До одним з найбільш затребуваних страв сміливо можна віднести страви з м’яса. Котлети, тефтелі, відбивні давно завоювали своє місце в щоденному та святковому меню. Але особливе місце серед цих страв займає стейк. Ароматне, ніжне м’ясо, подане як частування, викликає захват від кулінарних здібностей господарів. Саме тому так важливо знати, як приготувати стейк з яловичини.

Як правильно приготувати стейк з яловичини

Стейк з яловичини — одне з найпопулярніших страв з м’яса. Далі опишемо технологію приготування стейка з яловичини.

Спочатку трохи історії.
Це блюдо було винайдено в давні часи Римської Імперії, коли під час жертвопринесення жерці обсмажували величезні шматки м’яса і підносили їх у жертву богам. По закінченні часу, в ХV столітті блюдо отримало широке поширення в Англії.

Рецепт приготування стейка вперше зустрічається в 1460 р. в одній із середньовічних рукописів. Потім він став швидко поширюватися по всій території Європи. Але по-справжньому популярність по всьому світу придбав стейк, завдяки жителям Америки, які наділили його статусом страви нації.

У сучасному світі стейки готуються і подаються у всіх куточках Землі. Це одна з найпопулярніших м’ясних страв, при приготуванні якого використовується добірне м’ясо кращих частин туші яловичини. Для нього чудово підійде м’якоть без кісток і прожилок зони «міжребер’я», яку без проблем можна придбати м’ясному магазині. М’ясо краще купувати охолоджене, так як заморожене надає страві інший смак і містить набагато менше корисних мікроелементів.

Найпоширеніша ступінь прожарювання стейка — «медіум» — це середня просмаження.
Існує ще кілька рівнів:
• «rare» з кров’ю;
• «rare» сильно прожарений і т. д.

Для стейка з середньою просмажуванням характерна зовнішня скоринка коричневого кольору і виділення з шматка м’яса при механічному впливі рожевого ароматного соку.

По суті своїй стейк — це добре обсмажена з обох сторін шматок якісного м’яса. Але його приготування вимагає професійної майстерності й знання тонкощів кулінарного процесу. Однак, використовуючи наші поради, навіть малодосвідчений господиня зможе правильно приготувати стейк з яловичини, необхідний тільки правильний рецепт!

Як готувати стейк з яловичини

Продукти, необхідні для приготування стейка:


— яловича м’якоть 800 гр.;
— рослинна олія -50 гр.;
— перець, сіль.

1. Вимити і очистити за допомогою ножа м’ясо від зайвих плівок, обсушити на паперовому рушнику.
2. Нарізати м’ясо упоперек волокон на шматки 2-3 см;
3. Промазати нарізані шматки рослинним маслом, посипати перцем, залишити маринуватися на 60 хвилин.
4. Добре розігріти сковороду з товстими стінками і дном змащені маслом і викласти стейки.
5. Смажити шматки м’яса по 30 секунд з кожної сторони, для формування захисної скоринки, яка запобігає витіканню соку.
6. Перевернути м’ясо на першу сторону, зменшити вогонь і прожарювати ще 4-5 хвилин.
7. Просмажити м’ясо з іншого боку
8. Прибрати сковороду з плити, накрити кришкою і дати протомиться 10 хвилин.
9. Подати на стіл, прикрасивши зеленню.

Для того, щоб отримати стейк з кров’ю зменшіть час прожарювання, після утворення скоринки, до 2-3 хвилин.
Для добре зажареного збільшіть до 6 хвилин. При приготуванні, спираючись на свій смак, можете використовувати трави та спеції – розмарин, чебрець, материнку.

Зверніть увагу, що стейк не солиться під час маринування і приготування. Сіллю м’ясо посипається безпосередньо перед подачею до столу.

Ми сподіваємося, що ці поради як готувати стейк з яловичини допоможуть вам у підготовці меню для своєї сім’ї або святкового прийому гостей, а страва порадує непередаваними смаковими враженнями та позитивними емоціями!