Як пом’якшити самогон в домашніх умовах

Зміст

 • Пом’якшення самогону
 • Зм’якшення напою сахаросодержащими продуктами
 • Способи додання кольору

У XIX ст. російська самогон за смаковими якостями був на першому місці не тільки на Русі, але і серед французького коньяку та англійської віскі. Пов’язано це з тим, що самогон гнали дуже повільно, використовуючи тільки Як помякшити самогон в домашніх умовахполовину готової браги. Закваску брали з колекційних дріжджів, джерельної води і тільки з морозостійкої жита. Що стосується очищення, то це був дуже важливий момент і до нього ставилися з особливою обережністю.

Інгредієнти для очищення брали наступні: молоко, білок, вугілля з липи, бука або берези. Ціна самогону була дуже високою і недоступну простому народу. Вона перевищувала вартість шотландського віскі в 100 разів. Такий самогон готувався для відправки таким відомим людям, як Фрідріх Великий, Вольтер, Густав III і імператриця Катерина II.

Пом’якшення самогону

Такий напій, як самогон, вимагає пом’якшення. У нього переважає різкий запах і грубуватий смак. Багатьом це не по душі. Звертаючи увагу на такий великий недолік, багато професіонали намагаються знайти спосіб, як зробити його м’яким і прибрати запах в домашніх умовах.

При цьому потрібно мати тільки натуральні продукти, які допоможуть зробити його смак м’якше. Для цього нам знадобляться такі продукти, як:

 • Свіжий лимон. Не заморожений, не гнилий, не перемороженный, а дійсно свіжий, з приємним запахом, жовтою скоринкою без плям. Як помякшити самогон в домашніх умовахЗробити потрібно наступне. Взяти банку на 3 л. Порізати половину лимона кружечками. Після того, як нарізали, їх потрібно помістити в самогон і щільно закрити посудину. Йому необхідно настоятися протягом 7 днів. Після цього можна пробувати. Дешево і дуже смачно.
 • Ще один компонент, який допоможе пом’якшити смак ? це мускатний горіх. Даний продукт надає алкоголю ніжний і злегка пекучий смак. Все що вам потрібно, це вистояти напій з використанням мускатного горіха не менше двох тижнів.
 • Також добре впливають на смак напою цитрусові, а точніше, скоринки від них. Вони надають гіркуватий і ароматний смак. В домашніх умовах можна використовувати скоринки від будь-яких цитрусових, що подешевше, або ті, що вам подобаються. Наполягати таку суміш потрібно протягом двох тижнів. При цьому обов’язково потрібно щільно закрити банку.
 • У кожної господині завжди є під рукою чорний перець. Він робить самогон пекучим. В цьому випадку, потрібно взяти трилітрову банку, кинувши в неї 6-7 горошин перцю. Наполягати все при кімнатній температурі.
 • Всім відомий палений цукор. З усіх перерахованих вище продуктів він Як помякшити самогон в домашніх умовахнадає особливо приємний смак. На трилітрову банку алкоголю потрібно взяти 2-3 кубики такого цукру. Кинути їх в ємність. Настоювати протягом двох тижнів.

У домашніх умовах використання таких продуктів не є надто витратним. А смак напою змінюється в кращу сторону. Дуже важливо не забути процідити алкоголь після додавання даних продуктів, що б він не був мутним і не мав осад.

Зм’якшення напою сахаросодержащими продуктами

Щоб добитися хорошого пом’якшення напою, необхідно додавати в нього речовини, які містять цукор. Існують інші способи пом’якшення в домашніх умовах. Багато професіоналів додають цукор, фруктозу, мед. Тільки перед цим їх необхідно добре розчинити.

При використанні фруктози, її потрібно взяти 1 ст. л. при обсязі напою в
7-8 л. Якщо ж ви використовуєте цукор або мед, то їх треба брати в 3 рази більше. При пом’якшенні цукром в домашніх умовах необхідно брати 4 шматочки на 1 л самогону, попередньо розтопивши цукор на Як помякшити самогон в домашніх умовахповільному вогні.

При додаванні цукру дуже важливо дотримуватися пропорції, тому що якщо ви насипаєте менше, м’якості не буде, а якщо більше, то напій вийде надто солодким.

В домашніх умовах мед можна знайти майже завжди. Він дає дуже незвичайну реакцію з самогоном, при якій утворюється тепло з бульбашками. Дуже важливо дочекатися закінчення цієї реакції, а саме, коли зникнуть бульбашки. Після цього додати кілька таблеток активованого вугілля, попередньо його розмоловши. Тільки після цього можна вилити суміш в самогон. Щільно закрити банку і залишити його в темному місці. Температура приміщення не повинна бути вище 3-4°. Наполягати 4 дні.

На смак такий алкоголь буде дуже ніжним, а запах зникне. Дуже важливо! Дану суміш з самогону з медом нагрівати не потрібно.

Способи додання кольору

Провести таку процедуру з легкістю можна в домашніх умовах. Як помякшити самогон в домашніх умовахДеякі любителі алкоголю хочуть справити враження на своїх гостей і подають на стіл фарбований самогон, який більше схожий на коньяк. Такі хитрощі часто використовують магазини або дрібні кафе, а якщо продукт буде підібраний правильно, то від справжнього коньяку можна
і не відрізнити. Додати колір напою дуже легко і дешево в домашніх умовах за допомогою чаю, додає коньячний колір. Насиченість залежить від кількості высыпанного чаю. Щоб виконати таку процедуру потрібно взяти 1 ст. л. заварки на 1 л напою.

Також є спосіб фарбування в інші кольори:

 • Червоний відтінок можна отримати з сушених ягід чорниці та брусниці.
 • Синій колір виходить з пелюсток волошок або квіток деревію.
 • Зелений ? з листя м’яти, чорної смородини.
 • Такий продукт, як чорнослив дуже добре зафарбовує алкоголь і надає йому колір коньяку. 100 г чорносливу потрібно для 3 л банки. Додаємо його в рідину і наполягаємо 7-10 днів. Чорнослив Як помякшити самогон в домашніх умовахдодасть напою дуже ніжний аромат і м’який смак.
 • Ще один дуже швидкий і не витратний метод фарбування в домашніх умовах ? це звичайні перегородки від волоських горіхів. Необхідно взяти 15 горіхів і відокремити від них перегородки. Закинути горіхи в самогон і настояти протягом 7 днів. Після закінчення строку, потрібно процідити самогон через марлю, і ви отримаєте незвичайного кольору і смаку напій.
 • Такий продукт як розчинна кава теж застосовують для фарбування. Потрібно взяти 0,5 ч. л. кави на 1 л самогону. При такому способі фарбування воду додавати не потрібно. Це дуже важливо! Інакше навіть фільтрація не допоможе. Кава допомагає швидко перебити запах самогону, а смак стає дуже цікавим.
 • І ще один інгредієнт ? це харчові барвники. Якщо правильно підібрати барвник, то можна дуже швидко підфарбувати алкогольний напій до потрібного кольору, запах і смак при цьому не змінюються. Будьте дуже обережні при їх застосуванні. Потрібно точно дотримуватися інструкції.
 • Вище перераховані найбільш поширені методи фарбування самогону. Як видно ці способи не є витратними і дуже легкі в застосуванні. Головне правило ? після майже будь-якого методу потрібно робити фільтрацію напою, щоб він не вийшов каламутним. Сподіваємося, що наші поради стануть корисними для вас при приготуванні самогону в домашніх умовах.