Як перегнати самогон

Зміст

  • Технологія первинної перегонки браги в самогон
  • Поліпшення самогону повторною перегонкою
  • Як провести повторну перегонку
  • Помилки повторної перегонки

Перегнати самогон не так просто – це процес, що вимагає певних знань, навичок і устаткування. Добре зробленим самогоном не соромно пригостити гостей, з нього можна зробити гарні винні напої, які послужать прикрасою святкового столу. Але це можливо, тільки якщо самогон буде правильно перегнаний, а що міститься в ньому спирт не буде мати сторонніх домішок.

Технологія первинної перегонки браги в самогон

Первинну перегонку браги в самогон можна виконати кількома простими способами.

Виморожування

Цей метод дозволяє виділити спирт з браги без перегінних апаратів. Для цього потрібно ємність і від’ємна температура. Вода замерзає при температурі 0 ОС, спирт при більш ніж 110 0 ОС. При використанні цього способу відокремлену від осаду брагу Як перегнати самогонпереливають в емальоване відро і виносять на мороз, при цьому температура повітря повинна бути не нижче 10 ОС. Чим нижче температура повітря, тим швидше відбувається процес виділення спирту з браги. Приблизно через 6-8 годин у відрі утворюється пухка крижана маса, між порами якої знаходиться спиртовмісна рідина, яку і зливають в окрему тару.

При другому способі виморожування використовується металевий жолоб, який встановлюють під невеликим нахилом. Чим довше жолоб, тим більше спирту буде в отриманому продукті. Дана технологія дуже проста, на верхній кінець жолоба ллють тонким струменем брагу, а в підставлену під нижній кінець ємність зливається отриманий самогон. Стікаючи по жолобу, вода примерзає до нього, тому ухил не повинен бути дуже крутим. Температура повітря при такому процесі повинна бути не менше мінус 25 – 30 ОС.

Випарювання

У велику каструлю встановлюється підставка і заливається брага. Рівень браги не повинен бути вище рівня підставки, на яку Як перегнати самогонвстановлюється ємність для збору самогону. Ця ємність повинна бути не менше половини діаметра великій каструлі. На краю великої каструлі кладуть мокрий рушник і встановлюється таз з холодною водою. Конструкцію встановлюють на плиту і нагрівають до температури 60 – 70 ОС. Воду в тазу міняють у міру нагрівання. Через 50-60 хвилин з ємності для збору зливають отриманий самогон.

Спиртовмісна рідина, яка виходить такими способами, містить велику кількість альдегідів, метанолу, сивушних олій і інших шкідливих речовин. Тому отриману рідину вживати без здригання просто не можливо, від неї дуже сильний похмільний синдром і в народі вона отримала безліч хльостких назв відбивають її суть, одне з яких – «шмурдяк». Очистити його від домішок повністю не вийде, а зроблені на його основі настоянки і наливки будуть мати характерний запах і віддавати сивухою.

Перегонка самогонным апаратом

Більш якісний продукт виходить, якщо перегнати брагу за допомогою самогонного апарату на основі перегінного куба і змійовика, що представляє собою трубку, закручену в спіраль. Хороший перегінний апарат повинен виготовлятися з матеріалів, що не вступають в реакцію з одержуваними продуктами. Краще всього якщо він зроблений з Як перегнати самогоннержавіючої сталі або харчового алюмінію. Сучасні самогонні апарати заводського виготовлення мають в своїй конструкції сухопарники для відокремлення голів (альдегіди, метанол, ефіри) і термометри для підтримки необхідної температури в перегінному кубі. Коштують такі конструкції досить дорого, але при бажанні їх можна зробити самостійно.

Технологія перегонки браги в спиртовмісну рідину полягає в наступному. В перегінний куб заливається освітлена або відстояна брага не більше ? об’єму ємності. Рідина нагрівається на повільному вогні до температури 65-75 оС. При такій температурі відбувається випаровування фракцій з низькою температурою кипіння, які слід відокремити від основного тіла містить спирт. Визначити кількість отсекаемых голів досить просто: 1 % від залитої браги або 5% від отриманого продукту. Визначити кількість отриманого самогону теж просто — скільки кілограмів цукру було засипано в брагу, стільки і вийде приблизно 60 – 65 % самогону. Після відсікання хвостів брагу нагрівають до температури 80-90 оС і забирають рідину до тих пір, поки його фортеця не знизиться до 40 %. У подальшій частині вихідного продукту поряд зі спиртом буде велика кількість сивушних масел, вживання яких шкідливо для здоров’я.

