Як освітлити вино

Зміст

  • Фільтрація, варто?
  • Методи очищення
  • Нюанси

Отже, домашнє вино власного виробництва готове і чекає своєї черги. Здавалося б, чого простіше — розлити по пляшках, охолодити і подавати. Все просто. Але ж справжнім цінителям важливі не тільки смак і аромат. Колір і прозорість міцного теж мають величезне значення. Адже каламуть, яка залишається в напої, як раз і псує загальне враження. Особливо часто така проблема виникає в плодовому та ягідному алкоголі (яблука, груші, сливи, вишня, полуниця).

Фільтрація, варто?

Хтось вино просто фільтрує. Тут багато варіантів:

  • Як освітлити винополотно
  • спеціальний папір (картон)
  • фланель
  • винний фільтр для домашнього використання

Звичайно, в деякій мірі проблема буде усунена. Але всі ці пристосування значно погіршують хмільне (тривалий контакт з повітрям псує аромат напою), зменшують період зберігання (випаровування спирту скорочує терміни), займають багато часу (процес домашньої фільтрації дуже довгий).

Методи очищення

Професіонали домагаються повної прозорості вина обклеюванням. У народі освітленням. Освітлити алкоголь можна кількома способами.

Яєчний білок

На 25 л вина беруть половину білка (особливо важливо ретельно відокремити жовток). Далі його збивають, змішують з 1 л напою і вливають тонкою цівкою в основну ємність, добре розмішуючи. Дати відстоятися 12-18 днів.

Метод годиться для всіх видів вина.

Казеїн

Свіже знежирене молоко вливають спиртне з розрахунку 1 ч. л. на 1 л вина. Грунтовно перемішують і залишають на 3-5 днів при кімнатній температурі. Молоко згортається в пластівці, які випадають в осад, що дозволяє значно освітлити напій.

Спосіб застосуємо для будь-яких вин.

Танін

Беруть 5 г порошку і розчиняють в 1 л води. Дають відстоятися, потім рідину проціджують. Щоб освітлити алкоголь, додають 5 ч. л. розчину на 1 л вина. Розмішують і залишають на 10 днів.

Купити чистий танін можна в аптеці. Прийом не підходить для білих вин. Оптимально для червоних і солодких.

Риб’ячий клей

На 50 л напою беруть 1 г клею. Розмочують у холодній воді, часто міняючи її. Як тільки клей набубнявіє, злити рідину і додати трохи підігрітого спиртного. Отриману суміш грунтовно перемішати, процідити і влити в алкоголь. Залишити для випадання осаду на 3 тижні.

Даний порядок дій застосуємо для червоних солодких терпких вин.

Желатин

Як освітлити виноНа 50 л напою беруть 10 г порошку. Вимочують у чистій воді близько 24 годин. За цей час воду змінюють 3-4 рази. Після підігрівають трохи вина, розчиняють у ньому набряклі гранули і виливають в основну масу. Старанно розбовтують і дають відстоятися 3-4 тижні.

Освітлити желатином можна абсолютно будь-яке вино. Особливо ефективний метод на білому фруктовому алкоголь.

Тепло

Розливають хмільне по пляшках і щільно закривають. Далі ставлять у відповідну посудину з холодною водою й повільно нагрівають до температури близько 50°. Прибирають нагрівання. Після охолодження води процедуру повторити 3-4 рази. Результат буде помітний через тиждень відстоювання.

Застосовується, щоб освітлити будь-які домашні вина.

Глина

Беруть 30 г очищеної глини (бентоніту) на 10 л напою. Заливають глину холодною водою в 10-кратному кількості. Через 12-15 годин доливають до суміші ще води до сметаноподібного стану. Як слід перемішуючи, вливають тонкою цівкою в ємність зі спиртним і залишають на 7-10 днів.

Можна використовувати для освітлення будь-яких вин. Мінус: дуже велика кількість осаду.

Холод

Найпростіший метод. Ємності з вином охолоджують до -2°. Потім швидко фільтрують.

Підходить для некріплених напоїв.

Вугілля

Спосіб підходить абсолютно до будь-яких вин домашнього виробництва. Плюс цього рецепту в тому, що вугілля забирає з алкоголю не тільки частинки дріжджів і суспензії, але і очищає від сторонніх неприємних запахів і шкідливих домішок, а також дозволяє освітлити «важкий» колір. Наприклад, з брудно-фіолетового робить красивий темно-бордовий.

Таблетований вугілля не годиться, підійде тільки деревний. Його подрібнюють до розмірів горошини. Далі насипають у напій в дозі 5 г на 50 л. Вистоюють 10 днів. Перші 3 дні суміш сильно перемішують або струшують.

Діоксид кремнію

Продається в аптеці. Дозування — 5 г на 10 л вина. Розмішати і дати відстоятися 10-12 днів.

Придатний для будь-яких видів вин.

 

Нюанси

Всі пропорції в рецептах дані приблизно. Перед початком робіт бажано провести пробне освітлення на невеликій кількості алкоголю, щоб уникнути помилок.

Як освітлити виноДосвідчені винороби радять: найбільш якісну і популярну обклеювання виходить провести покроково при очищенні:

  • желатином
  • глиною
  • вугіллям.

У всіх перерахованих вище рецептах особливо виділені слова про відстоювання. У цей період категорично заборонено перемішувати або збовтувати вино! Після закінчення терміну готовий продукт не можна переливати, дозволено тільки злити через трубочку з осаду. Або, опустивши трубочку до дна, злити пластівці і каламуть.

Звичайно, найкращий спосіб освітлити зроблене власноруч «зелено вино» — це витримка. На жаль, не у всіх є можливість і бажання правильно зберігати спиртні напої протягом довгих років у належних умовах. Тому, методом проб і помилок, кожен знайде для себе відповідний варіант.