Зміст

  • Чим небезпечні ці речовини?
  • Для чого потрібна очистка?
  • Способи очищення

Сивушні масла є незамінною складовою спиртних напоїв. Вони визначають запах, колір, смак і навіть силу похмілля. Любителі вважають, що такі небажані домішки, псують смак і шкодять здоров’ю. Насправді все набагато складніше. Наявність цієї речовини в спиртних напоях життєво важливо.

Якщо виконати очищення правильно, можна позбутися від непотрібних проблем зі здоров’ям. Сивушні масла являють собою групу токсичних речовин червоно-бурою або світло-жовтого кольору з неприємним запахом. Це побічний продукт спиртового бродіння фруктового, крохмалевмісної або цукрової сировини. В усіх алкогольних напоях вони містяться в певній концентрації.

Чим небезпечні ці речовини?

Потрапляючи у людську кров і поширюючись по кровоносній системі, ці елементи сприяють розвитку багатьох негативних наслідків. Природно, в «забійних» дозах масла в організм не потрапляють, але навіть невеликого їх кількості буде досить, щоб завдати істотної шкоди здоров’ю. Першою уражається слизова оболонка. Мінімальні порції сивушних масел часто викликають тривалу нудоту, втрату створення, запаморочення, а в деяких ситуаціях навіть летальний результат.

Для чого потрібна очистка?

Додаткова фільтрація продукту регламентована різними рецептами, зафіксована в інструкціях багатьох пристроїв для створення алкоголю. Самогон, містить значну кількість «сивухи», погано вплине на роботу вашого організму, а також на окремі органи. Причина тяжких наслідків в результаті вживання низькоякісного самогону полягає в комплексному впливі різноманітних отруйних речовин.

У підсумку отримуємо кілька знайомих таких симптомів, як тривала інтоксикація і погіршення імунітету. З цієї причини прагнення застосувати спрощену технологію виготовлення з метою заощадити трохи грошей може призвести до виникнення серйозних важких захворювань. Очищення від сивушних масел необхідна для того, щоб трохи сповільнити процес погіршення здоров’я алкоголіка.

Способи очищення

Використання активованого вугілля

Фільтрація з застосуванням активованого вугілля дозволяє прибрати сивушні масла, естери та оцтову кислоту. Органічні властивості алкогольного напою при цьому підвищуються. Багато любителів роблять помилки під час видалення масел подібним способом. Звичайний аптечний вугілля ні за яких обставин не можна використовувати для чищення тому, що більша частина токсинів не вбереться.

Для якісної чистки необхідно до півкілограма активованого вугілля. Речовина типу 607С, Р500 або Р200 розміщується в трубці з нержавіючої сталі або скла, а потім промивається чистою водою. На одному кінці створюється фільтр, наприклад, з марлі, щоб вугілля не виходив під час очищення. Довжина трубки повинна бути не менше 60-70 див. Процедура фільтрації не являє собою нічого складного. Самогон вливається в трубку зверху і повільно стікає з іншого кінця.

Потрібно пам’ятати, що вугілля не слід засипати в алкогольний напій для фільтрації і залишати на тривалий час. Сивушні масла вберуться, але через якийсь час знову повернуться в рідину. При цьому утворюються альдегіди, присутність яких в організмі небажано.

Використання молока

Самогон вийде трохи каламутною після такої очистки. Це єдиний недолік. Зазначений метод позбавлення від токсинів абсолютно безпечний і може бути поєднаний з деякими іншими технологіями очищення. Подвійна перегонка при цьому не потрібно.

Чистка проводиться таким способом:

  • Фортеця рідини більше 60% сприяє більш якісному згортання білка. На 10 літрів рідини, що містить алкоголь додається 100 г пастеризованого знежиреного молока;
  • Можна прибрати сивушні масла за допомогою сухої суміші, розведеним теплою водою. Потрібно дочекатися охолодження отриманої маси. Наполягати рідину, що містить алкоголь, необхідно протягом декількох годин;
  • Після додавання молока необхідно перемішати напій до утворення однорідної консистенції, а потім накрити кришкою. Банку слід зберігати при кімнатній температурі, в місці, захищеному від попадання сонячних променів. Суміш необхідно ретельно збовтувати протягом перших п’яти днів. Молоко почне взаємодія з шкідливими речовинами і відбудеться відокремлення непотрібних масел. Білуваті пластівці будуть опускатися на дно вашої ємності. При їх утворенні можна бути впевненим, що процес очищення відбувається належним чином. Небажані домішки відділяються від рідини у вигляді осаду. Його необхідно видалити;
  • Через п’ять днів самогон зливається і фільтрується з застосуванням вати, складеної в декілька шарів. Видалення сивушних масел буде успішним при дотриманні цих правил.

Використання марганцівки

Досить простою є методика очищення марганцівкою. Один або два грами кристалізованої марганцівки необхідно розчинити в одному літрі рідини, що містить алкоголь. Після цього ретельно перемішати самогон і залишити на 12 год. у приміщенні. Якісне очищення від масел вимагає виключити попадання сонячного світла на ємності. Наполягати необхідно при кімнатній температурі.

Після того як на дні банки утворюється осад і рідина стане трохи світліше, можна приступати до процесу фільтрації. Застосування фільтра для води буде ідеальним для такої справи. За допомогою цих пристосувань легко можна позбутися значної кількості домішок і шкідливого речовини. Оптимальним варіантом для цього буде використання ватно-марлевого фільтра.

Метод виморожування

Очищення виморожуванням значно відрізняється від способу з використанням молока і ґрунтується на повній заморожуванню рідини і надалі відділенні спирту. Для цього найчастіше застосовують морозильні камери.

Щоб уникнути пошкодження ємності з льодом необхідно періодично доглядати за нею. Потім бутель обережно виймається, розморожується і перемороженная рідину розливають у чистий посуд. Лід зі стінок пляшки не за яких обставин не повинен потрапляти в очищений спирт. Такий спосіб видалення масел не надто поширений, але досить ефективний.

Використання соди

Існують думки, що подібний спосіб очищення може зіпсувати алкогольний напій при утворенні побічних продуктів в результаті хімічної реакції соди і речовин, що містяться в алкоголі. Проте такий метод користується величезною популярністю із-за своєї доступності. Двовуглекислий натрій може вбирати шкідливі хімічні речовини, які відокремлюються у вигляді осаду після взаємодії.

Потім проводиться фільтрація за допомогою найпростіших побутових коштів, і речовина, що містить алкоголь, повністю очищається від компонентів, що завдають серйозної шкоди здоров’ю. Для повної надійності можна здійснити додаткову перегонку. Технологія такої обробки може реалізуватися в кілька етапів, що включають такі заходи:

  • Необхідно змішати двовуглекислий натрій в однаковій пропорції з водою. 10 г соди буде цілком достатньо для 1 л самогону. Не рекомендується підвищувати дозу, щоб уникнути небажаного освіти присмаку і зайвого осаду. Після цього буде потрібна додаткова фільтрація;
  • Не рекомендується використовувати метод очищення масел содою при фортеці понад 40%. Процес відділення кислот буде протікати набагато гірше, а при повторній перегонці знизиться якість спирту;
  • Отримана суміш повинна бути прибрана в темне місце настоюватися при кімнатній температурі протягом 10-14 годин;

У разі, якщо сода виявиться в спиртному, напій може посприяти різкого погіршення здоров’я. Щоб уникнути цього, краще перегнати його повторно. Самогон буде набагато чистіше, зникне непотрібний запах.