Як правильно поставити брагу на дріжджах

Зміст

 • Дріжджі для самогону
 • Кількість закваски
 • Застосування пресованих дріжджів «Люкс»
 • Брага на сухих дріжджах

Дріжджі для самогону

Основою самогону є брага, якість якої залежить від застосовуваних дріжджів. Якщо раніше на прилавках магазинів можна було зустріти тільки одне найменування – хлібопекарські дріжджі, то сьогодні, промисловість пропонує досить широкий вибір цієї продукції. Кожен вид закваски Як правильно поставити брагу на дріжджахмає свої відмінні характеристики.

Хлібопекарські дріжджі

Використовуються для виготовлення борошняних виробів. Застосування такої закваски для того щоб поставити брагу для подальшого приготування самогону, є не самим вдалим варіантом.

Винні культури

Є специфічним продуктом, використовуваним в основному виноробами. Такі дріжджі для самогоноваріння широкого застосування не знайшли – вони мають особливі, спеціальні характеристики і дорого коштують.

Пивні закваски

Застосовуються в процесі виробництва пива, замінюючи дикі дріжджі. Такий специфічний продукт, що застосовується іноді у медичних цілях як вітамінні добавки для виробництва міцного алкоголю не підходить.

Спиртові дріжджі

Використовуються для промислового виготовлення спирту. Така закваска для приготування браги на основі цукру та зернових є найбільш підходящою. Порівняно зі своїми «побратимами», спиртові дріжджі мають ряд переваг.

 • Культура має менші терміни бродіння. Брага, яка виготовляється на їх основі, буде готова до процесу перегонки, приблизно через тиждень.
 • Ця продукція, порівняно з іншими видами, володіє підвищеною виживаністю в активному середовищі. Спиртові культури гинуть, коли концентрація спирту в бразі досягає 18 – 19%. Такий показник значно перевищує можливості інших культур. Підвищена життєстійкість, дозволяє досягти більш високого виходу міцного алкоголю при однакових рецептах, але з використанням інших видів дріжджів.
 • Застосування спиртових видів, що мають у порівнянні з іншими культурами більш короткі терміни бродіння, дозволяє в процесі виробництва браги значно знизити концентрацію шкідливих домішок, що утворюються при тривалому процесі. Міцний алкоголь, який був виготовлений із застосуванням цієї культури, має у своєму складі меншу кількість ацетону, сивушних масел і Як правильно поставити брагу на дріжджахальдегіду – тому питання очищення кінцевого продукту ставиться не так принципово. Досить встановити на самогонний апарат дефлегматор і самогон, який буде отримано в процесі першої перегонки, вже буде практично готовим до вживання продуктом.
 • Мінімальна кількість піни, яка виділяється при використанні цих дріжджів, дозволяє обходитися в процесі приготування браги без застосування гасителя.

Існують рекомендації, виконання яких дозволить правильно використовувати цей вид дріжджів при виробництві браги.

 • Температура бродіння повинна знаходитися в діапазоні від 22 до 28 градусів. При необхідності, температуру рідини можна підняти за допомогою нагрівача для акваріума і закутати ємність з брагою в утеплювач. Посудину з матеріалом повинен бути захищений від попадання променів сонця.
 • Обов’язкова установка з метою герметизації судини, водяного затвора, що складається з трубки і банки з водою або його аналога – гумової рукавички з отвором для виходу газу.
 • Не застосовувати переварену або хлоровану воду. Для виробництва браги підходить колодязна або відстояна 1 – 2 дні водопровідна вода.
 • Брага повинна перемішуватися щодня.
 • Сусло має вливатися в ємність з вже знаходяться там розчиненими дріжджами.

Кількість закваски

Найбільш популярним рецептом з виготовлення браги є той, в якому використовуються цукор, дріжджі і вода. Рецепт простий, але в середовищі виробників самогону постійно точаться суперечки про співвідношення інгредієнтів, їх пропорціях і кількості. Існують різні успішні рецепти, що дозволяють виготовити якісну брагу з застосуванням різного співвідношення цукру, закваски та води – головне, використовувати якісну сировину і дотримуватися технологію приготування браги і температурний режим.

