Зміст

 • Метод і технологія приготування
 • Деталізація перегону та очищення саморобного алкогольного напою
 • Приготування міцного алкогольного напою з використанням цукру
 • Як самостійно виготовити алкоголь з крохмального сировини
 • Ягідно-фруктовий технологія виготовлення міцного напою
 • Перцівка на основі алкоголю власного виробництва
 • Саморобні помічники для виробництва домашнього спиртного

Міцний спиртний напій, що видає цього брутального чоловіка, вже давно став улюбленцем простих людей у всіх країнах світу. А в умовах повальних підробок алкогольної продукції провідних марок готувати горілку самостійно стало найбільш популярним процесом останніх років. Натуральний продукт, зроблений власноруч, складається з різноманітної сировини: цукор, цукерки, фрукти, овочі і ягоди, причому як сирі, так і у вигляді варення. Технологічний аспект самогоноваріння передбачає швидку перегонку і тривалу вигонку.

Метод і технологія приготування

Складний процес, що містить взаємодія кількох складових під впливом зміни температури, строго контрольованою протягом часу виготовлення. Технологічні пункти поділяються на:

 • Підготовчий етап, при якому вибирається і правильно готується сировину.
 • Процес бродіння, що триває, в залежності від матеріалу і температурних умов, від 3 днів до 2 тижнів.
 • Найважливіший виробничий момент – перегонка браги методом випаровування зайвих домішок зі зниженням загальної кількості спирту. Включає декілька покрокових факторів, при яких чітке і суворе зміна температурного режиму необхідно для початкового (вигорання «первака»), основного і кінцевого (випаровування «хвостів») етапу перегону рідини.
 • Очищаючі процедури необхідні для надання отриманого виробу прозорості внаслідок видалення з нього каламутності, яку складають сивушні масла і різні домішки.
 • Окультурення алкогольного напою – необов’язковий етап, але досить поширений. Оскільки вживання підфарбованого і ароматного самогону говорить про уважному підході до виготовлення продукту і, відповідно, гарантує його якість та безпеку.
 • Деталізація перегону та очищення саморобного алкогольного напою

  Процес дистиляції спиртного — це випарювання зайвої рідини, води і спиртів, з подальшим охолодженням. Тобто забродившая маса досягає певної температури нагріву, що викликає випаровування. Після чого відбувається охолодження і конденсація парів, які очищають існуючу суміш, видаючи хороший продукт.

  «Первак» вигорає при порівняно швидкому нагріванні температури до 67-69 градусів, позбавляючи майбутній напій від метанолу і різних початкових домішок, які мають нервово – паралитическими властивостями, а також особливо сильно вражають очної орган людини, який любить вживати міцний настій на даному етапі виготовлення. Всю рідину, зібрану за час нагрівання до 75 градусів краще не приймати всередину, але і виливати її не правильно, оскільки вона може стати в нагоді для інших процесів.

  Основна частина перегонки самогону, як серцевина всього процесу, відбувається при температурному режимі, що дорівнює 75-80 градусів, при якому починає кипіти етиловий спирт. На цьому етапі важливо контролювати вміст спирту в бразі з допомогою спірометра. По досягненню 78 градусної температури, слід значно знизити нагрівання рідини і чекати зниження спиртового змісту до позначки спірометра, що відображає 60%.

  «Хвостовий» етап передбачає повторне збільшення температурного режиму, при якому горілка позбавиться від сивушних масел і залишкових шкідливих компонентів. Заключний процес має тривалість, рівну результативною шкалою спиртового змісту, що відповідає 40%. При відсутності спірометра, можна скористатися старовинним методом перевірки горючих властивостей алкогольного продукту, з допомогою підпалювання приготовленого настою в ложці. Точність дотримання всього виробничого процесу в цьому випадку виключається, а можливість втрати якості продукту на виході мінімальна, але помітна за смаковими характеристиками.

  Очищення готового виробу для надання покращеного зовнішнього вигляду і смакових якостей, інструкції відбувається в чотири етапи:

 • Хімічна обробка марганцевим калієм (1-2г додають в літр напою, попередньо розвівши у невеликій кількості води, і відстоюють 8-10 годин) або деревним вугіллям.
 • Подвійна перегонка продукту, іменована ректифікацією, включає в себе:
  • Розведення отриманого самогону трьома частинами звичайної води, що покращує віддачу етилового спирту при нагріванні.
  • Додавання харчової соди з розрахунку 2 столові ложки на 1 літр ще нерозбавленого водою продукту. Чари соди полягає у зниженні кислотності напою і пом’якшення його остаточного смаку.
  • Розмішати всі компоненти, рідина швидко доводиться до нагрівання в 87 градусів, після чого слід зменшити вогонь і повторити процедуру перегонки, з дотриманням усіх етапів.
 • Фільтрування – спосіб, який може існувати сам по собі, без повторної вигонки і хімічної обробки. Зазвичай очисним фільтром є активоване вугілля, продається в будь-якій аптеці за низькою ціною. Абсорбент необхідно стовкти і всипати в самогон в пропорціях 50 гр вугілля на 1 л напою. Процес фільтрації займе близько 3 тижнів за умови щоденного триразового збовтування ємності з продуктом. Останні сім днів слід залишити горілку в спокої, давши залишків вугілля осісти, після чого варто правильно перелити продукт в пляшки для настоювання, використовуючи тришарову марлеву пов’язку для відділення сформувався осаду.
 • Наполягання, як завершальний елемент приготування домашнього спиртного, має за мету надати напою духмяність і високоякісний смак. Існує безліч продуктів, здатних впоратися з цим завданням, найпопулярніші з яких: ізюм, горіхові перетинки, різні спеції і деякі плоди.
 • Приготування міцного алкогольного напою з використанням цукру

  Цукрову сировину для виготовлення горілки є традиційним. Цукор, пресовані (сухі дріжджі і вода, у відповідних пропорціях 1 кг : 100 г (20 г) : 5 л, подарують літрове кількість самогону в результаті перегонки. Є два основних способи отримання якісного продукту з допомогою цукрово – дріжджових компонентів.

