Як переганяти брагу

Зміст

 • Як визначити готовність браги до перегону
 • Підготовка до браги перегонці
 • Технологія перегону
 • Можна перегнати брагу без апарату

Всі правила перегонки браги сформувалися на підставі практичного досвіду виноробів. Щоб отримати якісний самогон, досить визначити «зрілість» браги і дотримати технологію перегону.

Як визначити готовність браги до перегону

Термін бродіння залежить від багатьох умов. Це і якість дріжджів, та інгредієнти, на основі яких затерто сусло. Період бродіння триває від 3 до 14 днів. Важливо вчасно визначити ступінь готовності браги до перегону. Перестоянная брага може скиснути і в ній утворюються шкідливі домішки. Невыбродившее сусло дасть менший вихід алкоголю і знизить його градус.

За всю практику самогоноваріння визначилися основні ознаки, за якими визначається готовність до Як переганяти брагуперегонці:

 • Перший, але не самий значимий показник цей час витримки. У середньому вважається, що брага бродить 8-10 днів.
 • Смак і запах більш точно скажуть про готовність. Від неї виходить характерний спиртової аромат, а її смак стає гірким. Це означає, що дріжджі переробили цукор в спирт. Якщо брага варто довго, але на смак вона солодка, процес бродіння треба відновити. Для цього додаються нові дріжджі.
 • Готова брага не шипить. Якщо використовувався гідрозатвор, то бульбашки повітря не виділяються в посудину з трубки.
 • Відомо, що під час бродіння виділяється вуглекислий газ. Він в свою чергу заважає горінню. Тому потрібно запалити сірник і піднести її до бразі. Якщо вогонь не погасне, то газ не виділяється і брага готова.
 • На дні ємності утворюється осад з перероблених дріжджів. Брага стає прозорою.
 • Концентрацію цукру, а значить, і ступінь готовності визначають спеціальним приладом — ареометром.
 • Підготовка до браги перегонці

  Скільки людей, стільки і думок — ця фраза повністю відповідає підходам до самогоноваріння. Частина виноробів вважає, що брагу не потрібно піддавати додатковій обробці перед вигонки, інші рекомендують зняти її з осаду і освітлити. Пояснюють вони це тим, що якість алкоголю буде поганим, якщо не усунути з браги, розчинені в ній речовини. Ще одна причина – дріжджовий осад і в особливості часточки фруктів (якщо сусло затиралось на їх основі), потрапляючи в куб самогонного апарату і нагріваючись, пригорають до його стінок.

  Як переганяти брагуЗняти осад досить просто. Першим ділом акуратно зливають брагу. Для цього використовується звичайний гумовий шланг з діаметром 1 див. Ємність ставлять на стілець, дають бразі відстоятися. Шланг опускають, так, щоб не діставав до осаду 2-3 див. Втягують повітря зі шланга, щоб за нього пішла рідина.

  Наступний етап – освітлення. Він бажаний, але не обов’язковий. Суспензія з рідини видаляють, додаючи білу глину (бентоніт). На флягу в 30 літрів знадобиться 60-70 гр. порошку. Його розводять в теплій воді і виливають у ємність. Через добу на дні судини утворюється рихлий осад.

  Технологія перегону

  Після того як закінчилася робота по підготовці, слід сама перегонка. Брагу наливають в куб самогонного апарату і нагрівають. Спочатку вогонь повинен бути сильним, щоб прогріти весь об’єм рідини і довести до стану кипіння. Перегінний куб заповнюється не повністю. У ньому повинне залишитися місце для утворюються пари. Термометр, якщо він вмонтований в перегінний апарат, допоможе контролювати нагрів і визначити закінчення перегонки.

  Температурний режим

  Брага складається з декількох з’єднань, з різною температурою кипіння. Спирт закипає при температурі 78,3°С. Вона залишається постійною протягом всього процесу кипіння.

  Вода закипає при температурі 100°С. Сивушні масла і домішки браги, в тому числі метиловий спирт киплять при 64-65°С.

  Тому, коли куб нагрівається, першим починає випаровуватися і конденсуватися метиловий спирт. Він небезпечний для здоров’я. Тому все що накапає з відвідної трубки в період, коли термометр буде на позначці до 78°С краще вилити або використовувати в подальшому в технічних цілях. Цю процедуру називають «відділення голови».

  Після закипання спирту, вогонь зменшують. Протягом усього процесу, спирту у бразі буде все менше. Як переганяти брагуТермометр покаже час закінчення перегону, коли шкала наблизиться до позначки 85°С. Важливо не перегріти, інакше барда піде по трубках і зіпсує чистий самогон. У саморобних апаратах термометр є не завжди. У цьому випадку за «голови» приймаються перші 50 гр. самогону.

  Правильно з’ясувати фортеця готового продукту допоможе спиртометр. Якщо його немає, для визначення моменту закінчення перегонки використовують папірець. Її мочать в самогоні і підпалюють. Якщо горить – значить, фортеця ще висока.

  Відділення голів і хвостів при другому перегоні

  Готовий самогон незалежно від сировини, з якого він зроблений, матиме неприємний запах і містити частку домішок і сивушних масел. Для поліпшення якості напій піддають повторній перегонці. Але на початку його очищають марганцівкою або активованим вугіллям.

  Повторна перегонка за технологією мало чим відрізняється від першої. Але все ж є певні правила, дотримання яких є обов’язковим.

  Отриманий самогон перемішується і розчиняється водою до фортеці 20°С. Це робиться для того, щоб не сталося загоряння і не розірвало перегінний куб На етапі другої перегонки йде відділення «тіла» самогону від «голови» і «хвостів».

  Самогон заливають в куб і нагрівають. Перші 20-30 гр. зливають окремо – це «голови». Потім піде напій («тіло»), міцність якого буде 60-70°. Коли термометр буде показувати відмітку у 83°С і міцність напою впаде нижче 40°, його збирають окремо – це «хвости». Їх не змішують з отриманим напоєм, а додають в чергову порцію браги для збільшення міцності. Готовий продукт розводять водою в потрібній пропорції.

  Можна перегнати брагу без апарату

  Як переганяти брагуЯкщо немає спеціального апарату, для перегонки можна використовувати каструлю і дві металеві чашки. Але варто врахувати, що якість напою буде низьким. Відокремити «голови» і «хвости» не вийде.

  У каструлю (куб) наливають брагу, ставлять підставку, на яку поміщають чашку малого діаметра. Зверху розміщують чашку, діаметр якої дорівнює діаметру каструлі і наповнюють холодною водою. Ємність ставлять на вогонь, коли почнеться кипіння, бражные пари будуть підніматися і перетворюватися на спирт, який по стінках верхньої чашки буде стікати в ємність, що стоїть на підставці. Це найпростіший метод отримання самогону.