Як поставити брагу на винограді

Зміст

 • Вибір сировини для майбутнього напою
 • Підготовка інгредієнтів
 • Рецептура бражки
 • Особливості бродіння чачі

З винограду можна зробити не тільки сік і вино. Що залишилися при їх виробництві відходи цілком допустимо використовувати для виготовлення міцних напоїв. Для здійснення бажання покуштувати благородної кавказької чачі варто не пошкодувати часу і винограду навіть тим, хто не займається виноробством – її м’який смак і аромат того заслуговують. До того ж ставити брагу на неї не так складно, як може здатися. Рецепт простий, компоненти доступні.

Вибір сировини для майбутнього напою

Органолептичні властивості майбутнього напою залежать, насамперед, від якості використаної сировини. Тому вибирати інгредієнти для нього слід правильно.

Здавалося б, для браги годиться що завгодно, лише б було здатне бродити. Однак гарантувати приємний аромат самогону при такому зневагу до якості вихідного матеріалу неможливо. Є Як поставити брагу на виноградісенс ознайомитися з деякими рекомендаціями.

 • Використовуйте дикоростучий виноград або вирощений своїми силами. Привізною або магазинний не годиться — для кращого збереження його часто обробляють діоксидом сірки. При бродінні відбуваються реакції, що додають бразі неприємний запах тухлих яєць. Ці нотки зберігаються і після перегонки, хоч і стають менш вираженими. Крім того, хімікати вбивають потрібні живі бактерії на поверхні винограду.
 • Не збирайте виноград після дощу і не мийте його, щоб зберегти ці бактерії на ньому. Природне бродіння дозволить зробити напій, максимально нагадує смак і аромат оригінальної чачі.
 • Хороший продукт виходить, якщо робити його з кислих сортів винограду, наприклад з «Ізабелли».
 • Ягідки, зібрані після перших морозів, бродять швидше. Так що ставити бражку з винограду варто восени.

Підготовка інгредієнтів

Для того, щоб поставити брагу для чачі, сировину треба підготувати. Якщо немає впевненості, що врожай не піддавалося хімічній обробці, його потрібно добре промити. Зібрані в теплу пору року грона рекомендують покласти в морозильник як мінімум на 12 годин, максимум – на добу. Із зібраним після перших заморозків врожаєм робити цього не треба. Заморожені ягоди потрібно перебрати, видалити незрілі виноградинки і листя.

На другому етапі підготовки інгредієнтів треба перетворити цілі ягідки в мезгу. Для цього зробіть їх руками. Робити це краще в рукавичках – фруктова кислота може викликати роздратування шкіри.

Не обов’язково брати для виготовлення чачі свіжі ягоди. Вичавки, що залишилися після приготування вина, нітрохи не гірше. Правда, якщо вони вже брали участь у процесі бродіння, тобто були вийняті не відразу, взяти їх треба в два рази більше. Справа в тому, що вони вже віддали частину містяться в них речовин, що визначають органолептичні якості чачі, провину.

Такого компоненту, як вода, теж слід приділити особливу увагу. Процес бродіння піде швидше, якщо в ній достатньо кисню і мінеральних речовин. Вода повинна бути м’якою, але не дистильованої. Набирати її краще в колодязі або джерелі. Якщо використовується водопровідна, треба дати Як поставити брагу на виноградіїй постояти кілька годин, щоб випарувався хлор. Робити це не обов’язково, якщо у вашому населеному пункті не використовують. Перед використанням будь-яку воду радять перелити тонкою цівкою з однієї ємності в іншу, щоб збагатити його киснем. Зробити це не складно.

Знадобляться ще цукор і, можливо, винні дріжджі. Саме винні, а не хлібопекарські. Адже потрібно зробити не банальний самогон, а чачу. Якщо на ягодах залишалися живі бактерії, вони забродять і без добавок. Але до готовності брага в цьому випадку дійде лише через три – чотири тижні або навіть пізніше. Ставити бражку з винограду переважно заздалегідь, якщо хочеться встигнути до якого-небудь торжества і здивувати гостей алкогольних шедевром власного виробництва.

