Як приготувати цей тропічний алкогольний коктейль травень-тай, популярні рецепти напою, секрети від барменів

Як приготувати цей тропічний алкогольний коктейль травень тай, популярні рецепти напою, секрети від барменів«Май Тай» — це чудовий, терпкий алкогольний коктейль, міцність якого складає цілих 27 градусів. Він володіє яскравим, солодкуватим смаком, який не буде дуже вже набридливим, навпаки, дуже ненав’язливим і приємним. Цей модний коктейль з’явився в той час, коли на піку популярності були тропічні алкогольні напої. Природно, він відразу сподобався всім. Так що тепер «Май Тай» — це така ж невід’ємна частина південних островів, як і Мохіто або Дайкірі. У цього коктейлю є кілька назв: Муай Тай або полінезійський нирець.

Якщо звертатися до історії, то «Май Тай» був придуманий в 1944 році одним із власників мережі ресторанів в Америці Трейдером Віком. Ідея назви з’явилася з допомогою гостей з Таїті. Коли вони вперше спробували цей напій, то виголосили — «roa Mai tai ae». Це перекладається як відмінно або добре. А набагато пізніше, приблизно в 1987 році «Май Тай» був включений у збірник коктейлів Міжнародної асоціації барменів (iba).

Спочатку «Май Тай» створювався як саме чудове тропічне спиртне, до складу якого входили найбільш прості і доступні інгредієнти, завдяки цьому зріс попит на нього, і ціна не була захмарною. Основний інгредієнт цього алкогольного напою — самий звичайний і не завжди кращої якості ямайський ром. Так як саме ром був основою майже для всіх коктейлів в США.

Потім, коли пройшло вже достатньо часу, то рівень напою підвищився, інгредієнти стали вибиратися ретельніше, а отже зросла і ціна. Так що в наш час «Май Тай» сміливо може називатися одним з найдорожчих коктейлів. У досить знаменитих і дорогих пабах доведеться викласти за такий напій близько 10 євро. До того ж «Май Тай» — це напій, занесений до списку коктейлів iba. Так що в цілях економії можна запросто навчитися робити «Май Тай» в домашніх умовах.

Також рекомендуємо прочитати:

Класичний склад Май Тай

 • Як приготувати цей тропічний алкогольний коктейль травень тай, популярні рецепти напою, секрети від барменівБілий ром — 40 мл
 • Чорний ром — 20 мл
 • Лікер апельсиновий — 15 мл
 • Лаймовий сік — 15 мл
 • Сироп мигдалю — 10 мл
 • Трохи льоду.
 • І в якості додаткових інгредієнтів — листочки м’яти, вишня для коктейлю і шматочок ананаса:

  Тепер класичний рецепт приготування

  • Як приготувати цей тропічний алкогольний коктейль травень тай, популярні рецепти напою, секрети від барменівНаповнюємо високий стакан об’ємом не менше 270 мл льодом;
  • У шейкері заважаємо світлий ром, лаймовий сік, лікер апельсиновий і сироп мигдалю;
  • Міняємо лід у склянці на мелкораздробленный;
  • Акуратно вливаємо суміш з шейкера в стакан;
  • Додаємо до нього чорний ром;
  • За бажанням прикрашаємо коктейль гілочкою м’яти або коктейльною вишнею, можна і скибочкою ананаса.

  Слід пити не поспішаючи і тільки через трубочку.

  Читайте також: Коктейль «Кривава Мері»: рецепт на всі випадки життя

  Ще одна варіація коктейлю «Май Тай»

  Як приготувати цей тропічний алкогольний коктейль травень тай, популярні рецепти напою, секрети від барменівЦей спосіб приготування знаменитого коктейлю придумали на Гавайських островах. Єдина відмінність від класичного коктейлю «Муай Тай» — це заміна сиропу мигдалю на апельсиновий сироп. Завдяки цьому сироп перемішається з апельсиновим лікером, і з-за цього він набуде більш насичений смак кислуватий.

  Але варто сказати про те, що серед професійних барменів iba часто виникають розбіжності з приводу додавання в «Муай Тай» апельсинового сиропу. Багато говорять, що апельсиновий сироп — абсолютно не потрібний інгредієнт, так як там вже є апельсиновий лікер. Інші, навпаки, кажуть що ця кислинка, навпаки, як не можна краще підходить для такого тропічного коктейлю, як «Май Тай». Але як мовиться, на смак і колір товаришів немає, так що який сироп більше подобається вам, той і додайте в напій, адже все одно головний інгредієнт залишається незмінним — це ямайський ром.

  Ще один спосіб приготувати знаменитий коктейль Май Тай

  Як приготувати цей тропічний алкогольний коктейль травень тай, популярні рецепти напою, секрети від барменівЯкщо вам до смаку все солодке, то тоді можна приготувати більш солодку версію Май Тай. У цьому випадку залишаємо все як у класичному рецепті, за винятком одного — замінюємо мигдальний сироп на звичайний цукровий.

  В крайньому випадку міняємо його на гренадін. І для поліпшення і збалансованості смаку з’єднуємо обидва види рому в однакових пропорціях. В цьому випадку ці зміни приберуть аромат мигдалю з коктейлю. А при додаванні гренадину напевно переб’ється смак апельсинового лікеру. До того ж з-за гренадину колір напою також змінюється і вже перестане бути світло-коричневим. Так що якщо ви більше віддаєте перевагу класичний старовинний рецепт Муай Тай, то краще всього дотримуватися початкових пропорцій інгредієнтів.

  Читайте також: Як зробити сангрію: найкращі рецепти та рекомендації

  Кілька секретів рецепта коктейлю Май Тай

  Як приготувати цей тропічний алкогольний коктейль травень тай, популярні рецепти напою, секрети від барменів— в ідеалі потрібно змішувати всі інгредієнти холодними, тому постарайтеся охолодити їх перед початком приготування, завдяки цьому ви зможете насолодитися ще більш яскравим смаком коктейлю;

  — не можна замінювати ром, як основний інгредієнт напою, так як інакше ви отримаєте вже не «Май Тай», а щось зовсім незрозуміле, при цьому класичний колір напою — світлий і коричневий;

  — краще всього в кінці прикрасити келих різними шматочками тропічних фруктів, а для більш романтичної обстановки можна замінити фрукти пелюстками квітів.

  Напій Муай Тай по своєму смаку важко порівняти з будь-яким іншим напоєм. Ні Дайкірі, Мартіні або інші знамениті алкогольні напої несхожі на нього. Цей коктейль містить у собі щось особливе, і це щось не опишеш словами. Цей коктейль прямо-таки створений для того, щоб не поспішаючи пити його сидячи на березі моря, або де-небудь в тропіках і насолоджуватися видами океану. Так що, якщо вам вже приїлися всі раніше попробованные коктейлі та багато спиртного, навіть здається, що вже нічого не зможе здивувати — спробуйте коктейль Май Тай!