Як перевірити готовність до браги перегонці

Зміст

  • Ознаки готового сусла
  • Попередня підготовка сусла
  • Етапи перегонки браги

Для отримання хорошого домашнього самогону потрібно точно знати ознаки готовності до браги перегонці. Попередньо потрібно перевірити готовність сусла. Продукт має відповідати всім вимогам щодо кольору, запаху і смаку. І слід подбати про наявність самогонного апарату. До речі кажучи, куб може бути як спеціалізованого, так і зроблений своїми руками з підручних матеріалів.

Бувалі самогонники можуть легко визначити, потрібно чи сировини ще вистоюватися, або його можна переробляти. А ось у новачків у цій справі виникає багато питань. Якщо перегін браги планується вперше, то краще скористатися спеціальним обладнанням, яке оснащене термометром і дефлегматором.

Ознаки готового сусла

Про те, що брага выигралась і готова до перегонці, свідчить ряд ознак, які може помітити Як перевірити готовність до браги перегонцінавіть людина, що займається самостійної перегонкою алкоголю вперше.

  • першим ділом дізнатися про готовність продукту допоможе специфічний запах – процес бродіння припинився і в приміщенні витає спиртової аромат;
  • брагу потрібно спробувати на смак – у готового сусла він гіркий, що пов’язано з повною переробкою цукру;
  • у процесі бродіння виділяється вуглекислий очей, пригнічує кисень – при його відсутності можна сміливо говорити, що брага повністю готова до перегонці (перевіряється піднесенням запаленою сірники: якщо не гасне, то можна використовувати);
  • поверхневий шар став світлішим, а на дно опустився осад.

Бражка готова в тому випадку, коли мається як мінімум два вищеописаних ознаки.

Попередня підготовка сусла

Якщо є бажання отримати дійсно якісний спиртний напій, то перед перегонкою рекомендується виконати ряд простих дій, які допоможуть істотно поліпшити смакові якості продукту.

Підготовка починається зі зниження температури вистояною браги. Якщо сировина стояло закутаний, то його необхідно розкрити або знизити температуру в приміщенні до 21 °C. У таких умовах залишити брагу остигати на добу. За цей час відбувається випадання в осад дріжджів природним шляхом, і колір рідини стає більш світлим. Потім брагу потрібно перелити в іншу ємність, щоб осад не змішувався при переміщенні. Для цього використовують силіконовий шланг.

Існує таке поняття, як дегазація – очищення рідини від домішок вуглекислого газу. Зробити це можна шляхом нагрівання освітленої браги до 50 °C. Ще такий процес вбиває решта активні дріжджі, а на виході залишається сусло фортецею 12°.

Природний процес освітлення досить тривалий. Прискорити його можна шляхом використання речовин, що провокують випадання осаду: желатину або бентоніту. Якщо брага була приготована за класичним рецептом на основі цукру, то кращим коагулянтом вважається біла глина. Перед тим як приступити до освітлення, необхідно точно визначити, що брага выигралась, у противному випадку продукт буде зіпсований. Якщо використовується глина, то вона повинна бути високої якості і не мати домішок.

Бентоніт використовують з розрахунку 3 столові ложки на 20 л браги. Глину перемелюють, розводять у склянці Як перевірити готовність до браги перегонцітеплої води, чекають моменту, поки вона не стане консистенції густої сметани. Отриману суміш виливають у ємність, де вистоюється брага, і ретельно перемішують протягом 5 хвилин.

Для освітлення знадобиться від 15 до 30 годин. Після закінчення часу рідина стане практично прозорою, а запах спирту зникне. На завершальному етапі бражку переливають в самогонний апарат, обережно, щоб не потрапив осад, за допомогою силіконового шланга.

Етапи перегонки браги

Коли брага остаточно выигралась, а самогонний апарат готовий, можна приступати до початку найбільш важливого процесу перегонки і подальшої дистиляції. Щоб новачкові було легко розібратися, все дійство можна розділити на чотири основних етапи:

Нагрівання браги

Заповнювати самогонний апарат бражкою потрібно не до країв, в ідеалі на 2/3 об’єму. Тобто, якщо куб на 30 л, то потрібно залити не більше 20 л сировини. Під баком включають вогонь на повну потужність. Дуже добре, коли апарат для самогоноваріння обладнаний датчиком температури, тоді процес нагрівання можна легко контролювати. Коли температура рідини досягла 68°, починається часткове випаровування спиртових сполук. Крім цього, відбувається активне виділення домішок, кислот і масел, тобто відбувається конденсація спирту, або як його в народі називають, первака. Перші 100 м рекомендується зливати (зовсім викидати не потрібно, адже його можна використовувати для розтирання або інших потреб, але пити точно не можна, це зумовлено високою концентрацією шкідливих речовин).

Зниження і стабілізація температури

Якщо самогонний апарат обладнаний датчиком вимірювання температури, то з цим етапом проблем не Як перевірити готовність до браги перегонцівиникне. Показники повинні знаходитися в межах 68-79°. Якщо термометра немає, то доведеться довіритися своєму нюху. Коли запах спирту став чітким і насиченим, вогонь під баком потрібно зробити помірним. На процес стабілізації температури нагріву особливу увагу повинні звернути новачки. Іноді через недосвідченість вони намагаються прискорити перегонку шляхом збільшення вогню, але цього робити категорично не можна. Якщо перестаратися, то брага закипить і потрапить в змійовик.

Контроль температури

При перегонці концентрація спирту поступово знижується, тобто на виході виходить напій з міцністю нижче. Коли робоча температура перегонки браги досягає 84°, вся увага повинна бути сконцентрована на цьому процесі. Якщо показники підвищуються, то це свідчить про те, що в спирт виділяються і разом з ним виходять шкідливі речовини та хімічні сполуки, небезпечні для життя.

Завершення перегонки

Після того як датчик став показувати температуру рідини понад 85°, процес перегонки необхідно зупинити. Якщо брага буде кипіти довго, з метою отримання максимальної кількості спирту, то ці дії невиправдані, оскільки знадобиться багато часу на його очищення.

Готовність браги істотно позначається на кінцевому результаті, але якщо не дотримувати температурні режими перегонки, а також не контролювати концентрацію спирту, результат не буде втішним.

Після того як пройшли перші 100 г самогону, буде максимально міцний напій, і поступово його фортеця буде знижуватися. Бувалі самогонники не рекомендують змішувати первинний, серединний і Як перевірити готовність до браги перегонцікінцевий продукт. Краще відокремити «голови» і «хвости», а вживати тільки основу.

По завершенні перегонки потрібно фільтрація адсорбентами та повторна дистиляція.

Люди, які займаються самогоноварінням довгий час, можуть визначити найбільш значущі моменти на інтуїтивному рівні, такі як: час зміни температурного режиму або завершення процесу. У всьому цьому вони покладаються на свої відчуття.

Новачкам рекомендується, щоб не зіпсувати сировину і не відбити бажання створювати алкогольний напій в домашніх умовах, обзавестися правильним обладнанням, яке зараз на ринку представлено в широкому асортименті. Крім цього, деякі самогонні апарати мають технічні особливості, що дозволяють експериментувати з смакові якості напою.