Поліпшення самогону повторною перегонкою

Отриманий самогон піддають очищенню – хімічним або біологічним способом, додаючи марганець, активоване вугілля або яєчний білок. Незважаючи на проведену очищення в самогоні ще в Як перегнати самогондостатній кількості будуть міститися домішки, для видалення яких потрібно проведення повторної перегонки отриманого продукту. Якщо двічі перегнати самогон, то значно підвищується вміст у ньому спирту і знижується рівень шкідливих речовин. Тому для отримання якісних продуктів на основі самогону потрібно його вторинна перегонка.

Повторна перегонка дозволяє практично повністю виключити вміст у продукті альдегідів, метилового спирту, ефірів і подібних шкідливих речовин. Зміст сивушних масел також багаторазово знижується і надає отриманого продукту легкий специфічний запах і присмак не надають значного впливу на здоров’я. Можна повторно перегнати хвости, це дозволить в значній мірі збільшити кількість спирту отриманого при бродінні. Тому, незважаючи на збільшення часу для отримання правильно зробленого продукту повторна перегонка самогону вкрай бажана.

Як провести повторну перегонку

Повторна перегонка самогону проводиться за допомогою перегінний ємності і змійовика, виморожування і випарювання отриманого продукту не дозволить підвищити його якість. Перед повторною перегонкою проводиться очищення самогону від наявних домішок. Краще всього для цього підходить перманганат кальцію (марганцівка), що продається в аптеці. Для очищення 3 л самогону додають розчин 3 гр марганцівки Як перегнати самогон300 гр води, перемішують і дають відстоятися протягом 1-2 годин. Після цього спиртовмісну рідину відділяють від осаду за допомогою сифонної трубки, паперового або вугільного фільтра.

Перед другою перегонкою самогон розбавляють чистою холодною водою до фортеці 20 – 25 %. Це потрібно для забезпечення безпеки апарату, від можливого спалаху парів рідини. Також розбавлення водою дозволить зруйнувати міцні молекулярні зв’язки сивушних масел і спирту. Для кращої якості розчину можна використовувати дистильовану воду, придбати яку можна в будь-якому автомобільному магазині. Фортеця розчину перевіряють за допомогою спиртомера або, в крайньому випадку, за допомогою смужки змоченою папери – вона не повинна горіти.

Процес подвійної перегонки такий же, як і первинна дистиляція, але має свої особливості. Температура кипіння етилового спирту становить 79 оС, але при цій температурі процес буде дуже тривалим. Тому двічі перегнати рідину краще при температурі 85-90 оС. Для точного визначення температури потрібно вбудований в перегінний куб термометр. Тримати температуру нижче Як перегнати самогонтеж не слід, у цьому випадку процес затягнеться і продукт у великій кількості потраплять пари води.

Перші 2-8% від залитого обсягу становлять голови, які відсікають. Відсоток відділення голів залежить від способу отримання самогону. Якщо на початковому етапі використовувався перегінний апарат, а голови віддалялися, то цей відсоток буде мінімальний. Якщо використовувалося виморожування або випарювання, то обсяг голів буде великим.

Наступна частина це тіло. Його припиняють забирати, коли фортеця вихідного продукту знизиться до 45%. Для вимірювань слід використовувати спиртометр. Далі підуть хвости, які можна використовувати при наступної порції перегоняемой браги. Двічі перегнаного продукт має міцність 65-70%, і, розбавивши його, можна отримувати різні алкогольні продукти. Для остаточного поліпшення самогону його можна остаточно очистити за допомогою яєчного білка, який згортаючись, вбирає в себе залишилися добавки.

Помилки повторної перегонки

Основною помилкою повторної перегонки є порушення температурного режиму. При високій температурі відбувається прискорення процесу, але при цьому в самогоні крім етилового спирту підвищується вміст сивушних масел. Низька температура знижує кількість Як перегнати самогон
виходить алкоголю. Наступною поширеною помилкою є занадто висока температура охолоджуючої рідини змійовика. При перевірці на горіння теплі пари спирту легко загоряються, вводячи в оману виробника.

На сторінках інтернету можна зустріти думку, що при повторній перегонці розбавляти самогон водою не слід, так як погіршуються його смакові якості. Це досить спірна думка. На запах і смакові якості в основному впливають продукти бродіння, які відокремлюються в процесі перегонки. А ось перегонка нерозбавленого продукту в разі фарс-мажорних обставин може призвести до непередбачуваних наслідків. Економія на видалення голів і хвостів також значно вплине на якість правильно зробленого самогону.