Зміст

  • Брагу
  • Перегонка самогону
  • Повторна перегонка самогону
  • Сучасні технології перегонки
  • Вакуумна дистиляція

Процес приготування якісного самогону в домашніх умовах залежить від безлічі факторів, починаючи від того який рецепт використовувався для отримання браги і закінчуючи проведенням очищення отриманого продукту. Рекламне відео обіцяє отримання якісного самогону за допомогою рекламованих апаратів мають сухопарник, вбудований термометр і ректифікаційні колони. Насправді це трохи не так. Навіть з рекламованим на відео апаратом мають сухопарник можна в домашніх умовах гнати продукт дуже низької якості.

Брагу

Брага для самогону

Отримання самогону починається з приготування браги. Класичний рецепт це коли на 5 л води береться 1 кг цукру і 100 г пресованих дріжджів. Все перемішується і ставиться в тепле місце приблизно на 10-14 днів до закінчення бродіння. Після відстоювання або освітлення брагу переганяють в самогон. Слід враховувати, що чим менше взаємодіє брага з киснем повітря, тим краще для неї. При відстоюванні взаємодіючи з повітрям, брага може перегулять в оцет і її подальша перегонка в самогон стане неможливою. Тому краще використовувати гідрозатвори або проколоту гумову рукавичку.

Вищевказаний рецепт браги призводить до отримання досить жорсткого продукту. Однак важливою перевагою його є простота і доступність вихідних матеріалів. Можна вибрати рецепт готування браги із зерна чи борошна. Отриманий з такої браги в домашніх умовах спирт більш м’який і має зерновий присмак. Рецепт отримання самогону із зерна можна знайти на сторінках інтернету і ознайомитися з доданим відео.

Перегонка самогону

Рецепт отримання хорошого самогону в домашніх умовах вимагає перегінний куб має сухопарник, термометр, охолоджуваний змійовик або ректифікаційні колони. Такі дідівські методи як виморожування або випарювання браги в каструлі, запропоновані до перегляду на відео, дозволять гнати в домашніх умовах самогон найнижчої якості та недостатньою кількістю градусів. В даному продукті буде міститися велика кількість альдегідів, ефірів, речовин які легко відокремлює апарат має сухопарник. Коли брагу відстояли або освітлили, її акуратно зливають у перегінний куб, намагаючись не потривожити осад. Зробити це можна шляхом фільтрування або через капронову трубку, використовуючи принцип сполучених посудин. У цьому випадку над осадом повинен залишитися рівень рідини в 0,5-1 див.

Процес перегонки браги

Перегінний куб нагрівають до температури 65-70 оС і підтримують до тих пір, поки не відокремлять 5 % від розрахованого кількості самогону або коли виходить рідина не буде мати характерний запах. При такій температурі йде активне випаровування альдегідів, метанолу, ефірів мають температуру кипіння на кілька градусів нижча, ніж у етанолу. Отриманий «первак» має велику кількість домішок в подальшому виробництві більше не бере участь, але його можна використовувати в технічних цілях.

Після відсікання голів температуру піднімають до 85 оС, при цьому відбувається активне випаровування етанолу. Вода і сивушні масла, які мають більш високий градус кипіння, випаровується не так активно. Якщо апарат має сухопарник або отриманий продукт повторно гнати температуру нагрівання в кубі можна підвищити до 92-95 оС, з метою прискорення процесу. Відбір основної частини одержуваного продукту проводять до тих пір, поки фортеця виходить самогону не знизиться до 40 оС. Залишилися хвости, приблизно близько 15%, можна використовувати при наступних перегонках, додаючи в брагу.

Самогонний апарат з сухопарником

Якщо передбачається повторна перегонка отриманого продукту, то фортеця вихідного продукту можна знизити до 30 оС. Скільки самогон має міцність краще перевіряти побутовим спиртометром, а при його відсутності народними способами. Якщо холодний самогон горить рівним синім полум’ям, то фортеця спирту понад 40 оС і продукт можна брати далі. Якщо відбуваються тільки спалаху при спробі підпалу рідини, то процес відбору основного тіла слід зупиняти, і відокремлювати хвости. Отриманий після першої перегонки, правильно зроблений для себе самогон зазвичай має міцність 50-55 оС.

Повторна перегонка самогону

Рецепт отримання доброї самогонки має високий градус і практично повна відсутність запаху, давно відомий, це вторинна перегонка. Процес вторинної перегонки проводиться також як і первинний вигін за допомогою апарату з сухопарником. Попередньо перед повторною перегонкою сировини проводять хімічну або біологічну очистку отриманого самогону. Це дозволить знизити концентрацію шкідливих речовин в перерабатываемом самогоні. Перед повторною перегонкою у продукту слід знизити міцність до 20-25 оС. Це можна зробити, якщо розбавити рідина дистильованою водою у співвідношенні 1:2 або 1:2,5.

Правильно проведена вторинна перегонка дозволить значно поліпшити якість продукту, сильно знизити вміст сивушних масел і інших шкідливих речовин. Фортеця повторно перегнанной самогонки може становити 65-70 оС. Подальша перегонка 2, 4 і т. д. раз вже не дозволить значно підвищити якість продукту або збільшити вміст в ньому градусів. Для цього буде потрібно спеціальне устаткування, яке в домашніх умовах використовувати неможливо.

Сучасні технології перегонки

Сухопарник з банки

Сучасне обладнання для отримання самогону в домашніх умовах, пропоноване до продажу рекламними відео роликами, здатне значно полегшити процес виробництва і отримувати якісний продукт. Однак такі комплекси коштують досить дорого, але частина необхідного устаткування можна виготовити самостійно або замовити у гарних фахівців.

Важливою частина самогонного апарату є сухопарник, що дозволяє відокремити велика кількість сивушних масел з одержуваного продукту. Влаштований він досить просто – це герметична ємність невеликого розміру (не більше 10% від обсягу перегінного куба) з підвідної і відвідної трубкою. Пристрій повинен бути розбірним або мати пристосування для зливу. Підводить трубка повинна розташовуватися нижче відводить в корпусі сухопарника. Розташовується це пристрій має між перегоночным кубом і охолоджуваним змійовиком.

При нагріванні рідини у перегінному кубі пари всіх речовин осідають на стінках більш холодного сухопарника. Гарячі пари нагрівають корпус пристрою, викликаючи повторне закипання етилового спирту та інших легкокипящих фракцій, пари яких надходять в змійовик для охолодження. При цьому велика частина сивушних масел мають більш високу температуру кипіння залишаються в корпусі сухопарника. Як правильно виготовити найпростіший сухопарник своїми руками можна подивитися на відео. Тому слід пам’ятати, що даний пристрій не дозволить повністю видалити всі шкідливі речовини з самогону, але може істотно знизити їх кількість.

Вакуумна дистиляція

Процес вакуумної дистиляції

Вакуумна дистиляція дозволяє вигнати в домашніх умовах спирт з браги за допомогою більш низьких температур і тиску, що створюються в перегінному кубі. При цьому методі виходить більш якісний продукт, в якому практично повністю відсутня сивуха. При використанні вакуумного обладнання можна гнати самогон при температурі 60-70 оС. Даний спосіб зажадає додаткового обладнання зокрема вакуумного насоса. Детальніше ознайомитись з процесом вакуумної перегонки самогону можна на відео.