Зміст

  • Необхідність другого перегону
  • Підготовка до перегонці
  • Процес другої перегонки самогону

Необхідність другого перегону

Отриманий при перегоні самогон, містить у собі ще цілу масу небезпечних для здоров’я домішок і сивушних масел. Чим вище міцність отриманого продукту, тим сильніше зв’язок домішок і розчинених в ньому сивушних масел.

Друга перегонка самогону необхідна в першу чергу для позбавлення від сивушних масел. Вони є токсичними та отруйними речовинами. При взаємодії з шкірою в чистому вигляді можуть залишити термічний опік, а попадання сивушних олій в організм людини через дихальну систему може викликати сильний кашель або задуха. Проте, вони використовуються в промислових цілях.

Самим вірним рішенням такого завдання буде друга перегонка самогону. Те, що у нас вийде на виході, називають самогонкою подвійного перегону, яка за своїми смаковими якостями значно перевершує початковий продукт. Тому витративши на ці операції не так вже й багато коштів і часу, ми отримаємо дійсно чистий і якісний продукт без сторонніх запахів і домішок.

Підготовка до перегонці

Перше, чим необхідно зайнятися, це розвести самогонку для другої перегонки. Зробити це необхідно шляхом переливання самогонки в охолоджену, а головне чисту воду, поки фортеця не складе 35-40%.

Перед повторною перегонкою самогон слід очистити активованим вугіллям, або ж використовувати будь природний абсорбент. Активоване вугілля необхідно використовувати в пропорції 50 г на 1 л води. Виготовляємо фільтр – вата, шар марлі, вугілля, марля і знову вугілля. Проціджуємо через такий фільтр. Також можна наполягати з допомогою вугілля протягом тижня. Після, періодично перемішуючи, процідити через тканину або марлеву пов’язку.

Очищення з допомогою фільтра

Також для очищення самогону від домішок можна використовувати розчин марганцівки. Беремо 300 мл гарячої води і розчиняємо там 3 г марганцівки. Такі розрахунки застосовуємо до 1 л самогонки. Змішуємо це все в правильній пропорції і залишаємо настоятися на годину. Після розбавляємо столову ложку харчової соди або кухонної солі, ретельно перемішуємо і залишаємо на 2 години. Як тільки самогон настоїться, його слід процідити через марлевий фільтр.

Крім цього для очищення самогону від сивушних масел можна використовувати молоко. Співвідношення молока до самогону становить 1:5, 1 л напою слід розбавити 200 мл молока. Після ретельно перемішати і дати настоятися 30 хвилин. Продукт готовий, і ви сміливо можете його перегнати.

Після проведення цих операцій можна приступати безпосередньо до другої перегонки.

Процес другої перегонки самогону

Тут відбуватиметься звичайний процес перегонки, так само як і з брагою. Як правильно перегнати? Використовуємо той же самогонний апарат, але промитий, без залишків браги, дрібних шматочків фруктів або кісточок. Адже залишки браги в подальшому можуть зіпсувати смакові характеристики напою. Перед початком другої перегонки слід звернути свою увагу на міцність вихідного продукту. Вона повинна складати близько 60-65 %.

По процесу друга перегонка не особливо відрізняється від першої. Але на виході з холодильника у нас вийде більше напою, тому що фортеця вихідного сусла вище. Часу ви витратите менше.

При другій перегонці слід розділити і перегнати отриманий самогон на фракції. Поділ буде відбуватися на «хвіст» і «голову», а також на саму приємну частину напою – «тіло».

Враховуємо наступні моменти:

  • Зазвичай «голова» становить приблизно 10-12% від усього обсягу. Отриманий продукт протипоказаний до вживання, він шкідливий для нашого організму. Ідеальний для використання в технічних цілях, таких як чистка поверхні та знезараження різних предметів у побуті.
  • Щоб визначити основну частину, а також момент, коли її збирати, скористайтесь своїм нюхом. Після отримання 10% рідину слід понюхати. Якщо відсутній різкий запах, значить в процесі «йде» основна частка. Фортеця «тіла» може становити близько 84%. В деяких випадках виходить продукт з фортецею в 96%.
  • Коли фортеця вихідного продукту становитиме близько 45%, використовуйте тару для збору «Хвоста». Для постійного відстеження міцності напою використовуйте побутової спиртометр. Тоді ви вчасно відреагуєте і не сплутаєте ці дрібні домішки з основною частиною. Частка, що містить цю частину – 10%.

Отже, «голову» залишаємо для побутових потреб. Куди ж нам застосувати «хвости»? Позбавлятися від них буде помилкою, їх можна використовувати для підвищення міцності сировини при додаванні в брагу.

Отримані 80% «тіла», після другої перегонки самогону, вже не варто

Відстеження температури при перегоні

піддавати додатковим обробкам або фильтрациям. Розводимо тільки до підходящої фортеці і напій готовий до вживання.

Самогон після другої перегонки вже не буде містити в собі шкідливі домішки або важкі метали і стане прозорим.

Щоб не зіпсувати весь результат, зверніть свою увагу на наступні моменти. Коли досягається температура в 65-68°С, починається виділення легких домішок.

Отриманий в температурному режимі від-65°С до 80°С самогон, буде отруйний і непридатний, саме в цей період виділяється «голова». Визначити його легко по легкому спиртовому запаху і виділення конденсату на холодильнику.

Момент переходу до сильного нагрівання, буде найбільш відповідальний. Так як від вас буде потрібно різке зменшення темпу нагріву, інакше самогонка просто перегорить. Згодом чого весь пройдений шлях виявиться марним.

Ідеальним середовищем для найкращого самогону буде, температурний режим у діапазоні 80-84°С. Таку температуру слід підтримувати протягом всієї решти перегонки.

Закінчити перегонку слід, досягши позначки в 85°С. При досягненні такої температури припиняється виділення етилового спирту, а переганяти залишилися домішки і сивушні масла з відходами не слід.