У будь-якому відкритті є свої першопрохідці. І лише вдало проведений експеримент виходить у світ до широкого споживача. Так і на кухні. СВЧ-печі обзавелися багато, але лише одиниці спробували зварити в них яйце. Сьогодні вже достеменно відомо, що слід готувати в мікрохвильовій печі, а чого слід уникати. Ми розповімо вам, як приготувати капусту для голубців в мікрохвильовці.

Голубці — це поєднання овочів і м’яса, густо покрите сметанним соусом.

Є навіть вегетаріанські голубці. Включити голубці в сімейний раціон, значить позбавити домочадців від нудного картопляно-котлетного сталості. Одне маленьке «АЛЕ»…щоб вони вийшли, а не стали атракціоном «дістань начинку», треба знати, як підготувати капусту для голубців. Це самий трудомісткий, заподіює масу незручностей кулінарний етап. І тому, початковий ентузіазм швидко гасне або не народжується зовсім.

Про те, як це було раніше.

Вибирався, неодмінно, великий качан капусти, очищався від пошкоджених верхніх листків. З ювелірною майстерністю розбирався вилок на складові. Неодмінною умовою було зберегти цілісність і розмір капустяних листів. Потім на вогонь ставилася солідна каструлю з підсоленою водою. Дочекавшись, ключового моменту, кипіння, починалися кухонні поневіряння.

Великі листя капусти – неодмінна умова для формування голубців, але вся біда в тому, що великі листи поцятковані грубими товстими прожилками.

Так от, до моменту опускання їх у окріп, виступаючі місця спочатку зрізали, наскільки дозволяв лист, а потім відбивали як м’ясний шніцель. Якщо певного навику не було, листя були загублені.

Якщо, на підготовчому етапі, листя зберігали свій легкотравний вигляд, їх по одному занурювали в солоний розчин. І при тривалому кип’ятінні, не відходячи від каструлі контролювали ступінь готовності листя. Вони повинні були бути м’якими, але неготовими, бо їм ще чекала заключна термічна обробка, вже начиненими фаршем. Утомливо. Поки приготуєш капусту, голубці вже радості не залишалося.

І ось, ера технічного прогресу подарувала домогосподаркам мікрохвильову піч.

Про те, що в ній можна не тільки розігрівати готову їжу знали не всі. Поступово можливості мікрохвильової печі стали широкодоступны. Минув час, поки з’ясувався спосіб приготування капустяного листя для голубців.

Як підготувати капусту для голубців у мікрохвильовці

Вам знадобиться:

• СВЧ –піч
• Середній качан білокачанної капусти

Верхні листки капусти, з ознаками подпорченности, видаляємо. Качан капусти зрізаємо максимально до підстави. Робимо ножем глибокі надрізи черешків листя, наскільки дістане лезо ножа.

Ставимо качан в СВЧ-піч. Виставляємо максимальний режим і засікаємо час – 8-10 хвилин.

Після закінчення покладеного часу, дістаємо капусту і відокремлюємо листя, до тих пір, поки вистачить ножових насічок і м’якості готового капустяного листа.

Після останнього, легко відокремлюваного листа, якщо є необхідність, процедуру повторюємо.

Тепер ви знаєте, як приготувати капусту для голубців в мікрохвильовці без емоційно-фізичної напруги.