Рецептура бражки

Рецепт браги для отримання коханого на Кавказі міцного напою залежить від того, з чого його збираються робити: з макухи або свіжої «Ізабелли».

Якщо в рецепті використовуються вичавки, які вже бродили, їх береться більше. Швидше за все, не вдасться зробити потрібний продукт без додавання дріжджів.

Рецепт приготування браги з розім’ятої винограду майже такий же. Кількість цукру буде залежати від сорти ягід: чим вони солодше, тим менше його потрібно.

У виноградин сорту «Ізабелла» досить щільна шкірка, тому свій смак і аромат вони будуть віддавати поступово. Цукор засипають не відразу весь, а також частинами: по кілограму в день.

Нижче наведено рецепт, який можна назвати універсальним. Проте будь-який рецепт – не догма. Ставити виноградну брагу слід з урахуванням різних параметрів. Веде вона себе по-різному, і в залежності від її поведінки коригується рецепт.

Як поставити брагу на виноградіПотрібні інгредієнти:

 • вода підготовлена – 15 літрів,
 • мезга відпрацьована – 10 літрів (небродивших вичавок треба всього 5 літрів),
 • цукор – 2,5 – 5 кг (залежить від цукристості ягід),
 • винні дріжджі (сухі) – 5 р.

Процес приготування:

 • Складіть вичавки в ємність з широким горлом, засипте в неї цукор.
 • Залийте водою кімнатної температури (близько 25 градусів, не більше 30 градусів).
 • Якщо ягідки були вимиті, розведіть дріжджі теплою водою і додайте в ємність. В іншому випадку спершу поспостерігайте, як йде бродіння. Використовуйте тільки тоді, коли процес не розпочався або йде занадто повільно.
 • Закрийте бак затвором і поставте в тепле, але не спекотне місце. Якщо вночі стає прохолодніше, ємність варто утеплити: вмісту потрібна постійна температура, в ідеалі 20 – 25 градусів. Не можна ставити посудину у батареї в опалювальний період або на сонечку влітку.
 • Рецепт розрахований на відносно невелику ємність. Якщо тара дозволяє, можна збільшити кількість компонентів, зазначених у рецепті, вдвічі або навіть втричі. Головне, щоб в баку залишалося вільне місце – потрібно як мінімум 20% від обсягу.

  Особливості бродіння чачі

  Виноградна бражка доходить до кондиції досить довго, якщо не «підганяти» її додаванням сухих винних дріжджів. Без них доведеться чекати кілька тижнів, з ними вона встигне дозріти» за тиждень – півтора. І весь цей час їй потрібно пильну увагу.

  Якщо вчасно не перемішати вміст, спливла мезга може покритися пліснявою. Щоб цього не сталося, перемішуйте сировину, опускаючи мезгу на дно. Робити це треба щодня.

  Одночасно варто уважно спостерігати за поведінкою бражки. Якщо вона веде себе тихо, не булькає, не піднімається, не покривається бульбашками, процес варто оживити, додавши дріжджі. Призупинитися він Як поставити брагу на виноградіможе і з-за неправильної температури. Варто переконатися, що в приміщенні не дуже жарко.

  Визначити готовність бражки можна за кількома ознаками:

  • Вміст «притихло», зникли бульбашки, не чути шипіння, рідина посвітлішала, мезга опустилася на дно.
  • На смак вміст стало не солодким, а гіркувато-кислуватим.
  • Минуло більше 28 днів.
  • Запалений сірник не гасне, якщо її піднести до шийки посудини з бражкою. Це означає, вуглекислий газ перестав виділятися, процес завершено.

  Більш точно визначити готовність продукту дозволить ареометр. Його потрібно опустити в склянку з процідженої рідиною. Якщо прилад показує менше одиниці (нижче 1, 002), то брагу пора переганяти в чачу.

  Оцінювати готовність бражки до перегонці слід за сукупності усіх цих ознак.