Як вибрати рибу

В даний час ринок риби та рибних напівфабрикатів сильно розвинений. Форель можна придбати не тільки в спеціалізованому магазині – вона продається і в найближчому супермаркеті і на ринку. Головне – правильно її вибрати і знати, як приготувати форель на сковороді.

Заморожена або охолоджена?

І ось, ви підходите до заповітного прилавка і бачите: є форель заморожена, є охолоджена. Яку вибрати? На перший погляд, здається, що охолоджена краще – адже якщо її не заморозили, значить, зовсім недавно виловили, вона свіжа. Але це не завжди так. Багато продавці йдуть на хитрощі і перед продажем розморожують рибу, а якщо не продадуть за день – заморожують назад. І так може тривати не один день. Тому головне – вміти визначати свіжість форелі (і охолодженої та замороженої) за зовнішнім виглядом.

Як вибрати охолоджену форель?

1. Огляньте рибу – на ній не повинно бути кров’яних плям, луска має блищати.
2. Риба повинна бути пружною. Натисніть на рибу. Якщо вм’ятини залишилися – риба зіпсована.
3. Подивіться зябра. У свіжої риби зябра повинні бути червоними. Взагалі намагайтеся не купувати рибу без голови – так продавці намагаються замаскувати несвіжий товар.
4. Понюхайте рибу. Якщо вам неприємний запах – не купуйте.

Як вибрати заморожену форель?

1. Луска замороженої риби теж має блищати, бути чистою.
2. Намагайтеся вибирати рівну рибу. Не купуйте рибу неприродною форми, наприклад, зігнуту навпіл.
3. Не купуйте рибу, яку не можете розглянути. Частенько такий «нав’язливої» упаковкою продавці намагаються замаскувати поганий товар.

Як підготувати форель до смаження?

Отже, ви купили хорошу форель і вже знаєте як приготувати червону рибу на сковороді. Тепер вам необхідно підготувати її до смаження.

Якщо ви вибрали заморожену рибу – залиште до повного танення. Обробіть форель на порційні шматки.

Зверніть увагу, що шматки риби не повинні бути дуже тонкими, інакше форель вийде суха. Далі рибу потрібно посолити і приправити спеціями. Їх вибір, в першу чергу, залежить від вашого смаку. В моєму розумінні, добре доповнюють смак риби імбир або часник (як правило, я додаю щось одне). Також, щоб риба була соковитою, її необхідно скропити соком цитрусових. Я віддаю перевагу лимон або апельсин. Залиште рибу хвилин на 15-20 – хай просочиться ароматами спецій – і приступайте до смаження.

На чому смажити форель?

Важливим є вибір правильної сковороди. Не варто смажити рибу на тонкостінної сковорідці – вона нагрівається нерівномірно, а значить, риба місцями підгорить, а місцями – не дожарится. Оптимальний варіант – це чавунна сковорода, так як вона правильно розподіляє температуру. До речі, підійде і сковорода-гриль.

Скільки часу смажити?

Замариновану форель покладіть на прогріту і сбрызнутую рослинним маслом сковороду. Обсмажуйте 7-8 хвилин з кожного боку. Подавайте форель відразу. До речі, гарним доповненням до форелі на сковороді буде соус тартар.

Приємного апетиту!