Смачний обід не відчувається завершеним без десерту, який можна вибрати в магазині-кулінарії, а можна приготувати самостійно. Ми розповімо, як приготувати чудовий десерт — шоколадну ковбаску з печивом.

Трошки історії

Продукти, використовувані для приготування шоколадної ковбаски, цілком доступні. Це і не дивно. Створювався рецепт цього десерту в ті вже далекі часи, коли доводилося розраховувати тільки на небагатий вибір радянських магазинів. Тоді, на кухнях невеликих квартир, методом проб, підбором кращих комбінацій і створені були різноманітні варіанти улюбленого багатьма шанувальниками солодкого десерту.

В залежності від марки і кількості використовуваного в рецепті какао, шоколадна ковбаска могла виявитися «молочної», а могла бути і «напівкопченої», і навіть «копченої».

Її можна було готувати з горіхами – волоськими або мигдальними, а можна було обійтися і зовсім без них: прості шоколадні ковбаски на молоці теж дуже смачні. Тому-то і в нові часи, коли магазинів – достаток, і в цих магазинах – достаток усіляких продуктів, тортів, десертів, мало не в кожній сім’ї продовжують готувати шоколадну ковбаску.

Інгредієнти для приготування шоколадної ковбаски з печивом

Отже, необхідні інгредієнти для основного рецепта шоколадної ковбаски. Нам знадобляться:

• 2 ст. л. порошку какао;
• 200 г вершкового масла;
• 500 г пісочного печива;
• 1 склянка цукру;
• півстакана молока;
• 100 г волоських горіхів.

Всі наведені тут інгредієнти розраховані на 10 порцій. Час, який буде потрібно на підготовку становить 6 годин, а на приготування цього десерту – максимум 40 хвилин. Про те ж, як приготувати шоколадну ковбаску ми докладно розповімо нижче.

Як приготувати шоколадну ковбаску: покрокова інструкція

Крок 1
Приготувати всі зазначені вище інгредієнти – какао, горіхи вибрати по своєму смаку, можна доповнити родзинками або курагою.

Крок 2
Розламати «крихту» одну частину пісочного печива, другу частину поламати на великі шматки.

Крок 3
Крупно порубати або розім’яти в ступі горіхи, змішати їх з разломанным «крихту» пісочним печивом.

Крок 4
Порізати в зручну посуд вершкове масло, додати туди ж какао, цукор, влити молоко.

Крок 5
Отриману масу прогріти, не доводячи до кипіння на повільному вогні до повного розчинення масла і цукру.

Крок 6
Однорідну масу обережно додати в суміш з горіхів і искрошенного пісочного печива.

Крок 7
Все це добре розмішати до одержання густої, тістоподібної маси.

Крок 8
Поділити приготовану масу на приблизно рівні частини, кожну ковбаску обернути харчовою плівкою або фольгою, надаючи їм форму ковбасок.

Залишити до повного їх застигання, на 5 – 7 годин у холодильнику (не в морозилці!).

Крок 9
Після повного застигання красиві, апетитні ковбаски подаються до столу. Цей прекрасний і смачний десерт обов’язково сподобається всім!

І ще кілька порад про те, як приготувати шоколадну ковбаску з печивом. Якщо вам раптом захочеться не «ковбасок», а «картоплі», можна сформувати у Кроці 6 круглі кульки, навіть коржі – результат вийде теж чудовим! Оскільки ж з’їсти все приготоване за один раз вдається не завжди, залишилися шоколадні ковбаски краще зберігати у холодильнику (можна навіть в морозилці!) – вони чудово зберігаються, не втрачаючи відмінних смакових якостей протягом тривалого терміну.