перегонки. За технологією аналогічний процесу з марганцівкою. Слід взяти співвідношення самогону 40 градусів до соді 100:1 (на 1 л знадобиться 10 грам соди). Спочатку розчинити соду у воді. Співвідношення води і соди 1:1. Добре розмішати і додати до розчину. Також добре збовтати і перемішати. Залишити на 13 годин для отримання осаду. Після пройденого часу позбутися від осаду: процідити розчин через марлю або фланелеву тканину. Більш якісний алкогольний дистилят виходить, якщо відкачати прозорий шар з допомогою трубки, не зачіпаючи осад. І відфільтрувати откаченный дистилят. Осад, природно, вилити.

Фіалковий корінь

Фіалковий корінь використовують для підвищення якості розчину первинної перегонки. Потрібно отримати настій. На 1 л алкогольного розчину потрібно взяти 3 фіалкових кореня (подрібнити) і додати в суміш. Настоювати близько 12 днів. Потім процідити через марлю або фланелеву тканину. Такий метод очищення не дає повного позбавлення від сивушних масел, він лише усуває запахи і присмаки. Використовувати його треба спільно з одним із раніше описаних методів. Деякі воліють спільно з фіалковим коренем додавати родзинки для додання смаку.

Виморожування

Заморожування є цікавою і простий технікою, яка не потребує додаткових пристосувань і компонентів. Суть полягає в тому, що на морозі вода замерзає разом з отруйними маслами швидше, і приростає до країв ємності. Спирт замерзає при більш низьких температурах, приблизно -27 -29 градусів за Цельсієм. Тут варто вчасно перелити залишився спирт, не заморозивши його. У такого методу є єдиний недолік, якщо в будинку немає достатньо великий морозильної камери, яка здатна підтримати дуже низькі температури, то в домашніх умовах такий метод вдасться застосувати, якщо на вулиці сильний мороз.

Вугільний фільтр

При очищенні самогону шкідливих масел його проціджують крізь марлю або фланелеву тканину, але краще це робити через вугільний фільтр. Вугілля не тільки відмінно затримує осад, але і поглинає дрібні домішки, робить горілку чистіше. Для виготовлення саморобного вугільного фільтра необхідно взяти фланелеву тканину, потовкти вугілля, насипати його на фланель і прикрити ще одним шматком тканини. Після можна пропускати через фільтр самогон.

Вугілля продається у магазинах, тому складнощів даний метод не викликає. Допускається використання активованого вугілля, який можна придбати в будь-якій аптеці. Єдиний мінус використання активованого вугілля, що його здатність обмежується вбиранням сивушних компонентів. Будь-які інші домішки залишаться в рідині.

Метод подвійного перегону

Отримати більш якісний і нетоксичний вихід допоможе подвійна перегонка. Необхідно однієї з описаних раніше технологій позбавити самогон від отруйних сполук (марганцівка, сода, заморожування). Після цього профільтрувати рідина. Вторинна перегонка вимагає розбавити рідину до 20 градусів за допомогою води, в іншому випадку пари спирту можуть спалахнути.

У вторинній перегонці головне стежити за що виходить рідиною. Близько 10 перших відсотків називають «головою» і складаються з токсичних речовин. Вживати «голову» заборонено. Визначають за запахом. Потім близько 80 % йде самогон подвійної перегонки. Останні 10 % називаються «хвіст», який використовують для підвищення міцності отриманого спирту. Таким чином, подвійна перегонка дозволяє домогтися більш міцного і чистого алкогольного продукту.

Молоко

Існує метод очищення з допомогою молока. Його застосовують у первинній або вторинній перегонці. Молоко відмінно захоплює негативні молекули на себе. Співвідношення молока до самогону 1:5. Молоко необхідно змішати з самогоном і дати вистоятися поки не утвориться осад. Після відфільтрувати за допомогою фланелевої тканини, марлі або вугільного фільтра. Кінцевий продукт можна фільтрувати повторно цим же методом.

Основним моментом, на який варто звернути увагу при очищенні за допомогою молока, це підтримання необхідної температури протягом всієї очищення. В іншому разі не уникнути неприємного запаху тухлого молока. На виробництві жорстко контролюються температурні показники, тому в домашніх умовах необхідно уважно поставитися до цього методу.

Хліб

Варто відзначити, що кожен із способів очищення можливо застосовувати по черзі з іншими для отримання більш чистого алкогольного дистиляту. Існує безліч способів очищення самогону, наприклад використання свіжого чорного хліба. Хліб надає особливий аромат напою і досить добре збирає токсичні компоненти в осад. Для використання такого способу слід брати 200г хліба на 2 л горілки. Розмішати і залишити наставиться до утворення чіткого осаду. Після необхідно процідити рідину.

Вугілля

Спосіб очищення деревним вугіллям також добре збирає злоякісні утворення. Необхідно брати 100г вугілля на 2 літри спиртового розчину. Вугілля ретельно розтовкти, додати в отриманий розчин, і наполягати розчин близько тижня. Буде правильно періодично збовтувати. Повинен утворитися темний осад, від якого варто позбутися. Відфільтрувати акуратно отриману рідину.

Яйце

Спосіб очищення з допомогою курячого яйця. У даному способі необхідно відокремити курячий білок від жовтка. 1 курячий білок змішується з 0.5 л алкогольного напою. Відстоювати певний час до одержання осаду, а в кінці також фільтрувати. Курячий білок має властивість накопичувати на собі отруйні речовини, тому даний спосіб дає досить хороший склад після першої очищення.

Всі вищевказані способи очищають самогон від сивушних масел. Але варто пам’ятати, що не всі шкідливі речовини випадають в осад, частина залишається в алкогольному напої, тому дуже важливо дотримуватися технологію очищення в домашніх умовах. На виробництвах ці процеси вдосконалені і ретельно відстежуються технологами.