  Перший – швидкий і простий, складається з змішування інгредієнтів у такій послідовності: цукор розчиняють у нагрітій до 30 градусів воді, а дріжджі змішують з невеликою кількістю холодної води. Дають складовим настоятися деякий кількість часу, не більше півгодини, після чого змішують все в одній ємності закваску і залишають на тижневе перебування в найтеплішому куточку приміщення, додатково утеплює ємність зовні ковдрою або теплими речами. Через 5-7 днів регулярного помішування, брага готова до стандартної перегонці і подальшого очищення.

  Друга технологія приготування заснована на инвертировании цукру, коли процес бродіння запускається тільки після кип’ятіння цукрового сиропу протягом 10 хвилин. Це допомагає компоненту почати розщеплення на фруктозу і глюкозу, допомагає дріжджам посилено бродити. Додавання 25 г лимонної кислоти змушує розтягнути варіння сиропу до години на повільному вогні. Після охолодження сиропу до кімнатної температури можна додавати подрібнені дріжджі. І відправляти рідина бродити на тижневий термін.

  Як самостійно виготовити алкоголь з крохмального сировини

  Даний метод приготування напою містить використання безпосередньо крохмалю, а також борошна, зерна і круп. Вважається більш
  складним процесом, ніж цукровий перегін, але виправдовує себе оригінальністю смаку готового продукту. Співвідношення рецептурних норм зводиться до такого розрахунку: на 35 л води на 2 кг кукурудзяного борошна, 2 кг цукру, 250 г пресованих дріжджів (50 г сухих) і 500 г солоду. У 3 літрах нагрітої води розвести 400 г борошна, всипаючи її поступово і при цьому ретельно розмішуючи.

  Після закипання варто зменшити вогонь і додати в кашу цукор. Варити протягом півгодини до повного розчинення цукру в отриманій суміші. Дати охолонути до кімнатної температури і додати дріжджі і солод, після чого все гарненько перемішати і влити залишок води, необхідної за рецептом. Далі дії нічим не відрізняються від стандартної процедури приготування самогону і містять: тижневе бродіння в теплому місці з подальшою вигонки і очищенням.

  Ягідно-фруктовий технологія виготовлення міцного напою

  Унікальність такого алкоголю полягає в тому, що в результаті хороший продукт виходить з ароматом і присмаком того фрукти або ягоди, на основі яких замешивалась брага. Сировина вимагає обов’язкового подрібнення, причому мити його абсолютно заборонено. Бо як необхідні дріжджові елементи знаходяться якраз на поверхні ягід.

  Фруктове сировину, подрібнену й завантажене в ємність, бродить в абсолютному самоті протягом пари днів, по закінченню яких до нього додається цукор і вода. Мірний розрахунок потрібної кількості кожного компонента залежить від самого фрукта або ягоди. В цілому співвідношення має становити 75% фруктово – ягідного компонента і 25% — цукру. Вода додається за необхідності, після чого слідують процедура перегонки та очищення.

  Перцівка на основі алкоголю власного виробництва

  Саморобний алкогольний напій із застосуванням червоного перцю не тільки порадує цінителів горючих напоїв своєю гостротою і міцністю, але і допоможе швидко вилікувати простудні захворювання, а також підвищити апетит. Найкращий спосіб приготувати перцівку містить такі основні компоненти: на 1 л горілки необхідно 2 середніх стручка червоного перцю, 10 горошин чорного, 6 столових ложок меду і 6 гвоздикових суцвіть. Всі інгредієнти змішати, щільно закупорити і залишити перцівку на 5 днів у темному місці при кімнатному температурному режимі.

  Бажане щоденне збовтування необхідно тільки в перші три дні. По закінченню залишилися пари доби, перцівку слід перелити в більш благородну тару, використовуючи фільтруючу марлеву пов’язку для відсіювання осаду. Використовуючи ці залишки можна відразу ж готувати нову порцію алкогольного напою, з урахуванням додавання повної рецептури горілки та меду, а також збільшенням терміну відстоювання до 7 днів.

  Саморобні помічники для виробництва домашнього спиртного

  Найголовніша «побутова техніка — самогонний апарат, у простому варіанті складається з:

  • Скороварки або бідони, з герметично кришкою, що загвинчується.
  • Змійовика, що бере участь в теплообмінних процесах при процедурі перегонки. Складається з мідної трубки з діаметром 8-12 мм та довжиною в 1 метр. Цю деталь необхідно зігнути в форму спіралі за допомогою тримача від швабри або лопати.
  • Приладу обліку температури.
  • Силіконових шлангів, з’єднувальних вузлів і мідного фітинга.

  Збірні дії включають висвердлювання отворів в кришці основи для термометра і фітинга – з’єднувальних елементів. В місцях з’єднань обов’язково використовувати гумові прокладки для посилення герметизації. З допомогою силіконової трубки з’єднати змійовик і бідон. В змійовику оформити сполучні відводи для подачі води та її відходу. А також пристосувати трубку для виведення випарів, які є «перваком», основним продуктом і «хвостових» речовинами. Випробувавши всі ємності на герметичність, можна запускати процес самогоноваріння в домашніх умовах, дотримуючись строгість температурного режиму і норми використовуваного для приготування сировини.