Як перегнати другий раз самогон, вторинний перегін самогону, подвійна перегонка

Як перегнати другий раз самогон, вторинний перегін самогону, подвійна перегонкаПрактично кожен любитель самогону рано чи пізно задається питанням; як поліпшити смак цього міцного напою і зробити справжній «шедевр», який буде гідний усіляких похвал і захоплення. Найкращим і дієвим способом для підвищення якості і чистоти звареного самогону, є його повторна перегонка за допомогою самогонного апарату.

Друга перегонка сприяє значному очищення самогону від шкідливих частинок, роблячи його міцніше, а також приємніше на смак. Тому багато досвідчені самогонники не лінуються витратити час на повторну якісну перегонку, щоб добитися високоякісного продукту, якого не купиш навіть у магазині.

Якщо у вас завалялася пляшка зі старим і незрозумілим спиртовим вмістом, не поспішайте від неї позбутися, адже перегнавши цю рідину ще раз напевно можна отримати непоганий міцний напій. Нижче будуть розглянуті всі нюанси, а також технологія одержання якісного домашнього продукту під назвою самогон. Слідуючи цим інструкціям, ви зможете здивувати своїх близьких і друзів цим «дивом» власного виробництва.

Навіщо робиться друга перегонка самогону

Як перегнати другий раз самогон, вторинний перегін самогону, подвійна перегонкаБагато на Русі раніше бражничали. Люди виготовляли бражку і з великим задоволенням її вживали. З методом дистиляції вони ще знайомі не були, а брагу робили з того, що росло на городі і знаходилося під рукою. Зараз лікарі в один голос твердять про шкідливість бражки із-за вмісту в ній альдегідів, сивушних олій і ацетону. І це далеко не повний перелік шкідливих речовин, які накопичуються в організмі і можуть призвести до летального результату.

Ось, тому зловживання неякісними міцними напоями загрожує своїми наслідками. Хоча позбавити брагу від шкідливих домішок не представляє особливої складності. Для цього потрібна друга перегонка самогону, а в результаті ви отримаєте чистий і нешкідливий продукт.

Як перегнати самогон другий раз три Основні етапи процесу

У кожного фахівця з выгону самогону є свої індивідуальні секрети і хитрощі з виробництва цього напою. Але, головне, зробити повторну перегонку якісно, а для цього необхідно дотримуватися всі основні етапи цього процесу, які полягають в наступному:

1. Перегін ще раз Розбавлення.

Незалежно від того за яким рецептом буде готуватися алкогольний напій, вихідна сировина перед перегонкою має по фортеці становити 35-40 градусів. Інакше можна зіпсувати використовуване обладнання і влаштувати на кухні справжній феєрверк. Тому перед тим як помістити сировину в пристрій його обов’язково потрібно розбавити. Це необхідно для того, щоб:

 • Спиртові пари не змогли розірвати самогонний апарат.
 • Відокремити швидше етиловий спирт від шкідливих і важких домішок. При високій міцності вихідної сировини молекулярні зв’язки будуть теж міцніше.

Читайте також: Рецепт шнапсу: як приготувати і як правильно пити

Самогон необхідно розбавляти прохолодною фільтрованою водою. Для того щоб вона стала такою, її попередньо поміщають в холодильник. Воду потрібно додавати поступово і при цьому процесі рекомендується кожен раз вимірювати спиртометром фортеця. Ідеальним варіантом буде доведення спиртової консистенції до 35 градусів, і додається саме вода в самогон, а не навпаки.

2. Другий перегін самогону Очищення.

В процесі фракційної перегонки необхідно попередньо провести ретельне очищення самогону, яку можна зробити кількома способами. Для цього знадобиться:

 • Марганцівка.
 • Фільтрувальний папір або картон.
 • Деревний і активоване вугілля.

Як перегнати другий раз самогон, вторинний перегін самогону, подвійна перегонкаЯкщо використовується спеціальний папір, то очищення робиться досить просто. У воронку вкладається аркуш і через неї заливається самогон. Для максимальної якості фільтрації перелив необхідно робити дуже повільно.

При очищенні за допомогою марганцю потрібне терпіння і акуратність. Важливим при цьому є послідовність дій та дотримання необхідних пропорцій, а робиться це наступним чином:

З розрахунку на один літр сировини використовують розчин гарячої води (50 мл) і марганцю (2 р.). Він виливається безпосередньо в самогон, а сировина потім відстоюється як мінімум десять годин.