Практика показує, що чіткого визначення кількості складових частин, якщо дотримуватися розумне співвідношення, немає. При великій кількості закваски, процес перетворення сусла пройде швидко, але матеріал буде низької якості, при меншій кількості дріжджів – кінцевий продукт буде чистий, якісний, але сам процес затягнеться. Найбільш популярним є співвідношенням 10/1/3. У відповідності з такою пропорцією, на 1 кг цукру потрібно 100 г дріжджів і 3 л води. Застосування такого рецепта дозволить отримати на виході 1,200 л алкогольного продукту, міцністю не менше 40 гр. – але це в Як правильно поставити брагу на дріжджахразі проведення процесу інвертування.

При виготовленні браги для самогону, перевагу краще віддавати спиртовим дріжджам – вони призначені для виробництва спиртової продукції і на їх упакуванні є інструкція, в якій зазначено необхідну кількість цукру для їх використання. Але з урахуванням того, що така продукція є не на всіх прилавках магазинів, виробнику міцних напоїв доводиться замінювати їх сирими пресованими і сухими дріжджами, які використовуються для випікання – при бажанні, із застосуванням таких дріжджів, теж можна зробити хороший міцний алкогольний продукт.

Застосування пресованих дріжджів «Люкс»

Для того щоб правильно поставити брагу для виготовлення 5 л самогону міцністю 40 гр. будуть потрібні такі інгредієнти:

 • 4 кг цукру;
 • 12 л води;
 • 250 г пресованих дріжджів «Люкс Екстра»;
 • 2 шт. картоплі (необов’язкова умова).

Застосування «Люкс Екстра» за таким рецептом дуже просте. В підготовлену ємність заливається не кип’ячена, але підігріта до 30 – 32 гр. вода. Вода може бути з колодязя, питна вода в бутлях або з водопроводу. Але застосовувана вода «з під крану» обов’язково повинна бути заздалегідь відстояною. Така процедура дозволить зробити її м’якою.

У воду засипають цукор, і розчин ретельно перемішується до повного розчинення. Для використання «Люкс Екстра, вода повинна охолонути до 22 – 24 гр. У воду засипаються подрібнені свіжі дріжджі, які старанно розмішують. Після цієї процедури бажано додати тертий сиру картоплю, є підгодівлею для культури – це дозволить прискорити процес бродіння. Вся суміш перемішується, і ємність прикривається. Через один – два години почнеться процес утворення піни.

Брага на сухих дріжджах

Знаючи особливості застосування сухих дріжджів і необхідну їх кількість, поставити брагу з їх Як правильно поставити брагу на дріжджахзастосуванням не складно. Співвідношення, які сухі закваски мають до сирим «побратимам», представлено як 1/5 або 1/6 – це залежить від їх марки і терміну придатності. Для того щоб зробити брагу, до складу якої входить 4 кг цукру і 12 л води, знадобиться 100 г (один пакетик) сухих дріжджів.

Порядок застосування культури такий же, як і у варіанті з заквасками «Люкс». Але перед внесенням їх у розчин цукру, дріжджі необхідно розвести. Вони висипаються в теплу (до 30 гр.) воду, об’ємом 0,5 л де повинні постояти близько 5 хвилин, потім суміш розмішати. Температура цукрового розчину, в який вони будуть вливатися, повинна бути 22 – 24 гр. Після додавання дріжджів, вся рідина перемішується.

Застосування сухих дріжджів має особливість, яка полягає у непередбачуваності утворення піни: воно може бути дуже тихим, або занадто активним, що вимушує застосовувати засоби для його гасіння.

Брага, яку можна зробити на основі пресованих, так і сирих заквасок буде готова через 6 – 7 днів. Якщо у ній буде присутня солодкий смак, рідину слід перемішати і дати постояти до появи в ній гіркоти.