Всякі страви смачні, якщо вони добре підготовлені, тому і питання, як приготувати кролика, дуже актуальне. Адже володіючи деякими секретами приготування категорій страв з кролика, кожен стає неперевершеним кулінаром. Так яким треба оволодіти секретами і що належить знати, приступаючи до приготування страви з кролика? Про все по порядку.

Тушка кролика

600

М’ясо кролика є цінним продуктом, його дієтичні властивості відомі майже кожному з малих років, адже кролик є найбільш популярною дитячою їжею. М’ясо не жирне, м’яке, потопаюче в роті. Іноді його порівнюють з курячим м’ясом, але по своїх властивостях, і смакових якостях, кролика можна сміливо винести на перше місце за всіма показниками.

Отже, тушка для приготування повинна бути свіжа. Колір м’яса природний, трохи рожевий. Якщо ви помітили блакить — цей кролик був худим і м’ясистим. Самі смачні страви виходять з молодих особин, мається на увазі живність до року.

Замочувати кролика у воді, немає потреби. Досить обтерти його від пушинок хутра, після зняття шкірки, якщо залишки такого є.

Найбільш м’ясистими є задні ноги і частину хребта. Якість м’яса черевної та потиличної частини трохи поступаються. Старе м’ясо може мати специфічний запах, теж стосується жиру, він повинен бути білим, жовтизна сальця говорить про його давності. Такий факт може позначитися і на смаку і якості готування, м’ясо буде жорстким, може мати гіркий присмак. Поліпшити його може маринування. Кролика маринувати можна різними способами найпростіший варіант – це просте згортання з нарізкою лука. Можна додавати вино або оцет, вино, варіантів багато, кожна окрема страва має свої секрети.

Рубати тушку сокирою не рекомендується, тим самим ви збільшите кількість кісточок, які досить крихкі, і отримаєте дуже поганий результат порівнянний хіба що з поїданням насіння, коли постійно треба випльовувати зайві кісточки. Оброблення дуже проста, при цьому досить користуватися звичайним кухонним ножем. Свіжа тушка легко відділяється від кісток, які частково видаляють ще до приготування.

Кролик з овочами та фруктами

На додаток до кролику завжди йдуть овочі. Самим поширеним страва є тушкований кролик з цибулею.

Готується за півтори години, без всяких хитрощів, досить посолити, залити тушку водою і впихнути в духовку. Але, приготувати кролика можна по-різному. Дуже любить кролик сметану, при гасінні його в сметані, м’ясо дуже ніжне, і отримує недостатню кількість жиру. З овочів можна використовувати:
— морква;
— цибуля;
— часник;
-картопля.

Кролик досить добре поєднується з буряком, а також селерою коренем петрушки. До нього можна додати трошки помідора.

З фруктів можна додати трохи чорносливу, лимона або навіть яблука. Яблуко надає кролику соковитості і солодкуватого смаку. Добре брати зимові сорти яблук, або солодко-кислі.

Сьогодні кролика благополучно можна пригасити на відкритому вогні в духовці
або в мультиварці. За попередньою обжарке кролик набуває не тільки приємний колір, але і смак.

Який би рецепт не придумали для приготування кролика, всякий буде вдалий, адже для цього не треба багато таланту або вміння, лише трішки бажання та любов.