Після закінчення вищевказаного часу, на дні залишається осад, який видаляється з допомогою проціджування самогону через фланель або вату, яку укладають у воронку і крізь неї очищають алкоголь. А після фільтрації можна проводити повторну перегонку самогону.

3. Подвійна перегонка самогону Безпосередній перегін

Як перегнати другий раз самогон, вторинний перегін самогону, подвійна перегонкаСпочатку слід підготувати самогонний апарат. Для цього його потрібно ретельно промити, а потім правильно і акуратно зібрати. Другий перегін проводиться так само, як і перший. В результаті цього процесу готового напою вийде більше, оскільки етап попередньої очистки вже був пройдений. Та й часу, щоб це зробити потрібно набагато менше. Хоча, незважаючи на очищене вихідна сировина, «хвости» і «голови» при вторинній перегонці все одно будуть. Тому потрібно стежити за тим, що саме виходить з апарату. У разі необхідності слід відокремлювати так зване тіло. Але при проведенні цієї процедури, необхідно враховувати наступні важливі моменти:

На загальний обсяг продукту виходить близько 10 відсотків «голови» Це можна використовувати в технічних цілях: очищення різних поверхонь або знезараження предметів, але вона дуже шкідлива і пити її не можна.

Головне, стежити за оборотами під час перегонки. Для цього використовують звичайний спиртометр. У разі падіння фортеці до 45 відсотків, потрібно збирати «хвости» в спеціально підготовлену ємність.

Момент збору головної частини цінного самогону визначається за допомогою нюху. Після збору 10 відсотків продукту, його достатньо буде просто понюхати. Придатний до вживання подвійної самогон визначається відсутністю різкого, сильного запаху. Зазвичай основна частина становить 80 відсотків від загального продукту. Хоча, якщо є якісний і потужний агрегат, можна отримати до 95 відсотків «тіла», а «голова» знадобиться для побутових потреб. «Хвости» можна використовувати для підвищення міцності нової сировини, шляхом додавання їх у бражку, щоб зробити нову партію чистого домашнього самогону.

Читайте також: Самогонний апарат з міді аламбік

Додаткове очищення кінцевого продукту

Після завершення процесу подвійної перегонки можна зробити наступне:

 • Як перегнати другий раз самогон, вторинний перегін самогону, подвійна перегонкаДодатково очистити самогон.
 • Для поліпшення смаку можна облагородити цей міцний напій спеціальними ароматичними добавками, які продають у магазинах. Деякі додають в цей продукт свіжі фрукти і ягоди.
 • Для того, щоб напій став м’якшим його можна розбавити водою.

Додаткове очищення самогону здійснюється різними способами. Найпоширенішим з них є очищення натуральним молоком. Півтора літра цього спиртного напою можна очистити склянкою молока (приблизно 250 мл). Для цього «коров’ячий нектар» потрібно вилити в самогон і залишити на тиждень відстоюватися. Багато фахівців самогоноваріння рекомендують використовувати не магазинне молочне пійло, а молоко від сільських корів. Тому, що тільки натуральний продукт справляється з поставленим завданням. А в підсумку виходить найчистіший самогон, який не поступиться краще віскі.

Хоча на цьому етапі очищення не закінчується. Наступною стадією цього процесу є чергова очищення з допомогою деревного або активованого вугілля. Марганцівку в цьому випадку використовувати не рекомендується, щоб не нашкодити здоров’ю. Після всіх чисток напій можна облагородити за допомогою різних рецептів по приготуванню цілющих або коньячних настоянок, про що буде розказано трохи пізніше.

Коньяк з самогону подвійної перегонки

Як перегнати другий раз самогон, вторинний перегін самогону, подвійна перегонкаРецепт приготування коньяку досить нескладний в домашньому виконанні. Цілком достатньо покласти кілька лимонних скоринок в трилітрову ємність з алкогольним напоєм. Туди ж можна додати столову ложку чорного чаю, але без ароматичних добавок, а також столову ложку лаврового листа, перцю горошком і три штуки гвоздики.

Крім приправ в коньячну консистенцію, втручається щіпка ванілі і дві ложки цукру. Готова суміш закривається кришкою і ставлять у темне місце. Буквально через півтора тижні виходить благородний напій під назвою коньяк. Його можна подавати на стіл не тільки в колі рідних і знайомих, але й на брутальних вечірках, тому що якісно приготовлений напій за таким рецептом в домашніх умовах затьмарить будь-який європейський спиртової бренд.

Рецепти облагороджування самогону

Кулінарія є посібником не тільки в приготуванні оригінальних страв. Вона сприяє також і створення різноманітних напоїв, яким у цьому випадку і є домашній самогон. Йому можна надавати різні запахи і присмаки. Практично кожен самогонник використовує свій фірмовий рецепт приготування цього міцного напою. Деякі навіть діляться своїми таємницями, які полягають у наступному (на літр потрібно):

 • Один грам розмарину.
 • Сто грамів цедри апельсина.
 • Три грами мускатного горіха.
 • Два грами ванілі для гіркуватого смаку.
 • Десять грамів імбиру для пекучості.

З цими добавками напій повинен настоятися як мінімум два тижні, після чого його можна вживати. Щоб надати самогону солодкий присмак, до нього додаються такі інгредієнти:

 • Сироп з води і цукру в пропорціях один до одного (кг/л).
 • Варення на будь-який смак.
 • Мед.

Читайте також: Саке — історія напою і з чого його роблять, домашні рецепти

Як перегнати другий раз самогон, вторинний перегін самогону, подвійна перегонкаПісля додавання в самогон солодких інгредієнтів, напій потрібно прогріти на вогні до виділення газів, а після цього відфільтрувати. Потім готовий самогон необхідно розлити в приготовлену тару і настояти три доби.

За бажанням кінцевого продукту можна надати кольорову палітру, але підфарбовувати самогон краще всього після вторинної перегонки. Для додання певного кольору напою потрібно наступне:

 • Червоним він виходить при додаванні в нього сушеної чорниці.
 • Жовтим стає, якщо додати м’яту і мелісу. А також для цього можна використовувати петрушку або селеру.
 • Якщо в самогон додати шафран, то він стане золотистим. Кірки апельсина або перегородки волоського горіха теж підійдуть для цієї мети.
 • Неочищені кедрові горішки або трохи хорошого розсипного чаю зроблять цей міцний напій коричневим.
 • Квіти волошки додадуть самогону відповідний блакитнуватий відтінок.
 • Кущі чорної смородини (листя) або ж пір’я зеленого лука (виварений сік) зроблять напій зеленим.

Рослинні добавки надають самогону не лише певний колір, але ще приємний аромат і м’якість, що сприяє романтичному настрою під час вживання цього чистого та міцного напою. Тим більше без особливих наслідків після випитого, оскільки вторинна перегонка робить з алкогольної консистенції практично безпечний продукт.

Рекомендації фахівців самогоноваріння

Дуже важливим фактором для вторинної перегонки є якісна вода для першого етапу. Тому не потрібно міняти місцями етапи очищення і розведення.

Вода є частковим руйнівником структури домішок на відміну від марганцівки і активованого вугілля, які звільняють самогон від залишків шкідливих сполук.

Щоб визначити фракції під час перегонки потрібно постійно контролювати «оберти», які можна визначити за допомогою звичайного спірометра.

Відсутність неприємного запаху говорить про те, що пішло «тіло». При цьому не варто скупитися, а потрібно зливати первак, адже здоров’я дорожче.

Найчастіше фортеця самогону визначають методом горіння. Для цього їм змочують папір, яка повинна підтримувати горіння після підпалу, якщо міцність напою вище сорока градусів.

Щоб самогону зробити коньяк необхідно в нього додати тріску або дубову кору після вторинної перегонки, що дозволить позбутися від шкідливих речовин у цьому напої.

Використовуючи ці поради можна правильно переганяти самогон вдруге. І важливо пам’ятати, що друга перегонка самогону є важливим етапом для отримання якісного продукту.

Ось тепер ви знаєте, як виконати другу перегонку самогону і як відфільтрувати, очистити і розбавити продукт домашньої виноробні. Якщо є бажання, можна навіть провести хімічні дослідження, щоб переконатися в якості власного приготування. Хоча найкращими експертами будуть ваші родичі і друзі, які гідно оцінять ваш спиртової «кулінарний» шедевр.